Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree19Одобрявам

Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #31

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Има описани проблеми на потребители със stutter. Може и да има проблем с това свързани с олед панела, предполгам, че сони ще си го оправят в някакъв момент, ако е от тях.

    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...t=share_button

    https://www.reddit.com/r/sony/commen...t=share_button

    Има и някакви настройки, репоръчани от rtings

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a95k-oled/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bobsano одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #32

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Изтегли някой UHD филм и си го пусни през USB флашка или SSD диск.
    Ок! Но... Защо, да го правя, при положение, че точно с тези филми, не го виждам там проблема!? А и още повече, че когато филма е с Долби Вижън, там вече нещата придобиват друго измерение! Може би самия Долби Вижън напасва нещата и наглася картината така, че да не се забелязва проблема! Знам ли!?... Мхм... И така... Благодаря ти много за пореден път, че се включваш в темата!...

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Блу рей ремукс пусни има в торентите
    Здравей! Ами... Както написах и по - горе, направил съм и това нещо и то няколко пъти!... Благодаря много, все пак!...

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    А какъв е проблема да се върне на заводски настройки? След това работата е не повече от 10-15 минути.
    Е... То, по принцип няма проблем, да върна заводските настройки, но определено работата след това не е за 10 - 15 минути!... Та то, ако беше работата за 10 - 15 минути, досега да съм го направил вече това нещо! Благодаря и на теб, все пак!...

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Има описани проблеми на потребители със stutter. Може и да има проблем с това свързани с олед панела, предполгам, че сони ще си го оправят в някакъв момент, ако е от тях.

    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...t=share_button

    https://www.reddit.com/r/sony/commen...t=share_button

    Има и някакви настройки, репоръчани от rtings

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a95k-oled/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    А... Това вече е друго нещо!... Та... Попрочетох и аз от линковете, че има и други хора с подобен проблем и силно се надявам, че проблема наистина си идва от Сони и да речем, че след някакъв по - добър ъпдейт, ще се оправят нещата!... И така... Ок. Добре. Благодаря ти много и на теб за пореден път, че се отзоваваш!...

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    602
    #33

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Е добре, да не са 15 минути, половин час да е?! Ти се решаваш. Ама ако чакаш на Sony за ъпдейт, може да си почакаш като ги знам колко бързо действат
    Bobsano одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #34

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Здравейте отново, Хора! Ами... Пиша отново в темата, за да ви информирам докъде стигнах с проблемите със моето Сони, а и съответно, за да ви попитам още едно, две неща!... Та... Последните една, две седмици си поиграх доста с настройки, методи, тестове и експерименти и в крайна сметка пооправих картината, но само за телевизията, филмите и Ютуб, а за съжаление, що се отнася до това, когато го ползвам тв - то за монитор на компютъра ми и там е малко по - добре, като цяло картината, но отново не е на това ниво, което искам и което трябва, да е!... Та, в тази връзка четох доста в Гугъл, че това Сони, не се справя много добре, когато се използва за монитор към компютър в сравнение, най - вече с конкурентите му, които са - LG Oled55G3 и Samsung Oled55S95C! Та, това ако е вярно наистина, то дали, ще си заслужава отново, да се разправям, да сменявам Сонито с някой от горепосочените телевизори или няма смисъл, според вас!? Иначе, аз използвам тв - то като монитор в около 60 - 70 процента от времето, когато работи самия тв и затова стигам до тези си изводи!... И така... Ок. Добре. Ами... Отново се надявам, че ще се отзовете и, че ще ми дадете съвети и мнения, какво да правя оттук нататък! Благодаря много, отново на всички включили се в темата!... Чао засега. Лека вечер. И до скоро!...

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #35

    Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Писал си компютър, така че предполагам не се касае за игри на плейстейшън или подобни.

    Аз мисля, че е доста лоша идея да използваш олед телевизор за монитор. Ще го прогориш.

    Има изследвания на rtings, където сони и самсунг прогарят по-лесно ако се ползват усилено. Не е ясно дали това е така в домашни условия, но риска е голям скоро време да се оплачеш, че си го прогорил и телевизора е боклук.

    Тези телевизори са направени да си изполват като такива и да спазваш инструкциите на сони, за олед панели.

    Вземи си висок клас монитор и си ползвай и монитор и телевизор паралелно.

    Има олед монитори, има и висок клас IPS такива примерно от моделите на Dell.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от javorenator; 28-01-24 в 18:37.
    Bobsano одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #36

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Писал си компютър, така че предполагам не се касае за игри на плейстейшън или подобни.

    Аз мисля, че е доста лоша идея да използваш олед телевизор за монитор. Ще го прогориш.

    Има изследвания на rtings, където сони и самсунг прогарят по-лесно ако се ползват усилено. Не е ясно дали това е така в домашни условия, но риска е голям скоро време да се оплачеш, че си го прогорил и телевизора е боклук.

    Тези телевизори са направени да си изполват като такива и да спазваш инструкциите на сони, за олед панели.

    Вземи си висок клас монитор и си ползвай и монитор и телевизор паралелно.

    Има олед монитори, има и висок клас IPS такива примерно от моделите на Dell.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Оп! Здравей отново, Човек! Ами... Мисля, че всичко, което си написал и вярно, ноо... За съжаление, аз съм свикнал за използвам едно тв за всичко, а също така няма как да взема и да сложа съответно втори монитор до тв - то! Просто самото разположение на стаята е такова, че няма как да стане това, което ми казваш!... И така... Ок. Добре. Благодаря ти много за енти път, че се отзоваваш и че се включваш в темата!...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #37

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Bobsano,ако си пробвал всичко и все още не си доволен,по-добре го върни и си вземи някой от другите два.По скоро LG,защото Самсунга е със същата матрица като Sony!
    Bobsano одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #38

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Сега се стих, че QD-Oled матрицата на самсунг , която се ползва в този модел и в олед моделите на самсунг, има специфчна хардуерна структура, която я прави не толкова добра за показване на текст като монитор. Текста изглежда не толкова фокусиран.

    https://www.youtube.com/watch?v=Ed-C8_h0vlc&t=1078s

    Както са писали по горе, по-добре LG - то, но никой голям 4к телевизор няма да е като монитор.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bobsano одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    602
    #39

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Bobsano защо не се поинтересува преди покупката За твоите изисквания G3 (G2) със сигурност е най-подходящ. Сменяй докато е време. Иначе, както и другите са те посъветвали - най-добре монитор.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #40

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    И всички дефекти на картината, нямаше да ги знаеш, ако го гледаше от по-далеч.
    Bobsano одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #41

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Аз имам по-нисък клас модел олед Сони 55 А83К и съм изключително доволен на всичко, за което го ползвам. Филми и сериали от стрийминг платформи, свалени филми и сериали от торенти на РС в локалната ми мрежа, игри на PS5, дори и изненадващо добре на спорт (футбол, баскетбол, тенис, волейбол, Ф1 и т.н.) по коаксиална местна кабеларка. Само като монитор не го ползвам. Някой ще каже, че го хваля, защото е мой. Не смятам така. За мен ТВ си е просто битов уред, а аз не се въодушевявам от подобни неща. Дори бях скептичен в началото, че няма да си заслужава парите. За това ми е много чудно дали е обективно недоволството на питащия. Но и 55 инча от близо като монитор, май не е толкова удачна идея.
    Питащия - никой няма с какво повече да ви "помогне". Единствено с проби във вашите реални условия може да си изберете по личните ви субективни възприятия.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-01-24 в 10:53.
    Bobsano и CubanLinx харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #42

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от dardvei Виж публикацията
    Bobsano,ако си пробвал всичко и все още не си доволен,по-добре го върни и си вземи някой от другите два.По скоро LG,защото Самсунга е със същата матрица като Sony!
    Е... Ок, ноо... За съжаление вече няма как, да го върна! Трябва или да го обявявам за продажба или да си го оставя за друго място, например! Все пак, благодаря за включването!...

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Сега се стих, че QD-Oled матрицата на самсунг , която се ползва в този модел и в олед моделите на самсунг, има специфчна хардуерна структура, която я прави не толкова добра за показване на текст като монитор. Текста изглежда не толкова фокусиран.

    https://www.youtube.com/watch?v=Ed-C8_h0vlc&t=1078s

    Както са писали по горе, по-добре LG - то, но никой голям 4к телевизор няма да е като монитор.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Точно! Е да... За съжаление е така! Еми... Нищо, де!... Здраве да е!... Че го мислим!... Много благодарско за всичко, Човек!...

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Bobsano защо не се поинтересува преди покупката За твоите изисквания G3 (G2) със сигурност е най-подходящ. Сменяй докато е време. Иначе, както и другите са те посъветвали - най-добре монитор.
    Е... Прав си и ти, Човек! Наистина избързах с покупката! Но, здраве да е! Все пак, ще видя какво мога да направя по въпроса с монитора!... Благодаря много и на теб!...

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    И всички дефекти на картината, нямаше да ги знаеш, ако го гледаше от по-далеч.
    Е... Ок, но... Аз в момента го гледам от около три метра! Та, колко далеч трябва да съм, за да го гледам, за да не виждам тези дефекти на картината!? Може би от четири или пет метра, че е по - добре!?... Хаха... Мерси, все пак за включването!...

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз имам по-нисък клас модел олед Сони 55 А83К и съм изключително доволен на всичко, за което го ползвам. Филми и сериали от стрийминг платформи, свалени филми и сериали от торенти на РС в локалната ми мрежа, игри на PS5, дори и изненадващо добре на спорт (футбол, баскетбол, тенис, волейбол, Ф1 и т.н.) по коаксиална местна кабеларка. Само като монитор не го ползвам. Някой ще каже, че го хваля, защото е мой. Не смятам така. За мен ТВ си е просто битов уред, а аз не се въодушевявам от подобни неща. Дори бях скептичен в началото, че няма да си заслужава парите. За това ми е много чудно дали е обективно недоволството на питащия. Но и 55 инча от близо като монитор, май не е толкова удачна идея.
    Питащия - никой няма с какво повече да ви "помогне". Единствено с проби във вашите реални условия може да си изберете по личните ви субективни възприятия.
    Е... То и аз казвам, че като телевизор, а не като монитор, си е топ и е наистина повече от страхотен! Но аз пиша, че като монитор, не е това което, трябва да е! И така... Благодаря и на теб, все пак, че се включи!...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор м/у Sony OLED 55A75K и Samsung OLED 55S95B
    От KupoB във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-22, 07:59
  2. Sony Bravia OLED / A8h /
    От Joro1986 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 22:22
  3. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  4. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  5. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе