Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree2Одобрявам

Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #1

    Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Здравейте,

    Миналия месец си набавих въпросната комбинация ТВ + аудио система. Като цяло впечатленията са ми повече от добри от комбинацията.
    НО след намесата на Виваком (IPTV) и тяхното СТБ нещата се объркват малко. Когато СТБ-то е изключено от ТВ (кабела) всичко е наред - имам звук през hdmi arc, дистанционното на ТВ командва напълно саундбара. Но щом включа стб-то, независимо в кой hdmi вход на ТВ, звука изчезва изцяло и трябва да включа оптичния кабел. Това добре, може да се преживее. Но понякога не мога да намалявам звука на саундбара. Увеличава се без проблем, намалява до там, откъдето съм започнал да увеличавам, но не и по-надолу.
    Идната седмица ще взема друго стб от Виваком, тк разбрах, че не съм с най-новия модел, който предлагат. Питах вече за КА - не предлагат за IPTV.
    Но ако остане същата ситуация - има ли нещо, което аз мога да направя? На някой случвало ли му се е подобно нещо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #2

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от DaDiablo Виж публикацията
    Здравейте,

    Миналия месец си набавих въпросната комбинация ТВ + аудио система. Като цяло впечатленията са ми повече от добри от комбинацията.
    НО след намесата на Виваком (IPTV) и тяхното СТБ нещата се объркват малко. Когато СТБ-то е изключено от ТВ (кабела) всичко е наред - имам звук през hdmi arc, дистанционното на ТВ командва напълно саундбара. Но щом включа стб-то, независимо в кой hdmi вход на ТВ, звука изчезва изцяло и трябва да включа оптичния кабел. Това добре, може да се преживее. Но понякога не мога да намалявам звука на саундбара. Увеличава се без проблем, намалява до там, откъдето съм започнал да увеличавам, но не и по-надолу.
    Идната седмица ще взема друго стб от Виваком, тк разбрах, че не съм с най-новия модел, който предлагат. Питах вече за КА - не предлагат за IPTV.
    Но ако остане същата ситуация - има ли нещо, което аз мога да направя? На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    Виж дали може да изключиш Bravia Sync за това устроство или изцяло, да не би да се бърка HDMI CEC. Също така в устройството на Виваком изключи същата опция (Hdmi cec) ако я има.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Ето така са ми настройките на ТВ.
    А я стб няма никакви настройки.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #4

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от DaDiablo Виж публикацията
    Ето така са ми настройките на ТВ.
    А я стб няма никакви настройки.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Вивакомслият приемник е включен нали? Това е unknown устройството показано в списъка.

    Потърси в примника на виваком има ли опция да командва телевизора през HDMI (hdmi cec) и го изключи. Може да в настрийки за напреднали или нещо подобно.

    Може да изключиш тази опция на телевизора (Bravia Sync), но предполагам че аудио системата няма да се командва през дистанционното.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #5

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Трябва да включиш СТБ в аудио-системата (ресийвъра), а не в телевизора. Това е правилният начин на свързване по принцип - устройството за звук (ресийвър) винаги е предпоследно по веригата и е там за да събере звука, да го пръсне по колонките и да подаде напред към телевизора само картината, а последното по веригата е телевизорът, който само показва картината. Евентуално може да подава звука от телевизионните предавания към ресийвъра по HDMIARC-изхода. Това е идеята на ARC изначално. Телевизионни са тези предавания, които телевизорът получава през телевизионните входове. ИП-телевизия през СТБ - не е телевизионно предаване. То е предаване като всяко друго HDMI-предаване - дали ще е компютър, PS/X-BOX, СТБ, блу-рей - няма значение - не е телевизионно предаване.

    Ако си включил СТБ в ХДМИ на телевизора и отделно аудио-системата в друг ХДМИ на телевизора, се получава така, че искаш да ползваш 2 ХДМИ входа на телевизора едновременно. И е съвсем логично и естествено да не може. Ако искаш да изкарваш звук от телевизора, независимо какво гледаш на него - използва се или:

    - аналогов изход 3.5 мм за слушалки (този начин използвам на моя ТВ, свързан с аналогов усилвател), или
    - цифров изход (оптичен или коаксиален), или
    - блутуут чрез A2DP-профил (трябва да се поддържа от телевизора и от съвместима аудио-система)

    В твоя случай ползваш цифровия изход, но вече за проблема с усилването - изглежда е някакъв софтуерен дефект.

    Все пак нищо не пречи да пробваш с друг СТБ, но ако нямаш успех - не се учудвай.

    Това, което можеш да направиш, е да замениш тази аудио-система с такава, която има HDMI-входове, в които да включиш СТБ, и от нея да изкараш по HDMI изход картина към телевизора. Така ще ти работи всичко нормално и ще можеш да ползваш ARC канала за да изкараш звук от обикновена телевизия към аудио-системата.

    ПРИМЕР за подходяща система:

    SONY HT RT5



    Надявам се, че е разбираемо написано.

    Ред.: Някои устройства изискват задължително да е включено HDMI CEC за да работи ARC.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 05-01-20 в 13:17.
    DaDiablo одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #6

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Благодаря много за обяснението.
    Май това, което съм направил е единствения начин да го закърпя да работи.
    Ще опитам с друго стб все пак (уговорил съм го вече). Надявайки се да има повече опции за настройки в него.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #7

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Дано да се полчуи, за което после дай отзиви, да си знаят хората. А иначе RT5 май изобщо го няма по нашите магазини, цъкнах го да видя за цена, че ми стана интересно, но на пръв поглед не го видях в нито един сайт.

    В софтуера на телевизора нямаш ли настройки за начина на изкарване на звука през изходите? Поне за аналоговия има такива настройки - дали да работи като изход от пред-усилвател (да изкарва едно и също ниво към усилвателя, без значение от усилването на телевизора) или след усилвателя на телевизора (така можеш да си го командваш само от дистанционното на телевизора). Има също настройки дали да спира звука от телевизионните колонки при включен кабел в аудио-изхода или да не го спира.

    Аз съм избрал първия начин, така винаги си имам звук от колонките на телевизора и при нужда - включвам усилвателя и спирам звука на ТВ ръчно.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Както и друг път съм писал , СТБ за IPTV от нашите кабеларки са си дръвчета и вкарват грешки в "умните" тв ... и по някое време някоя "умна" (или не до там умна ) функция спира да работи ...
    Не знам новите у-ва как са, но при по-старите освен от време на време да изключваш от контакта или евентуално с по-добър HDMI кабел друго решение няма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Имах същия проблем, след смяна с новия модел бокс на Виваком всичко се оправи, но искат 60 лв за бокс, затова взех от приятел за проба

    Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
    DaDiablo одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #10

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Аз очаквам точно такова стб. И на мен ми казаха 60 лв.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #11

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от DaDiablo Виж публикацията
    Здравейте,

    Миналия месец си набавих въпросната комбинация ТВ + аудио система. Като цяло впечатленията са ми повече от добри от комбинацията.
    НО след намесата на Виваком (IPTV) и тяхното СТБ нещата се объркват малко. Когато СТБ-то е изключено от ТВ (кабела) всичко е наред - имам звук през hdmi arc, дистанционното на ТВ командва напълно саундбара. Но щом включа стб-то, независимо в кой hdmi вход на ТВ, звука изчезва изцяло и трябва да включа оптичния кабел. Това добре, може да се преживее. Но понякога не мога да намалявам звука на саундбара. Увеличава се без проблем, намалява до там, откъдето съм започнал да увеличавам, но не и по-надолу.
    Идната седмица ще взема друго стб от Виваком, тк разбрах, че не съм с най-новия модел, който предлагат. Питах вече за КА - не предлагат за IPTV.
    Но ако остане същата ситуация - има ли нещо, което аз мога да направя? На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    Ако изключиш и после включиш рт3 звука не се ли оправя.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #12

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Ако изключиш и после включиш рт3 звука не се ли оправя.
    Мисля, че го пробвах, но не съм сигурен. Довечера ще тествам.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от DaDiablo Виж публикацията
    Мисля, че го пробвах, но не съм сигурен. Довечера ще тествам.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Когато го изключа се включват колоните на ТВ. И при повторно включване на саундбара не свири, докато не включа оптичния кабел.
    Когато опитам с друго стб, ще споделя тук.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #14

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    Цитат Първоначално публикувано от DaDiablo Виж публикацията
    Когато го изключа се включват колоните на ТВ. И при повторно включване на саундбара не свири, докато не включа оптичния кабел.
    Когато опитам с друго стб, ще споделя тук.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    При мен тв е свързан със саундара само с хдми арк.Като спра и пусна саундб. звука идва.Входа на с-бара е на хдми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    21
    #15

    Отговор: Sony 49XG8396 и Sony HT RT3

    А на кой оператор си?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA
    От evgenigs във форум Sony телевизори
    Отговори: 80
    Последно: 16-10-19, 19:50
  2. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  4. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 14:21
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе