Страница 104 от 118 ПърваПърва ... 5494102103104105106114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 1770
Like Tree398Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #1546

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от ktkiro Виж публикацията
    ноември месец почват истинските черен петък, от сега нататък само ще вдигат цените, за да могат да ги намалят

    Поглеждал ли си това, Модела е 22 но е по добър от qn90C, a цената е повече от прилична
    Samsung 55QN90B, 55" 1800
    По принцип досега интуитивно изключвах Samsung. Не знам защо, но много "чалга" ми звучеше този бранд. Вероятно е някакъв набил се в съзнанието ми предрасъдък от повърхностно четене по диагонала из форумите. Не че съм луд по китайското производство, де. Ако финансовият проблем не беше фактор, щях да бойкотирам всички китайски стоки.

    Сравнявам двата, TCL 55C805 и Samsung 55QN90B, но в някои от графите липсва информация и за двата, поне тук.
    Ще бъда благодарен ако някой от по-напредналите в разбирането на тази техника посочи кой от двата е по-добър избор като цяло. Още веднъж, за домашно кино и игри (без телевизия).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #1547

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Аз немога да кажа нищо за C805 , тъй като не съм го видял , но за Samsung QN90B веднага ти казвам че :
    - не поддържа Dolby Vision
    - не поддържа DTS Audio
    - специално QN90B има специфичен проблем наречен rainbow ефект. Отиваш до Техно..... клякаш пред него и ще забележиш как се отразява светлината в дисплея. Най добре става като пуснеш фенерчето на телефона си. Това ще виждаш и във вас при включено осветление. Напиши в google - rainbow effect QN90B.
    - дистанционното при усилване или намаляне на звук , смяна на канал с една позиция понякога забива и кара до 100 или до 0. След продължителна работа с него почва да лагва.
    - PQ EOTF Tracking му е доста зле. Т.е. не предава точно цветовете. Повечето сцени изглеждат значително по-ярко отколкото е предвидено.
    - свободното пространство , което е на твое разположение е около 1.5 GB
    - Samsung tv plus не е наличен за България
    - Ambient mode е тромав и забива.

    Затова че и аз чакам да намалят отново C805 и го взимам с едно на ум че може и да го върна.
    Сигурно и той ще има кусури , но и очакванията ми вече не са толкова големи. Телевизор.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    meleager одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1548

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Спрете със спама. Темата не е за избор на телевизор!
    meleager одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #1549

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Спрете със спама. Темата не е за избор на телевизор!
    Извинявам се. Съвсем изключих коя е темата.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    3
    #1550

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Някой да сподели HDMI CEC работи ли със свързан саундбар?
    Благодаря!

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1551

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL C845https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1688012478
    ...това ми направи първо впечатление. C845 е много подобен по отношение на качеството на картината и производителността на някои от LCD телевизорите "Neo QLED" на Samsung (с VA панели), въпреки че 65-инчовият C845 носи цена, по-ниска от половината от новия QN90C на Samsung и една трета от новия QN95C на Samsung на много европейски пазари....Наскоро прегледахме Sony X90 , където казахме, че неговата производителност, включително неговите 80 зони, не е достатъчна, за да премине летвата за това, което вярваме, че е HDR качество на картината. TCL C845 преминава тази лента...
    Заключение

    В нашите прегледи на miniLED LCD телевизори на Samsung („Neo QLED“) стигнахме до извода, че за да се конкурират с качеството на картината на OLED телевизорите, броят на LED зоните трябва драстично да се увеличи или miniLED LCD телевизорите трябва да бъдат по-евтини от сравним 4K OLED телевизор. TCL се справя много с това, тъй като C845 струва между половината и една трета в сравнение с един от висок клас 4K LCD телевизори на Samsung, въпреки че все още има 576 зони на затъмняване за приемлив HDR и висока яркост.
    Това е значително, но може би не е толкова изненадващо, като се има предвид, че Samsung (и Sony и други) сега доставят LCD панели от TCL CSoT......качеството на картината е много подобно на малка част от цената.
    От друга страна TCL C845 не отговаря на популярните OLED телевизори по отношение на качеството на картината. Ако избягвате OLED телевизори по някаква причина, TCL се появи първо като марка с телевизори от среден клас с добра стойност за парите и сега предлага същата концепция за цена за парите в премиум сегмента, за да предизвика Sony и Samsung. Въпреки неговите ограничения, смятаме, че трябва сериозно да обмислите TCL C845 като алтернатива на други LCD телевизори от висок клас и смятаме, че той е достоен за нашата Силно препоръчана награда.качество на картината 83
    може да сравните с други модели в таблицата,ако подредите по качество на картината:

    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585


    https://cybershack.com.au/reviews/tc...lot-tv-review/
    TCL C845 Оценки – 92/100


    • ПРОФЕСИОНАЛИСТИ
      • Отлично качество на изображението, яркост и контраст...
      • Водеща в класа стойност

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #1552

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    TCL C845https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1688012478
    въпреки че 65-инчовият C845 носи цена, по-ниска от половината от новия QN90C на Samsung и една трета от новия QN95C на Samsung на много европейски пазари
    Разликата в цената никак не е драстична, дори висока за китайско изобретение.
    Ниско пада в общата класация, класирайки се до неолед модели на по 4-5 години.
    Имам доста да радат и градат.





    QLED 65QN90C





    65C845


    Този пост е редактиран от brotzki; 24-09-23 в 12:13.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1553

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Аз съм в потрес от факта, че има хора които биха предпочели TCL пред QN90b. Като гледам какви неща е изброил като минуси на qn90b, чакам с нетърпение колегата да си вземе 805, за да видим какви неща ше го дразнят в сравнение с другия :-)
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,265
    #1554

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Като че ли жена или кола избирате!
    Както върви, скоро тв-та ще ги сменяме като носни кърпички...
    anyone2 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    14
    #1555

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Купих TCL 65C805 за 1700лв от Емаг. Първите впечатления са доста добри. Картината е с доста висок brightness спрямо всичко, което съм ползвал досега (TCL 55C780 и TCL 43C735). Черното е доста солидно. Процесора е много пъргав, без никакви лагове, за разлика от другите ми 2 телевизора TCL. Телевизията с ЕОН апп-а е със страхотна картина. Звука е доста по-зле от 55C780, но 55C780 е със саундбар. Според мен телевизора е много добър за тази цена. Все пак е и с доста нова технология QLED Mini Led. Прикачам малко снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    hristoslav2, gurcayy, AntrAcsA и 3 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1556

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Моделът е с новият процесор MT9653(Pentonic 700), като на тази платформа са базирани и следните модели X955, C955, C855, C755

    TCL представя своята гама XL телевизори
    https://fanaticosdelhardware.com/tcl...elevisores-xl/



    Долу в ляво се има в предвид C745, който е полу-кюлед, тъй като има квантова точка само за зeленото, е червеното е подобрено с добавки в светодиодите









  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1557

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    След близо месец и повече време активно ползване, реших и аз да хвърля моите 5 ст. по темата TCL и конкретно модела - 65C745

    Още от самото начало последвах съветите на няколко съфорумци тук да коригирам режим Кино за по-добра картина. Ами все пак, колкото и реалистично да изглежда картината, на цялото семейство любим режим за гледане си ни остана HDR режима. Някак си супер мазно и гладко ми върви всичко в този режим. На самия телевизор не се гледа телевизия под никаква форма, за да изкажа подробни впечатления. Сложих за проба една мини вътрешна антенка. Пуснах един сърч и от раз намери 6 ефирни канала. Качеството беше сравнително добро, но много далеч от перфектно. Всяко едно приложение, което ползвам (по-назад в постовете може да видите две снимки на най-ползваните и популярни) са истинско удоволствие. Всяко едно заглавие засича автоматично дали е DolbiVision, Atmos или HDR. Просто няма слабо или моите изисквания не са много високи. Операционната система работи супер бързо и пъргаво. Това е най-бързият телевизор, който съм използвал. GoogleTv e топ и изпълнява всички мои тв щения. Гледам в TCL телеграма за ъпдейти на системата кипи бурно префлашване с доста по-нова версия, но аз работя на принципа - работи ли нещо = не го пипаш! Работи ли отлично = не ти идва и през ума да се занимаваш с излишни тренировки. Не знам още какво да споделя... Имам си едно 512 ГБ SSD от тези първите като форм фактор, китайче за 40 лв. от Алиту. На него съм сложил една камара семейни фото и видеоматериали. Всякакви файлови формати - никаква засечка. Като цяло семейството сме много доволни от покупката и се надяваме дълго време да ни служи вярно. Спокойна вечер от мен! EDIT: Не казах нищо за звуковите възможности на тв-то. Справя се отлично. Имам две хубави 100W колони, които съм вързал с оптичен кабел и звукът е идеален за моите аудиофилски нужди. Без тях също вади много силен звук, но не мога да кажа, че е това което търся като качество.
    Този пост е редактиран от presen; 26-09-23 в 13:53.
    hristoslav2, AntrAcsA, meleager и 2 други харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    3
    #1558

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Гледам в TCL телеграма за ъпдейти на системата кипи бурно префлашване с по-доста по-нова версия, но аз работя на принципа - работи ли нещо = не го пипаш! Работи ли отлично = не ти идва и през ума да се занимаваш с излишни тренировки.
    Ако може да ми изпратиш линк за групата.
    Благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #1559

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Разбира се... Заповядай!

    Дискусионна група - https://web.telegram.org/k/#@tclupdates_discussion
    Софтуер - https://web.telegram.org/k/#@tclupdates

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #1560

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от ujsBG Виж публикацията
    Ако може да ми изпратиш линк за групата.
    Благодаря!
    Би трябвало да е това: https://t.me/s/tclupdates

    А сега и от мен малко информация след около месец ползване на 65C835.
    Най-впечатляващото в този модел е звукът (поне за мен). Още при самото окачване на стената пуснах няколко микса от тубата и бях изумен какъв звук извади.
    На второ място картината (най-вече черното), не съм критерии за това но за мойте нужди и разбирания е много добре. Не съм правил допълнителни настройки на картината (мисля, че е на Movie) защото не намерих такива
    Като приложения използвам ЕОН, Ютуб и КОДИ, нямам забежеки откъм производителност.

    Сега обаче идват и дразнещите неща:
    - При гледане на Ютуб много често след реклама или при пускане на нов клип екрана става черен за 20тина сек. и след това зарежда (не е постоянно, но е често).
    - Малкото дистанционно както и колега по-нагоре беше писал лагва при усилване/намаляване на звука.
    - И може би това което най-много ми бърка в **** е това щракане при пускане и спиране (временно телевизора се ползва в спалня). Имам чувството че включвам и изключвам от тези старите шалтери.


    пп. Ако може някакво упътване как да ъпдейтна фърмуера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе