Страница 101 от 119 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 1782
Like Tree399Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #1501

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Дайте съвет къде да погледна, ако реша евентуално.
    пробвай с тези за 845
    Advanced
    Brightness
    Brightness: 80
    Contrast: 90
    Black level 50
    Dynamic contrast: Off
    Black stretch: High
    Dynamic Brightness: auto
    Local eclipse: High
    Local contrast: Off/Low/High

    Advanced Color
    Color Saturation: 50
    Shade: 50
    Dynamic Color: Off
    Blue Light Filter: Off
    Color Temperature: Warm

    Advanced Clarity
    Sharpness: 0-10
    MPEG NR: low
    DNR: low
    Superior grade: off/low

    Refresh rate: standard or performance (for games)
    Motion Clarity: On
    Clear LED Movement: Off
    Reduce fading: 10
    Reduce Vibration: 6-10
    Dynamic Acceleration: Off/On
    Screen Settings/Overscan: Off



    https://www.google.com/search?q=How+...t=gws-wiz-serp

    https://support.apple.com/en-au/HT209440
    Android TV doesn’t support purchases within the Apple TV app, but when you sign in with your Apple ID, you can find everything you purchased, rented, or subscribed to using the same Apple ID on other devices.

    1. On the Android TV home screen, select Search, then search for “Apple TV.”

    2. Follow the onscreen instructions to download and install the Apple TV app TV app.

    After it’s installed, you can find the Apple TV app in the Apps tab, or you can add it to your Favorites on the home screen.

    3. Select the Apple TV app to open it, then sign in with an Apple ID if prompted.

    Note: If you don’t already have an Apple ID, you can create one on the Apple ID website. You need only one Apple ID to use Apple TV app services. For more information, see the Apple ID FAQ.
    https://play.google.com/store/apps/d...tv&hl=bg&gl=US
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-07-23 в 19:55.
    presen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1502

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    @hristoslav2 Благодаря за изчерпателното инфо! Само да попитам - кой от основните режими на картина да модифицирам с това, което си ми задал като параметри: динамичен, Кино, Спорт... ?

    Изключих още в началото еко и магазин функциите. Колкото до AppleTv - влизайки в маркета и търсейки го, ми излизат техните заглавия. Влизам вътре и не ми изписва - вашата държава не се поддържа. Това е на този етап.

    Дисни+, Прайм, Нетфликс, HBO Макс и SkyShowTime вървят прекрасно. Даже изгледах третата част на "Фантастичните животни" (не съм фен), но заради многото ефекти, исках да видя как ще се държи. Пускам, изписва Долби Вижън и Долби Атмос горе в ляво и красота. Смени се и звук, и картина. Стана буквало като кино усещане. Очевидно този телевизор може много повече от това в обикновен динамичен режим. Пак казвам - идвам от много ниска летва и това за вас може да е нещо нормално, дори и скучно, ама за мен е доста ново като тв усещане... хаха
    ianpav_4444 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #1503

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    presen
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1688012478
    Профил Филм
    Светлинен сензор Вкл./Изкл
    Яркост Яркост 3 (по-високо за всекидневна)
    Черно ниво 50
    Динамичен контраст Изкл
    Черно разтягане Изкл
    Локален контраст Средно/високо
    Микроконтраст Изкл
    Гама 2
    Цвят Наситеност на цвета 50
    Тониране 50
    Филтър за синя светлина Изкл
    Цветна температура -5
    Adv цветна температура R-усилване 0
    G-усилване -5
    B-усилване -14
    R-отместване 2
    G-офсет -1
    B-Офсет -1
    Яснота Острота 0
    Цифрово намаляване на шума Изкл
    Намаляване на шума Изкл
    Градация Ясна Изкл
    Движение Скорост на обновяване Стандартен
    Яснота на движението Изкл
    Динамично ускорение Изкл
    Настройки на екрана Съотношение 16:9
    Надсканиране Изкл

    Забележка: Включваме настройки за калибриране само за SDR, не и за HDR. За нашето калибриране сме деактивирали сензора за околна светлина, който автоматично настройва настройката на фоновото осветление според вашата среда. Може да предпочетете да го активирате.
    presen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #1504

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL 55C645 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...ja-tcl-55c645/
    превод
    https://geex-x--kom-pl.translate.goo..._x_tr_pto=wapp


    TCL 43C645 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...ja-tcl-43c645/


    TCL 32S5400 review


    AIDA64:

    SoC MediaTek 5867
    System:
    Manufacturer : TCL
    Model: Smart TV
    Device : G06
    Platform: mt5867
    Total Memory: 1.5 GB
    Available Memory: 761 MB
    Internal Storage Total Space: 10 GB,
    16GB without android tv OS.
    Internal Storage Free Space: 7645 MB

    CPU:
    Core Architecture : 4 x ARM Cortex-A55 @ 1500 MHz
    Instruction Set : 64-bit ARMv8-A (32-bit mode)
    CPU Cores : 4
    CPU Clock Range: 750-1500 MHz

    Display:
    UI Screen Resolution : 1280 x 720
    GPU Renderer : Mali-G31, Vulkan Device
    Refresh Rate: 60Hz
    OpenGL ES version: 3.2
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-07-23 в 21:04.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #1505

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравейте отново! Преди писах в общата тема за избор на телевизор, защото се колебаех с марката. Туко-що се връщам от Техноп...., за да видя 65 инчовата версия на C745, защото след много търсене, реших, че това е моят телевизор. Да, ама точно до него беше позициониран C835 (65 инча) и да ви кажа - има си разлика и то голяма. Първият с цена 1699 лв., другият 1960 лв. Някак си и визуално, вторият бие повече на класна машина, но това е субективно. Струва ли си да се напъна с още 300 кинта за втория, според вас? Изчетох темата тук и видях проблема с обновлението на C835. Коя е последната актуална версия на системата? Ако има ъпдейт, дали не може да се направи директно в магазина, за да елиминирам нуждата от разнасяне на тв-то вкъщи и после пак връщането му, при евентуален проблем, с който не мога да се справя? Какви са другите проблеми на C835? За тия пари (за мен много) не видях нищо сред големите брандове, което да ме зарадва на живо повече. Попитах, дали за тия два модела не се очаква скорошна промоция. Отговорът беше - не! Били хубави модели и не очаквали намаления. Сега разбрах и за 5 годишната гаранция. Дайте акъл, хора!
    И аз съм пред същата дилема. Дали C835 е по-добрия избор пред C745 ?

    Единственото може би значимо при C745 е AiPQ 3.0
    По почти всички останали показатели е C835 е по-добре.

    Така ли е ?

    Благодаря
    Този пост е редактиран от gdumanov; 03-08-23 в 13:29.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1506

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    @ gdumanov : Здравей! Бях готов да ги прежаля парите за C835, но някакви евентуални софтерни/хардуерни проблеми ми разваляха вкуса от иначе наистина по-добрата му картина в магазина. Взех по-ниския, като клас модел с идеята, че е по-нов и, може би, са си видяли грешката от предходната серия. Това беше водещият мотив. Второ - не съм кой знае с какви претенции. С745 покрива до момента всичките ми изисквания: бърз, добра картина, звук. Аз съм доволен.

    Да попитам относно удължената TCL гаранция. След като се регистрира, колко време се чакаше за самия документ за удължената гаранция? На имейл ли идва, по пощата ли я пращат? И нещо такова четох някъде.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #1507

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    @ gdumanov : Здравей! Бях готов да ги прежаля парите за C835, но някакви евентуални софтерни/хардуерни проблеми ми разваляха вкуса от иначе наистина по-добрата му картина в магазина. Взех по-ниския, като клас модел с идеята, че е по-нов и, може би, са си видяли грешката от предходната серия. Това беше водещият мотив. Второ - не съм кой знае с какви претенции. С745 покрива до момента всичките ми изисквания: бърз, добра картина, звук. Аз съм доволен.

    Да попитам относно удължената TCL гаранция. След като се регистрира, колко време се чакаше за самия документ за удължената гаранция? На имейл ли идва, по пощата ли я пращат? И нещо такова четох някъде.
    То "железата" са същите. Т.е. софтуерните проблеми могат да ги поправят (стига да искат). Което не е гаранция, че след като в по-високия клас не са оправени, някой ще седне да ги оправя за по-ниския макар и по-нов модел.
    Това е моята логика и май съм се насочил към 835, но се надявах Христослав да се включи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1508

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Кеф цена няма. Взимайте каквото ви е на сърце и квот сабя покаже. Мен ме притесняваха много габаритите. Моят го взех от магазина, едвам се събра в колата, после разнос по етажи с едно аверче. Абе, беше си приключение. След като го поставихме за начало на тв шкафа, след всички разопакования, не можех да си представя, при евентуален проблем, как отново ще го събирам и нося в магазин за ремонт. Просто щеше да е някакъва лудница. Затова се надявам да нямам такива истории и тв-то да си работи безпроблемно дълги години. Пожелавам и при вас всичко да мине безпроблемно!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #1509

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Кеф цена няма. Взимайте каквото ви е на сърце и квот сабя покаже. Мен ме притесняваха много габаритите. Моят го взех от магазина, едвам се събра в колата, после разнос по етажи с едно аверче. Абе, беше си приключение. След като го поставихме за начало на тв шкафа, след всички разопакования, не можех да си представя, при евентуален проблем, как отново ще го събирам и нося в магазин за ремонт. Просто щеше да е някакъва лудница. Затова се надявам да нямам такива истории и тв-то да си работи безпроблемно дълги години. Пожелавам и при вас всичко да мине безпроблемно!
    И аз като вас взех от магазина C735 и си представях същите неща обратно с мъкнене, разпаковане, поставяне и за съжаление ми се случи точно това, да го събирам обратно в кашона и да го нося към сервиза няколко дни след покупка. Сега поне всичко работи нормално (чукам на всичко дървено) и съм много доволен, но след като му сърбах попарата знам, че следващият ще го купя онлайн, а не от физически магазин, там само ще разглеждам. Пожелавам ви разбира се да нямате никакви проблеми с вашия и само да му се радвате. Относно гаранцията удължената, ако не получите нищо по мейл до един месец, се свързвайте с магазина и ги тормозете да я изискват от TCL. Така поне се случи с моята. При технически проблеми и въпроси - TCL Customer service през Whatsapp работи, проверено. До колко ми помогнаха вече е друг въпрос. За смъкване на firmware (OTA,IMG) - канал Firmware TV TCL в Telegram. Надявам се информацията да ви е полезна.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #1510

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от gdumanov Виж публикацията
    И аз съм пред същата дилема. Дали C835 е по-добрия избор пред C745 ?
    Единственото може би значимо при C745 е AiPQ 3.0. По почти всички останали показатели е C835 е по-добре.
    Така ли е ?
    Като обработка на картината са сходни. Разликата е във видеопанела - броят зони на подсветката, антиотражателното покритие и второ дистанционно в 835

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1511

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Последна бройка 65C745 (засега) при румънците и на супер интересна цена... Кой ли ще е късметлията?

    EDIT: На сутрината вече неналиче от румънците вече и нова (увеличена) цена от някакъв външен ретайлер. Сорри, ако съм подвел някого!
    Този пост е редактиран от presen; 08-08-23 в 21:03.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,497
    #1512

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    На запад почна да се появява серия C805 - 50, 55, 65, 75, 85, 98"
    https://www.boulanger.com/ref/1193186
    https://www.lcd-compare.com/televise...TCL-65C805.htm
    https://ledenicheur.fr/s/tcl-mini-led/
    Това е модел, който е между c745 и C845. За разлика от C745, C805 е с мини светодиоди, без аудио частта на C845 с яркост, която е между C745 и C83.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-08-23 в 11:29.
    presen и Rumzeiss харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    20
    #1513

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    @hristoslav2 Благодаря за изчерпателното инфо! Само да попитам - кой от основните режими на картина да модифицирам с това, което си ми задал като параметри: динамичен, Кино, Спорт... ?

    Изключих още в началото еко и магазин функциите. Колкото до AppleTv - влизайки в маркета и търсейки го, ми излизат техните заглавия. Влизам вътре и не ми изписва - вашата държава не се поддържа. Това е на този етап.

    Дисни+, Прайм, Нетфликс, HBO Макс и SkyShowTime вървят прекрасно. Даже изгледах третата част на "Фантастичните животни" (не съм фен), но заради многото ефекти, исках да видя как ще се държи. Пускам, изписва Долби Вижън и Долби Атмос горе в ляво и красота. Смени се и звук, и картина. Стана буквало като кино усещане. Очевидно този телевизор може много повече от това в обикновен динамичен режим. Пак казвам - идвам от много ниска летва и това за вас може да е нещо нормално, дори и скучно, ама за мен е доста ново като тв усещане... хаха
    Няма никакъв проблем Apple TV+ да се инсталира ръчно - аз това направих в 55C845. Изтеглих apk файла от APKMirror и го прехвърлих в телевизора. Всичко работи чудесно.

    Та както става ясно взех 55C845 - разопакован от Emag. Имам почти 30 дни да реша дали да го задържа и ето някои наблюдения от последните дни:

    - много е ярък, а цветовете са сочни
    - работи бързо, макар че стартирането е малко бавно. Тук помага опцията за quick start, но засега я изключих, защото очевидно вдига консумацията
    - трябваше малко занимаване с настройките за подобряване на картината (в SDR, сега съм с настройките на flatpanelshd)
    - ъглите на видимост очаквано за VA са по-малки, но не ми е проблем
    - при гледане на HDR съдържание с черни ленти те наистина сивеят сякаш локалното димиране не сработва както трябва. Да видим дали ще пуснат ъпдейт за това
    - при игри с PS5 забелязвам доста ghosting в определени ситуации, но както разбирам това се дължи на матрицата. Досега ползвах Philips с IPS и с него такива неща нямаше
    - при някои при игри с PS5 като GhostWire: Tokyo има досадно трептене, което или трябва да се търпи или да се махне с изключване на VRR - все компромисни решения
    - звукът е ок, но при гледане на Dolby Vision съдържание с Dolby Atmos в Apple TV+ става много обемен и впечатляващ
    - ъпскелинга на SD картина е ок - гледам само ефирна ТВ, но очевидно процесора се натоварва повече с такова съдържание
    Този пост е редактиран от mulder; 10-08-23 в 12:50.
    hristoslav2, AntrAcsA и presen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1514

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от mulder Виж публикацията
    Няма никакъв проблем Apple TV+ да се инсталира ръчно - аз това направих в 55C845. Изтеглих apk файла от APKMirror и го прехвърлих в телевизора. Всичко работи чудесно.
    Здравей! Ще излекуваш голяма рана в сърцето на жената, ако тоя начин е достатъчно адекватен и безпроблемен... хаха... Мога ли да помоля за безопасен сайт, от който мога да изтегля .apk файлът? Може и директен линк към апа, ако не звучи нахално? Нещо като разрешения в самия ТВ предварително, трябва ли да дам?

    Гледам да мине поне 1 месец, преди да споделя някакви по-обширини впечатления относно 65C745 .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    20
    #1515

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравей! Ще излекуваш голяма рана в сърцето на жената, ако тоя начин е достатъчно адекватен и безпроблемен... хаха... Мога ли да помоля за безопасен сайт, от който мога да изтегля .apk файлът? Може и директен линк към апа, ако не звучи нахално? Нещо като разрешения в самия ТВ предварително, трябва ли да дам?

    Гледам да мине поне 1 месец, преди да споделя някакви по-обширини впечатления относно 65C745 .
    Аз инсталирах това и всичко работи. Сайтът е проверен и няма проблеми със сигурността на файловете.
    presen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе