Страница 31 от 112 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1674

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #451

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Форматиране на флашката пробва ли?
    С форматиране става ама няма смисъл. Въпроса е, че като си набуал 32 гиги сериали и не върви да я форматираш.
    Пробвал съм с 5 различни флашки и всяка една от тях като преседи няколко дена в ЮСБто на ТВ става corupted за телевизора и нормално работеща на компа.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    2
    #452

    Отговор: TCL телевизори

    Здравейте!
    От десетина дни вкъщи вече сме с TCL 55EP660.
    И като доста други ще кажа,че за цената си качество е доста добро. Не искам да навлизам в детайли, защото това ми е първият смарт телевизор и първия контакт с 4к съдържание , така че не смятам мнението ми за обективно.
    Проблема със субтитрите смятам да го отстраня като просто свържа настолния компютър с телевизора чрез hdmi кабел.Тук обаче ми възникват няколко въпроса:
    - hdmi 1.4 или 2.0 - и дали изобщо 2.0 се поддържа от телевизора въпреки посочените спецификации
    - при каква дължина на кабела започва да има проблеми със сигнала, защото ще ми трябва 10м кабел.

    Ако има вече зададени подобни въпроси в темата предварително се извинявам.
    Този пост е редактиран от HecTuHap; 29-03-20 в 15:52.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #453

    Отговор: TCL телевизори

    Не съм забелязъл проблеми с 10м hdmi,но и не съм го ползвал скоро пък и не съм се интересувал после.
    Ако е само за субтитрите,мисля че колегите ще ти обяснят как....но дори и вградения плейер да има проблем на андроид може да си свалиш други,така че не бързай с 10м.....
    Повечето като говорят за телевизора почват със ''смарт'' и 4к,което мисля че е най-маловжното в един тв-р.Ако не ти се вижда много смарт може винаги да прибавиш бокс(в случая мисля е излишен).А 4к съдържанието е толкова малко ,пък и на 55'' не ме впечатлява толкова.
    Затова ако искаш добави на кой оператор и коя платформа си,как са най-често гледаните hd канали.
    Как оценяваш контраста и движението на тв-ра и с какъв сравняваш.
    Може да дадеш и оценка на картината за филми ,спорт ,тв предавнаия,hdr и игри,според теб...разбира се като пишеш опита ти от кои тв-ри е четящите да могат да се ориентират.
    Честито и да го полееш,щото и дезинфекция си трябва.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #454

    Отговор: TCL телевизори

    За , кабела е препоръчително да е HDMI 2.0/2.1 за да нямаш проблеми и да ти "пренася" сигнал (3840x2160 60hz)
    Това са разликите между отделните HDMI кабели (таблицата е по долу на страницата)

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #455

    Отговор: TCL телевизори

    Аз съм с 15 метра HDMI кабел и въобще не те съветвам да отиваш на този вариант.След като си взех 55" ,а компа ми е 10 годишна развалина(G2120/R7-265)при пускане на extended display и драгване на даден филм на телевизора,започва як сеч.Дори на FHD H264 филми.За това си трябва прилично як комп.Вариантите са със DLNA сървър инсталиран на компа и пускаш с плеара на телевизора.При този вариант при мен може би заради компа ,но качеството е ужасно за гледане.Използвам Nova player свален от гугъл плей.Шервам си папката със филмите на компа и пускам през плеара.На network/workgroup/SMB.Всичко работи перфектно както и със субтитри.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #456

    Отговор: TCL телевизори

    vakill ,как очакваш да не сече със слаб хардуер?

    То, по подразбиране си иска 4-ядрен процесор и видео карта, която декодира 4К HDR 60hz.
    Щом, телевизора е с Android,си инсталира едно Kodi и опитва по мрежата (стабилна) какво се получава...
    При стрийминга се иска добра връзка/скорост.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #457

    Отговор: TCL телевизори

    4К от компа пък е абсурдно да пусна без як сеч.Единствено ми тръгна warcraft:the begining от замунда.Всички други които свалих над 15gb нямат гледане на телевизора.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    2
    #458

    Отговор: TCL телевизори

    @cable
    Полят и дезинфекциран на няколко пъти вече!
    Телевизора до скоро бе един стар LG 32LS3450 и единствено мога да сравнявам с LG 55UM7660 (Ползвах два телевизора за около общ период от около две седмици, но и двата ги върнах защото протечките на просветката бяха покъртителни)
    Та след 2 месеца ходене по мъките вече от няколко дни сме на iptv на Виваком.
    Предимно каналите които се гледат в HD са НоваТв и Фокс, като качеството на картината специално за мен е изненадващо добро (не видях никъде гранулиране, пикселизация, ореоли и т.н). Що се отнася до спортните програми - гледах няколко фрейма снукър по Евроспорт2 HD с усмивка на лицето... Контраста е много добър, както и цветовете, за движението след малко, защото все пак снукъра не е от най-бързите спортове.
    Намирам за странно, че пускайки филм в 4к от телевизора чрез вградения плеър буферира доста често, а същия филм в 4к през Нетфликс няма абсолютно никакъв проблем при все че се ползва една и съща мрежа. От тук са ми и първите впечатления за нивата на черното(сефтосахме 4к-то с Вещера, а там има бая тъмни сцени) и за разлика от UM7660, TCL-a е с една идея по добър. Единственото което не ми допадна е съвсем лекото насичане на картината при мащабни и бързи сцени(възможно е от настройки или някакъв друг проблем от моя страна, не съм сигурен)
    И до тук с впечатленията ми за качеството на картината... общо взето аз не намирам логика изобщо да се занимавам с 4к съдържание да пускам на този телевизор при положение, че 1080р изглежда супер!
    Що се отнася до субтитрите и първоначалната идея за дългия 10м HDMI кабел - към момента отпада желанието ми да опъвам каквито и да било кабели...
    - с инсталиран VLC си реших от части проблема. Казвам от части, защото през флашка всичко си тръгва без проблем (с изключение на 4к-то .... явно USB2.0 му е тясно да премине), но когато пускам филм от компютъра през мрежата няма намиране на субтитрите. Предполагам проблема тук е в незнанието ми как да си конфигурирам шерването от харда...за сега!
    Нещо важно според мен за всеки нов собственик на TCLче - по-напред в темата има подробно описание(за което огромно благодаря!) за това как да си ъпдейтнете осфтуера - нещо което горещо препоръчвам! Менютата във версия 175 май беше като разопаковах телевизора изглеждаха много зле, но след инсталиране на последната версия нещата визуално малко се подобриха, а смея да твърдя че и лекия лаг който забелязвах при навигацията из настройките вече го няма.

    Със Здраве и продължавайте да се ваксиносвате!

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #459

    Отговор: TCL телевизори

    KODI инсталирай за да виждаш дали ще ти пусне 4К филм от флашка.
    Пък и може и някоя добавка да си качиш, като Elementum, и да си ги стриймваш/гледаш онлайн.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #460

    Отговор: TCL телевизори

    VLC има насичане и на 55XF9005 - сложихме Арчос-а и вече няма проблеми.
    USB 2.0 си е напълно достатъчно за 4К .

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    242
    #461

    Отговор: TCL телевизори

    Tec хиляди благодарности !Изобщо не знаех ,че мога да си гледам замунда и арена така директно на телевизора със субтитри и чудесно качество.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #462

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от vakill Виж публикацията
    Tec хиляди благодарности !Изобщо не знаех ,че мога да си гледам замунда и арена така директно на телевизора със субтитри и чудесно качество.
    Aко гледаш научно популярни филми инсталирай и добавката Kolibka.

  16. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #463

    Отговор: TCL телевизори

    Интересно ми е на мен сравнението с LG-то 55UM7660. Споделяй каквото ти направи впечатление като разлика. Аз първо бях поръчал 55UM7100, но после го отказах и поръчах TCL-а. По принцип съм доста убеден, че направих по-добрия избор, но все пак сравнение от човек ползвал двата телевизора е интересно. 4K контента лично за мен си заслужава. Да, и FHD изглежда страхотно, но все пак аз виждам разлика и остротата и ми прави кеф. @cable, теб 4K не те впечатлява на 55 инча?! Защо така? Малък е размера, иска 65 инча или? Субтитрите вървят автоматично на всички плеъри, които съм пробвал - няма проблеми. Дори и на вградения. Важното е името името на файла да съвпада с това на филма и Encoding-а, разбира се. На Win10 правилния е UTF-16 LE (аз ползвам Notepad за най-бързо и просто). В домашната мрежа видеотата си вървят от хард диска на компютъра. DLNA или споделяне от Win10 (май беше SBM или нещо такова). Няма нужда от кабели. Виж, вече, ако искаш да гледаш 4К като мен. Там нещата стават сложни. Аз доста се борих и занимавах и накрая се отказах. Просто насича. Най-простото и евтино решение е преносима памет. От нея върви всичко без грижи.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #464

    Отговор: TCL телевизори

    @cable, теб 4K не те впечатлява на 55 инча?! Защо така? Малък е размера, иска 65 инча или?
    Нe ме впечатлява,защото гледам на 55'' и когато източника е добър(hd,HBO,Eurosport...)картината не е с голяма разлика от такава с 4к резолюция.
    Много държа на футбола,но и в движението(размазвания и др.)също не виждам драматично ралики.
    Цветовете много не ме вълнуват и възприемам общо взето всички тв-ри с изкл. на един(TOSHIBA2010 г.)който върнах и поради причина много неравномерна подсветка.Цветовете му бяха абсолютно далече от действителността(или поне моето виждане за това)
    Най-много от всичко ме впечатлява контраста и правя огромна разлика м/у различните технологии ips/va ,edge led/dled,FALD,OLED.
    За мен разликата .която простичко наричаме черно или контраст е в цялата картина,дори и нещо като дълбочина.
    Също резкоста на изображението,да е ясно ,да няма мъглевина и тук може би пак е свързано с контраста.Не знам точно и съм далеч от мисълта ,че мога да обясня.
    За 65'' не мога да кажа със сигурност дали 4к ще е много по-впечатляващо,едно е да гледаш в магазина,а друго да си собственик и да си гледал много време един тв-р на различна картина.Надявам се скоро да имам повече впечатления,но дали ще са от 65 или 70/75'' не знам.Последното ми се вижда най-добре,но трябва да размествам мебели,а и малко модели са в цената която ми се дава с оглед,че не използвам там тв-ра ежедневно.
    В тази връзка не знам защо матриците 70'' се използват само в по-ниските серии,кой ги произвежда и с по-ниско качество ли са от широкоизползваните 65/75.Имаше опит в един модел на SONY с 60'' да се пусне в по-висока серия 100hz,но отзивите не бяха добри.
    Ако има някой който е наясно може да сподели.
    Там (70'')няма модели и от средните са само PHILIPS7304 ,LG7450 и отзивите за тях също са доста противоречиви.
    Темата не е за избор,но мисля,че TCL трябва да се сравнява с по-преките конкуренти,като към горните прибавим PANGX8xx,SARU800x.
    Aко не се правят подобнйи сравнения,а само да говорим,че картината е хубава(или лоша)мисля е безмислено.Всяко нещо е относително (не съм го открил аз и в техниката бива да се сравнява с такива на подобни цени.

  18. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #465

    Отговор: TCL телевизори

    Какви предимства дава 100hz матрица?

    Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 112 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 23:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 07:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе