Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1

    KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Здравейте приятели...,
    от няколко месеца имам Sony KD-55XE7005 .
    Ще се радвам да разискваме върху няколко въпроса.
    Тв-то не разпознава хардът ако е форматиран под eXfat, но и под NTFS успях да кача големи файлове - филми около 50 гб.
    Проблема, е че самият тв не разпознава .mkv файловете, а повечето 2к и 4к филми са именно този формат. С Bluray филмите няма проблеми и около 40 гб.
    вървят доста добре.
    Пробвах с различни конвертори да преработя .mkv файловете в .avi или друг формат, но пак ми засича. Пробвах и с .m2ts, но без успех,
    а и тв-то се ъпдейтна като започнах с опитите, но идеята ми е как да подкараме хубаво 2к или 4к филми без да сваляме качеството?
    Какъв е смисълът с тези конвертори като пада качеството нали идеята е да се насладим на супер картина.
    Свалих от youtube 4к. клипче с релакс музика и видео от аквариум - която се вижда уникално.
    Ще се радвам ако някой вече е минал по този път и ми даде съвети - примерно за някой конвертор, който да промени само разширението, но да се запази 4к.
    картината.

    Поздрави.
    Димитър

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Вградените плеъри в телевизорите (не само на Сони) по начало са с ограничени възможности.
    Решението е външен мултимедиен или блу-рей 4К плеър.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Дай линк за такъв player и някой пробвал ли е с такова устройство!?
    Интересното е че гледам други марки тв-та и също на Сони ... има ли тв, който да чете mkv с външен хард.
    В разни сайтове пише, че се поддържат, но явно трябва подобно устройство.
    А и лаптопът ми е с I5 и 8 гб рам, но видеото е само 2 гб. Nvidia 630M, което си е старичко.
    Поздрави.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...%BB%D0%B8.html

    Аз лично ползвам 4К блу-рей плеър SAMSUNG 4K UBD-K8500, но и той не успява да прочете абсолютно всичко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #5

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Цитат Първоначално публикувано от Geronimo1982 Виж публикацията
    Здравейте приятели...,
    , но и под NTFS успях да кача големи файлове - филми около 50 гб.
    Поздрави.
    Димитър
    Ти нещо подиграваш ли се ? NTFS има лимит от 256-TB / 281,474,976,645,120 bytes (ТераБайта) за диск и 16-256TB за файл(в зависимост от ОС), обем далеч над 50-гб...че и си учуден че се записал файл 50-гб...
    Относно плеърите, най9добрият, като вариант при мен поне е фабричният, никога до сега не насичал за разлика от MX , Коди и подобните, но е ограничен като формати. Решението си го написал конвертиране и загуба на качество.
    Този пост е редактиран от FRTCM; 30-05-18 в 13:00.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Цитат Първоначално публикувано от FRTCM Виж публикацията
    Ти нещо подиграваш ли се ? NTFS има лимит от 256-TB / 281,474,976,645,120 bytes (ТераБайта) за файл, обем далеч над 50-гб...че и си учуден че се записал файл 50-гб...
    Относно плеърите, най9добрият, като вариант при мен поне е фабричният, никога до сега не насичал за разлика от MX , Коди и подобните, но е ограничен като формати. Решението си го написал конвертиране и загуба на качество.
    недей така, не всеки е запознат с подробности от IT-сферата...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    "Тв-то не разпознава хардът ако е форматиран под eXfat, но и под NTFS успях да кача големи файлове - филми около 50 гб."

    Това въпрос ли е? И ако да ...какъв?

    "Проблема, е че самият тв не разпознава .mkv файловете, а повечето 2к и 4к филми са именно този формат. С Bluray филмите няма проблеми и около 40 гб. вървят доста добре. "

    В спецификациите пише че разпознава mkv .... Иначе като гледам е с Линукс. Пробва ли някой друг плеър да му сложиш и с него да опиташ как е?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #8

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Въпросът е дали под eXfat ще вървят нормално филмите, защото под NTFS някои засичат.
    Виж сега написах нов отговор по темата.

    Плеъри да сложа на лаптопът или на тв-то !? :D Не тв-то не съм запознат дали може...
    Да под линукс е тв-то иначе с лаптопът, пробвах много плеъри, но просто машината ми е слаба явно, а и видео картата ми не поддържа h265 - което си е проблем май.
    Поздрави.

    - - - - - - - - - -

    Интересното е, че след последният ъпдейт ми засичаше точно този торрент:
    The.Greatest.Showman.2017.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR - 46,2 гб.
    а след ъпдейтат свалих и следните:
    Interstellar.2014.UHD.BluRay.2160p.DTS-HD.MA.5.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR - 65,7 гб.
    Black.Panther.2018.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR - 46,9 гб.
    и последните два вървят страхотно с плеърът на тв-то - преди малко го пробвах.
    Учуден съм... след като го купих (за което четох доста и тук) имаше един ъпдейт и нищо след това. А като започнах да ръчкам и с новото външно HDD и започнах с опитите за
    по-големи филми тв-то си намери нов ъпдейт. Поздрави на Сони, за което.
    В характеристиките на тв-то пише следното:
    2 x USB 2.0 - max 0.5 A
    1 x USB 3.0 - max 0.9 A
    А на моят отзад имам 3 изхода, на които на всички пише макс 0.5A, но на единият пише и HDD/REC - но и трите са черни, не сини - Мнения?
    Има ли значение кой от тях да използвам.
    А дали с по-мощен лаптоп и чрез HDM Arc, ще тръгнат и през лаптопта - не е важно ако вървят добре с външният хард, който е с USB 3.0.
    Странното е, че от торента зависи много...как е компресиран и т.н., защото както написах с едно и също разширения, някои вървят гладко, други засичат- Мнения?
    Благодаря на всички за бързите отговори, също искам и да дадем съвет на приятел който търси също 55 инча - дали да му предложа моят или някоя друга марка.
    Поздрави

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #9

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Geronimo1982

    тук погледна ли?
    https://www.sony.bg/electronics/tele...specifications

    FAT16/FAT32/NTFS

    MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI (XVID)/AVI (MotionJpeg)/WMV9/MKV/WEBM/WAV/MP3/WMA/JPEG

    .mkv е контейнер и вътре може да има всякакви формати

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Да гледал съм, благодаря.
    Тук е по-подробно дори:
    https://www.sony.co.uk/electronics/t...specifications
    и виж какво има:
    USB DRIVE FORMAT SUPPORTFAT16/FAT32/exFAT/NTFS
    и тук:
    https://www.sony.bg/electronics/tele...specifications
    FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
    и разширенията:

    • MPEG1: MPEG1/MPEG2PS: MPEG2/MPEG2TS (HDV,AVCHD): MPEG2, AVC/MP4 (XAVC S): AVC, MPEG4, HEVC/AVI: Xvid, MotionJpeg/ASF(WMV): VC1/MOV: AVC, MPEG4, MotionJpeg/MKV: Xvid, AVC,
    • MPEG4, VP8.HEVC/WEBM: VP8/3GPP: MPEG4, AVC/MP3/ASF(WMA)/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG


    - - - - - - - - - -

    Да факт е, че Сони телевизорите не поддържат устройства форматирани под exFAT, но просто някои MKV файлове не тръгват - явно зависи, какво има в тях точно.
    Сваляш и проверяваш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #11

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Форматът не би трябвало да е от значение, остави го на NTFS. Аз имам Самсунг и ЛГ, които четат всички mkv-та за сега с ДТС без проблем, но не са на Линукс. Да не би тоя Атмос/ДТС да го шашка? Пробвай да конвертираш само звука в Стерео и виж как ще се държи конкретния файл.

    Провери в "магазина" на ТВ дали има някое видео приложение и опитай с него.

    За комп-а опитай с Windows Media Payer и POT Player дали ще сече. Като цяло ако видео картата не поддържа кодека, софтуера като цяло не е в ред или плеъра не е настроен коректно (доста трудно се подкарват) е възможно да сече и на способни машини. Ако процесора е достатъчно мощен обаче може и да се подкара само на него, но ще грее. Коя i5-ца е? При първия ми опит да подкарам хардуерна акселерация за видео с тези кодеци се наложи да преинсталирам 2 пъти.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Процесорът е:Intel® Core™ i5-3210M Processor

    След последният ъпдейт с външният хард вървят добре някои mkv-та.
    Мерси за съветите, но 5.1 си е друго да гледаш Не са ми мощни тонколоните, но ги биваи 5.1 си е по-приятно за филм.
    Ще разгледам из менюто дали не може да се пробва с нещо друго.
    Какви са ти моделите на тв-тата!? Ти пробвал ли си с различни видове mkv и с лаптопт/пс (каква ти е машината?) + hdmi или с външен хард гледаш филми?
    Аз имам 5к player ама не струва, освен традиционните GOM i KV i VLC, но с тях си засича яко. 5к player съм го перформнал да взима от видео картата ресурси и пак засича.
    Ще го видя сега този POT Player.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    За процесора ще разгледам при първа възможност.

    Разлика на 5.1 е ясно че има, но за стереото май не ме разбра. Мисълта ми е да опиташ дали е от това. Вече като се знае причината ще се търси решение .... Странно е как хората търсят помощ и като им се даде отказват да я приемат. Защо тогава я търсят изобщо? За втори път ми се случва в БГ форум дали не беше и в този дори....

    LG LH5000 модел 2010г. няма проблеми с филми от флашка/външен HDD. Самсунга е UE**H6500 отново с флашка/външен HDD нямам проблеми. Тегля от А*ена.бг тези блурей със зелените иконки 720/1080. Други не ми трябват да работят, но съм пробвал и тея по 50гб на Самсунг-а и не са ми удобни. Не виждам и кой знае какъв прираст в качеството. HDD ми е някаква "артисала" бройка 160гб на незнайно колко години в "китайска" кутийка.

    От лаптопа не пускам поради доста причини. Главно гледам всичко да е лесно и бързо за употреба. Трудно се настройва, нужен е допълнителен кабел да ми виси (че и пари струва хубавия), настройките са играчка и при разкачане на кабела понякога се налага на ново да се правят, не всички плеъри пускат звука без да си го минават през кодеци/аквалайзери (използвам ресийвер и 5.1), трябва и лаптопа да стои вкл., шуми ми вентилатора и ме дразни защото позагрява все някога...може и да пропускам някоя друга причина

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #14

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Geronimo1982
    Гледаш ама друг път!
    Питаш за XE7005, а гледаш информацията в линка за XD7005.......

    XE8005 - FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
    Xe7005 - FAT16/FAT32/NTFS

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #15

    Отговор: KD-55XE7005 - mkv файлове от външен хард?

    Да да прав си моя грешка Но така и не знам дали има значение форматирането при гледането на 4 к филми. Мисля, че не би трябвало да има.
    И все пак за сега съм доволен след ъпдейта си тръгват филмите - повечето поне от тях - Интерстелър на 65 гб.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за помощта колега Но както написах за сега е добре положението след ъпдейта - на фабричният плеър тръгна Интерстелър на 65 гб.
    Явно е важно какво има в mkv файлът. Да малко е разправия с кабелите, но с външният хард добре се получава, а и цените са добри вече.
    Скоро си взех външният - 2 tb за 135 лв. с доставката с usb 3.0

    - - - - - - - - - -


    Благодаря за помощта колега Но както написах за сега е добре положението след ъпдейта - на фабричният плеър тръгна Интерстелър на 65 гб.
    Явно е важно какво има в mkv файлът. Да малко е разправия с кабелите, но с външният хард добре се получава, а и цените са добри вече.
    Скоро си взех външният - 2 tb за 135 лв. с доставката с usb 3.0


    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    За процесора ще разгледам при първа възможност.

    Разлика на 5.1 е ясно че има, но за стереото май не ме разбра. Мисълта ми е да опиташ дали е от това. Вече като се знае причината ще се търси решение .... Странно е как хората търсят помощ и като им се даде отказват да я приемат. Защо тогава я търсят изобщо? За втори път ми се случва в БГ форум дали не беше и в този дори....

    LG LH5000 модел 2010г. няма проблеми с филми от флашка/външен HDD. Самсунга е UE**H6500 отново с флашка/външен HDD нямам проблеми. Тегля от А*ена.бг тези блурей със зелените иконки 720/1080. Други не ми трябват да работят, но съм пробвал и тея по 50гб на Самсунг-а и не са ми удобни. Не виждам и кой знае какъв прираст в качеството. HDD ми е някаква "артисала" бройка 160гб на незнайно колко години в "китайска" кутийка.

    От лаптопа не пускам поради доста причини. Главно гледам всичко да е лесно и бързо за употреба. Трудно се настройва, нужен е допълнителен кабел да ми виси (че и пари струва хубавия), настройките са играчка и при разкачане на кабела понякога се налага на ново да се правят, не всички плеъри пускат звука без да си го минават през кодеци/аквалайзери (използвам ресийвер и 5.1), трябва и лаптопа да стои вкл., шуми ми вентилатора и ме дразни защото позагрява все някога...може и да пропускам някоя друга причина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. blu ray от външен хард
    От vandu във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-15, 21:41
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-03-13, 21:48
  3. външен хард
    От xikiro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-13, 13:08
  4. ТВ и външен хард
    От ivanxxx във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-13, 17:56
  5. външен хард към tv
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 13-08-12, 12:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе