Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

TCL 65C845 мнения от личен опит

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. mcd
    mcd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    4
    #1

    TCL 65C845 мнения от личен опит

    Здравейте
    Гледам този модел 65C845


    Изчетох тази тема
    https://forum.setcombg.com/tcl-%D1%8...-tcl-c845.html


    , но реших да не пиша в нея да я раздувам, защото от 4 страници мнения не видях нищо смислено. Да купиш 65" телевизор и да го изпукаш пред вратопрозорец и да ходиш по форуми да мрънкаш, че отразявал е меко казано.....УМНО.


    Изгледах доста ревюта и изчетох доста чужди форуми.
    Интересува ме дали някой тук е купил C845 и ако може да сподели личен опит.
    Телевизора за функциите си не е скъп, но дали тези функции работят както трябва и струва ли си парите е въпроса. Едно е да го гледаш в магазина, друго е да го гледаш у дома.


    1. Ако сте купили този модел какво ви харесва и какво не ви харесва.
    2. Има ли нещо, което не работи достатъчно добре и ви дразни?
    3. Как е ъпскейлинга на 720p телевизия?
    4. Как се справя с движението - има ли stutter и jidder?
    5. Gray Bands проблема при филмите само в HDR ли е или и SDR. Ако при HDR намалите яркостта проблема не се ли решава? Знам, че на HDR не трябва да се намаля яркостта, но въпреки това - 2000 нитс имат мегдан за намаляне.


    Мерси предварително.
    Този пост е редактиран от mcd; 17-12-23 в 22:51.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #2

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Ако изключим плътността на пискалите, които са явно са проблемни при TCL панелите, C845 на хартия не е лош телевизор, особено ако е Х2, но като се замисля че преди месеци, когато го пуснаха на пазара беше 1700 лв за 65" а сега е по 2200-2500.. ме боли сърцето и ... трудно мога да го препоръчам, при условие че за близо същите пари човек може да вземе QN90C.

  4. mcd
    mcd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Те на хартия всички са хубави, аз затова питам на практика.
    Изгледах и доста видеа на Ютюб и сравнения, но това пак не е показател. Има значение как са настроени, и особено как е снимано. На видео някои дисплеи изглеждат зле, а в действителност не са.
    Какво имаш впредвид с плътността на пикселите? Дай линк да прочета ако имаш.
    За X1 и X2 знам, но по онлайн магазините такова инфо не дават. Питах емаг - сигурно е по-лесно да се свържеш с президента отколкото с тях. Гениалното предложение на съпортката им беше да поръчам и като дойде да видя. По-лесно им е да разнасят 65" телевизор отколкото някой да иде в склада и да погледне бокса.
    1700лв цена не съм видял никъде - до ония ден го продаваха на 3000 и техномаркет и емаг - на техмарт и в момента е 3000лв. За 1700 е страхотна оферта ако го пуснат. Общо взето всеки ден му слагат нова цена - в момента е на 2200, което ми се стори ок.
    Аз в момeнта съм със Sony 8588, който не е лош, но вече е доста стар. С IPS панел е и има хубав ъгъл, но да го гледаш на тъмно е много зле. Цялото черно свети и като излизат и се скриват субтитрите е съвсем зле.
    Пишеше, че ТЦЛ-а с ъпскейлинга е зле, което за нашите 720p кабеларки ще е неприятно. Трябва да взема една флашка с контент и да отида да го разцъкам.
    Колко да е зле...аз на майка ми купих някакво измислено JVC 55" QLED на промоция...ами честно казано ми се струва, че показва по-добре от сонито ми и андроида му хвърчи.
    Този пост е редактиран от mcd; 17-12-23 в 22:51.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Щом JVC-то ти харесва, взимай.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит


  7. mcd
    mcd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    4
    Този пост е редактиран от mcd; 19-12-23 в 06:43.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #7

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Във втория линк има интересна тема за C805

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Цитат Първоначално публикувано от mcd Виж публикацията
    Мерси! Много добри линкове.
    Ако искаш хубава картина с натурални цветове - ОЛЕД щот няма плазми вече.
    Ако искаш електрожен да си разваляш очите - всякакви други бози.
    Имах нещастието да отида на почерпка за новия ТСЛ805 от черния петък. ТОТАЛ ЩЕТА, не може да стъпи на малкия пръст на панасоника и ЛГ оледа вкъщи

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #9

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Днес ходих до местния Техномаркет, имаха само 50" от TCL C805 и... честно казано бях впечатлен ! Плътността на пиксълите беше добра, но дали защото бе по малък панел... не знам.
    Да, бе доста осветен магазина и черното бе страхотно, много ярки и хубави цветове. Искаше ми се да видя 65" но.. нямаха
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 22-12-23 в 19:58.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Нещо не мога до ви схвана идеята с тая "плътност на пикселите" - физическите размери и резолюцията на панелите са едни и същи и на практика производителите на самите панели са 5-6 компании...

    Та как точно си го представяте туй нЯщо с различната плътност на пикселите?

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #11

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Аз лично вече говорих по тази тема ! Още преди години забелязах че имаше нещо гнило в телевизорите на TCL, не ми се рови на зад за да тръся постове, но тъй като често минавах през голяма верига магазини за техника оглеждах телевизори , търсих си нещо за спалнята, силно впечатление ми направиха тези на TCL които да бяха ярки но ... ... липсваше плътност на панела някак си, вадеха очите пискалите, трудно едва се опише за това се надявах днес когато отида до местни Техномаркет, да имат някой TCL и за го заснема но.. тук явно не са много фенове на марката и не ги зареждат масово.

    50" 805 който видях днес ми хареса, не видях нищо нередно с него, дори ме впечатли доста с яркостта на цветовете и черния цвят.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 23-12-23 в 00:55.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Аз просто се хванах за израза "плътност на пиксела" , което физически няма как да се случи.
    Явно по-скоро говорим за проблеми с обработката на някои (ниски) резолюции/сигнали и правилното им изобразяване/ъпскейл.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #13

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Дай ми пример и ще ти го снимам, както напишеш. AntrAcsA

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #14

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Дай ми пример и ще ти го снимам, както напишеш. AntrAcsA

    Сори не разбрах какво имаш в предвид.

    - - - - - - - - - -

    Ако имаш C805 , 65" , просто снимай панела, пусни нещо да се джътка на екрана , снимай го от 10-20 см разстояние, постарай се да е добре фокусирана снимката.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #15

    Отговор: TCL 65C845 мнения от личен опит

    Когато техното взе да внася TCL, първите модели наистина имаха проблеми с "плътността на пискелите" или "обработката", както казвате. Споменавал съм го и аз преди, че ми е правило лошо впечатление. Просто пикселите бяха видими от близко разстояние до екрана. При 805 и 845, които гледах наскоро, не забелязах подобен проблем.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 27-12-23 в 11:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  2. Toshiba RAS 107 SAV - E - личен опит?
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-11, 20:11
  3. Опит за поезия...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-05-06, 10:43
  4. Програма за личен състав.....
    От exorcist във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 20-10-04, 11:23
  5. Опит с @ на 2400+ ?
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-07-03, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе