Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем със Сони 55XE9005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #1

    Проблем със Сони 55XE9005

    Здравейте,
    Имам следния проблем със ТВ Сони 55ХЕ9005: Телевизора работи нормално, но след като го изключа и след това при включването няма картина, а само звук. Необходимо е да го изключа тотално от захранването, да постои 2-3 часа и повече( от начало този интервал бе по малък) изключен и едва тогава стартира нормално! Някаква идея от какво се получава това ?!?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Някакъв проблем с приложението за гледане на телевизия в Андроид-а предполагам - само рестарт не го ли оправя (задържане на бутона за включване) ?
    Не знам дали може да се изтрие и инсталира това приложение ... Връщане на заводски с изключване от захранване за 5-10 мин. също може да пробваш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Извинявам се за лаишкия въпрос! Как се казва това приложения за гледане на Андроид и къде да го търся? Пробвал съм когато ТВ-то е само със звук да задържа бутона за старта на дистанционното , но няма ефект....ТВ-то стартира отново само със звук. Когато тръгне картината , ще пробвам да върна фабричните настройки!

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Сега не съм пред тв и не мога да проверя как точно са го кръстили , а и имам известни съмнения , че ще позволи да се трие - пробвай първо с връщане на заводски настройки дали ще се оправи .
    Може да пробваш и някое друго подобно прилfжение от маркета дали ще работи коректно - преди съм слагал за проба Live Channels и ставаше за гледане , но не зареждаше ЕПГ - поне с кабеларката , на която съм аз.

  6. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Не си уточнил при каналите ли го имаш проблема,от приложение(напр. youtube), от подаден сигнал от вход или от всякъде? Менюто вижда ли се или и там е тъмен екрана?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Не си уточнил при каналите ли го имаш проблема,от приложение(напр. youtube), от подаден сигнал от вход или от всякъде? Менюто вижда ли се или и там е тъмен екрана?
    С включването на ТВ-то няма картина никаква и нищо не се вижда.....само звук, независимо как съм го изключил дали на тв-канал или някое приложение от Андроида.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Хм, може да се окаже по-сериозен проблем - пробвай с връщане на заводски настройки и ако пак е така май ще трябва да се обърнеш към сервиз...

    При мен понякога прави подобни номера Андроид-а, но само ако стартирам външно у-во при спрян тв и то подаде сигнал по HDMI CEC да включи тв и да отиде на съответния вход ... Но пък след рестарт от бутона за вкл/изкл. се оправя.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    За мое съжаление проблема с телевизора се задълбочи. Колкото повече , като часове е работил през деня, толкова повече време му трябва да тръгне. В момента трябва да стои над 8 часа изключен от мрежата за да може да стартира със звук и картина. Моля да препоръчате към кой от официалните сервизи на Сони в София да се обърна, тъй като е в гаранция. На гар. карта са посочени Лас, Дарлингтон и Стемарк ?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    В кой квартал живееш? Звънни на някой от сервизите и питай дали нямат практика при по-големите телевизори да ходят по домовете при нужда от сервизиране. Чувал съм добри отзиви за Стемарк, но пък паркирането там е кошмарно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    Звънях и на трите сервиза, не го предлагат като услуга. От Стемарк ми казаха, че било отпускарски сезон и е невъзможно посещението. Ще ходя до тях, тъй като съм в Гео Милев и са ми сравнително близко. Благодаря за съдействието!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Проблем със Сони 55XE9005

    За информация , а също така и да споделя приятните впечатления, които оставиха в мен момчетата от сервиз Стемарк. Закарах телевизора при тях миналата седмица във вторник. Приеха го със съмнения че е изгорял екрана и ми казаха, че или подменят с нов ТВ или ако проблема е отстраним , ремонта ще отнеме около 2-3 дена. След два часа ми звънаха да ми кажат , че ще го сменят с новия модел 55XF9005 (моят е 55XE9005) и дали имам нещо против, но това ще стане другата седмица, т.е тази в момента. За мое учудване в петък ми се обадиха да отида да си взема новия ТВ. Цялата работа за 3 дни. Честно казано не вярвах, че в България все още се работи така професионално.
    Благодаря Ви за съдействието svetlio1 , stenly , eleena !!!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тестови файлове за SONY KD-55XE9005
    От Nikola1274* във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-05-18, 19:32
  2. Няколко въпроса за Sony 55XE9005
    От Rquaresma1 във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 15-03-18, 21:32
  3. Проблем със Соундбар Сони и телевизор Сони
    От PFT във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 08-02-18, 21:41
  4. Мнения и съвет относно Sony KD-55XE9005
    От Гогата във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-06-17, 17:56
  5. Проблем със Сони KDL32EX500
    От Alex88 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 25-08-15, 13:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе