Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By ivanov_km
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By npb

Sony KD-49X8309C сгъна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    626
    #1

    Sony KD-49X8309C сгъна

    Здравейте,

    Имам въпросното Сони от 2016, но май сдаде багажа. Вчера го пуснах и целия екран е на такива вертикални зелени черти (прикачвам снимка). Ще бъда благодарен ако специалистите тук споделят дали подлежи на ремонт. Също бих бил благодарен за съвети за заместник 48-50 инча. Това е тв-то в спалнята, а по принцип имам и една 32-ка в кашон дето събира прах, но не знам дали няма да дойде малка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    То всичко подлежи на ремонт но въпроса е заслужава ли си. Аз лично не бих се разпарвял с нехо.

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
    CubanLinx одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    626
    #3

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    И аз си мисля, че може би няма да си заслужава ремонт, но пък може да е нещо лесно поправимо. Менюто си работи нормално, но в момента, в който пусна някой от hdmi изходите се появяват тези черти.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #4

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    Получава се само при външен сигнал ? Провери ли HDMI кабела ? При всички източници на сигнал го има или само от някои ?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    626
    #5

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    Пробвах да го вържа и към лаптоп и към екслпор тв. Също така пробвах с различни кабели. Разкачих го, преместих го и го бях подготвил за сервиз. Реших да направя последна проба и изведнъж тръгна.... Странна работа. Ще сменя разконителя (понеже е включен един много стар разклонител) и ще му сложа една защита от пренапрежение на АРС, понеже от край време се случва да забива я тв-то, я устройството на ментел. Преди екслпор бяхме със старите приемници и си забиваше, както и при експлор. Веднъж викахме техник от ментел, но не можа да установи нищо. Тръгна да обяснява, че било в кабела проблема и как трябвало да позлваме техните, а този, който позлвах към момента беше на Амазон (преди това един на Филипс) и просто няма как да са по-зле от техните китайчета.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,578
    #6

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    Ако е свързан IPTV приемник от нашите кабеларки си е добре от време на време да го изключваш от захранване за 5-19 мин. , че се ошашква тв (и с махнат HDMI кабел). И точно техните кабели са си ментаци от всякъде барабар със самите им устройства
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    626
    #7

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    Абсолютни ментаци. Наскоро бях на гости и загледах еон. Виждат ми се по-читави от експлор-а, но и там предполагам, че не е много по-различно положението. За съжаление се отказахме от коаксиала преди няколко години, а май не е трябвало.

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #8

    Отговор: Sony KD-49X8309C сгъна

    Най добрия образ е на коаксиалния кабел през вградения тунер на ТВ или скъп сателитен приемник не на български оператор.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA
    От evgenigs във форум Sony телевизори
    Отговори: 80
    Последно: 16-10-19, 19:50
  2. Отговори: 3
    Последно: 05-08-16, 11:37
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-12-13, 13:37
  4. youtube сгъна
    От Smurfa във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 03-05-08, 17:54
  5. Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе