Резултати от 1 до 6 от общо 6

СА модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    38
    #1

    СА модул

    Здравейте! Закупих си Sony 55XF9005. Гледам телевизия с местен кабелен оператор. От там имам CA модул за диема спорт 1 и 2, но сега изобщо не ми ги засича. Малко помощ как да ги открия?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: СА модул

    CA модула е за всички канали,не само за Диема спорт
    Задай му автоматично търсене на канали,ако Диемите са ти в пакета,няма как да не излезат,,обикновено са към края...към последните канали..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: СА модул

    Два пъти пробвах и нищо. Ще пробвам да сканирам без модула и след това ще го добавя, защото на другият ми телевизор LG си работи нормално

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: СА модул

    Само диемите ли не излизат,или и други канала?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    38
    #5

    Отговор: СА модул

    само диемите

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #6

    Отговор: СА модул

    Имах подобен проблем с един Филипс, който трябваше няколко пъти да сканира точно определена честота, за да я "намери". Даже мисля, че съм пускал и тема по въпроса преди 3-4 г.

    Та след доста време и ръчкане на техниците в местната кабелна, се оказа, че един от кабелите на скрамблера в станцията е с нарушена екранировка и в честотата влизал външен шум, който влошава сигнала. В резултат на това тази честота се засичаше трудно от само този Филипс, а другите ми ТВ си я виждаха без проблеми.

    Възможно е проблемът да е подобен. Провери си окабеляването у дома, това поне е сравнително лесно, дали някой кабел не се е извадил от Ф-конектора или от самата букса към ТВ.

    Иначе ако всичко е наред, би трябвало пакетът с Диеми да се появи при сканирането и каналите да ги има в списъка, независимо, че са кодирани. Модулът само ги отключва, а не е за да ги покаже в списъка. Те си се показват и без модул, само че стоят с черен екран, ако решиш да ги гледаш. Питай самия оператор на коя честота са и сканирай само нея. Модулът в комбинация с картата служи само и единствено за отключване на заключените (кодирани) канали, а не на всички. Със или без него, отключените канали винаги работят. Както и със или без него - заключените канали винаги се показват в списъка, освен ако няма някакъв проблем, подобен на този, който описах

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ка модул
    От popov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 14-02-17, 16:54
  2. CI+, CAM модул
    От kokovox във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-16, 23:42
  3. CI Модул
    От JPM във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-15, 21:29
  4. GPS модул
    От Valentin Tashev във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-15, 11:00
  5. CI Модул vs Set top box - кое е по-добре?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-13, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе