Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By chavi

Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #1

    Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    Здравейте,


    Имам този стар модел на Сони 32w4000 още от 2009година. Все още върши добра работа, но смених кабелния оператор и започнаха досадни проблеми с канали( няколко специфични канали, другите си работят винаги) които остават на черен екран и е необходимо да извадя кабела на захранването, да го рестартирам така и каналите се оправят. Телевизора е с много стар Firmware от началото на 2008година, четох доста в интернет и с последния firmware, нещата много се оправяли. Може ли някой да качи последния firmware от края на 2009 версия 4.11, прерових навсякъде в интернет, но линковете са неактивни. Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    По онова време, Sony не публикуваха фърмуера за телевизорите за свободен достъп..Само сервизите имаха достъп до такъв - от сервизният сайт.
    https://www.sony.bg/electronics/supp...4000#downloads

    Следи тази тема - помолих някой, ако я има, да качи версията.
    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...709&postID=5#5

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    hristoslav2, благодаря ти много! Надявам се да се намери софтуера. По интересно е как са очаквали Сони, хората в България да си обновят телевизорите, при положение че опцията ми за update винаги е била пусната и телевизора никога не е свалил софтуер over the air за всичките тези години.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #4

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    Въобще не са очаквали такова нещо! Може да бъдеш сигурен!
    България я няма на картата на нито един производител на каквото и да било за крайни клиенти!

  6. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #5

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    Това е за 40W4000. Не знам дали са съвместими. Не знам и дали имаше значение какъв е панела. Тоест за един и същи модел с различни панели, да са различни firmware. Не е 4.11, май е 4.09. Трябва да почетеш да видиш дали са съвместими.
    https://mega.nz/#F!HdJFDQ4J!I8_D8L_dlpkJ8vPMFdNO-A


    П.П. или го носиш в сервиз на Сони.
    hristoslav2 и Frogst харесват това.

  7. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #6

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    "че опцията ми за update винаги е била пусната и телевизора никога не е свалил софтуер over the air"

    Има и вариант да смениш от настройките ако има държава и евентуално език, напр. Германия, Финландия и т.н. бяла държава, за която е сигурно, че ще е съвместима. След това ти трябва рутер, с настроен VPN с IP от съответната държава и тогава може да се провери за ъпдейт. И гаранцията, че тази измислица ще се получи е никаква ;-)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #7

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    chavi
    Всички модели от една серия са базирани на едно и също шаси (с редки изключения за малките диагонали).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Моля за помощ за едно старо Sony 32w4000.

    Благодаря ви много. Ще го флашна и ще споделя отзиви дали се е оправил.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте отново! Успях да обновя софтуера на телевизора. Добре че имам един стар телефон сони k750i със счупен екран и кабел за него, та с него успях да форматирам картата и да я подготвя за флашване. Забелязах че много от бъговете са отстранени в тази версия, която е наистина 4.09. Например имаше проблем с два от HDMI, когато си пусках лаптопа към телевизора все едно имаше ефект Лупа и целия десктоп не беше видим при всякакви настройки от телевизора или разделителни способности. Сега има нови опции в менюто на телевизора и това може да се наглася и проблема е отстранен. За съжаление главния ми проблем с каналите си остана може би защото на този кабелен оператор се ползва Cam модул с Грифин кодиране, а на предишния оператор нямаше такава нужда. Техниците ми казаха да си настроя телевизора на страна Финландия, но такава в опциите не присъства. Има Германия и други, но с тях положението е същото и сега съм го оставил на "-". Реално каналите които правят проблем са SD и са безплатни, може би проблема е с настройката на страна. Благодаря на всички които се отзоваха и помогнаха. Ще продължавам на търся 4.11, ако имате някакви други идеи споделяйте, ако ли не ще го ползвам така. Благодаря!
    Този пост е редактиран от Pav20; 01-03-18 в 21:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ за избор на SONY TV
    От svetal във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 25-11-16, 15:46
  2. въпрос за едно старо дъно
    От tonivp във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 03-02-15, 22:24
  3. Проблем със телевизор SONY KDL-32W4000...
    От little_android във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-12, 21:37
  4. Проблем с едно старо Lg LS-L1262YL инвертор
    От vanyo_83 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-11, 14:04
  5. Проблем с едно старо LG LS-L1261HL
    От jugma във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 7
    Последно: 10-07-08, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе