Страница 21 от 22 ПърваПърва ... 1119202122 ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 324
Like Tree81Одобрявам

TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    518
    #301

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Абе не съм футболен фен, но снощи пускам откриването на Световното първенство и картанита на мача и на откриването една мацаница, пикселизира (Виваком през приложението на ТВ)...... всякаш до момента на филми и други канали (както и на Диема Спорт ) не ми е правило впечатление да е такова мазало. Реших да пусна картината в режим СПОРТ, след като си поиграх да коригирам цветове, контрасти и т.н. ми направи впчеатление че тук картината е много, много по избистрена и ясна. Като върна в режим Кино или Filmaker си е мацаница! Защо така, защо не мога да постигна това при тези режими на гледане!??

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #302

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    При режим Sports добавя Sharpness и Motion Smoothing, докато при филми се опитва да запази картината, както е замислено да се вижда.

  4. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    518
    #303

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Да, да знам, че е така, и го правих същото и в режим Кино, но пак не се изчиства картината!
    Този пост е редактиран от brabusbg; 12-06-26 в 13:39.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #304

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Някаква комбинация между Sharpness, Noise reduction, Blur reduction, Judder reduction може би или прави и други обработки, до които няма достъп.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #305

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Oператорска телевизия и ТЦЛ е недобра комбинация. И добра за няма бръчки и подмладява
    CubanLinx одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #306

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Попаднах на това видео където се вижда че в този TCL има 4 DRAM чипа, които вероятно са по 1GB всеки, тоест 4GB рам памет. А тези 2,5GB, които се изписват в операционната система вероятно са заделените само за нея и останалите се използват за графичната обработка. Сега може би не всички модели са с 4GB рам, но да изясним поне този въпрос, че тук доста се изписа по темата...
    Сега остава някой да каже че чиповете може да са по 512MB

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #307

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Колкото и да се пънат чайниците, имат още хляб да изядат докато стигнат големите. Маркетинга им е шит, лъжат като сигани за някои параметри, а после се оказва, че нещата не са баш така. Да споменем ли и предупреждението за срока на експлоатация върху кашоните? Аз не бих купил каквото и да било от някой, който ме лъже, съжалявам. А телевизор не се купува през месец-два.
    brotzki одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #308

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Аз не бих купил каквото и да било от някой, който ме лъже, съжалявам. А телевизор не се купува през месец-два.
    Най-много се лъже от С7 и нагоре.
    Повече от P8 и С6 са хвърлени пари на вятъра или до 6-800 лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Попаднах на това видео
    Сега остава някой да каже че чиповете може да са по 512MB

    Не, вижда се , че двете са различни

    Този с гръцки акцент още ли разгбоцява техника?
    Този пост е редактиран от brotzki; 14-06-26 в 12:02.
    CubanLinx одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6,307
    #309

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Какъв е индексът/ part# на шасито?
    От снимката аз виждам само разположението на компонентите на борда.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #310

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Най-много се лъже от С7 и нагоре.
    Повече от P8 и С6 са хвърлени пари на вятъра или до 6-800 лв.
    Това важи за 50-55 инча TCL C6/Q7D.
    За по-големите диагонали стойността се променя .
    55 - 410 евро
    65 - 520 евро

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #311

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Цитат Първоначално публикувано от Somak Виж публикацията
    Това важи за 50-55 инча TCL C6/Q7D.
    За по-големите диагонали стойността се променя .
    55 - 410 евро
    65 - 520 евро
    Вижте сега колко са им напомпани цените.
    Големите хич не са за пропоръчване за телевизия.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #312

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Ок, като направих още малко проучване на платки и dram чипове, изглежда се подведох от първоначалната логика, че няма как да смесват чипове с различен капацитет, а явно е възможно. Намерих платки с предполагаема конфигурация 2x1GB плюс 2x512MB, тоест 3GB общо. По разни сайтове със спецификации на телевизори пък са написали по 4GB рам за някои от 2026 моделите, но може и да е грешка. В тази RAM криза се радвайте, че не са ги орязали допълнително...

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    А телевизор не се купува през месец-два.
    А защо мислиш че съм на мнение, че човек трябва да се подсигурява с допълнителна гаранция, особено за тези дето ги наричате маркови, а и оледи...
    В този канал за тв ремонти странно защо е пълно със Самсунг и Сони, и само тук-там някое Hisense и LG, а TCL почти не се среща. Айде за Самсунг да кажеш че продават повече, но не е тайна, че качеството им върви надолу последните 5-6 години. И тук май не е много по-различно положението....брей че къде са тия чупливи китайци

    И нали трябва да обърна внимание на всеки....сори, ама не се сдържах, а и за да сме съвсем по темата

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #313

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Brotzky би взел TCL само ако е на изгодна цена .
    Предполагам даже, че може би ще пробва някое моделче от 2026, като им паднат цените .


    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията


    Най-много до 800 лв за 55' минилед и 1000 лв за 65' минилед. Всичко друго са хвърлени пари.
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Най-много се лъже от С7 и нагоре.
    Повече от P8 и С6 са хвърлени пари на вятъра или до 6-800 лв.
    Този пост е редактиран от Somak; 14-06-26 в 18:07.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #314

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Ок, като направих още малко проучване на платки и dram чипове, изглежда се подведох от първоначалната логика, че няма как да смесват чипове с различен капацитет, а явно е възможно. Намерих платки с предполагаема конфигурация 2x1GB плюс 2x512MB, тоест 3GB общо. По разни сайтове със спецификации на телевизори пък са написали по 4GB рам за някои от 2026 моделите, но може и да е грешка. В тази RAM криза се радвайте, че не са ги орязали допълнително
    Бях ви го нарисал по-горе 2х1 и 2х 0.500, но го изтрих. Всъщност няма значение.
    Ако ползвате много приложинея с често превключване и с хдр съдържание, задължително външна кутия. Тцл-а става монитор и малкото му рам е достатъчна за обработка само.
    Този пост е редактиран от brotzki; 15-06-26 в 08:10.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #315

    Отговор: TCL телевизори 2025 (информация в първи пост)

    ТСЛ до 3-4г ще удуши и големите ,ще им останат разни топ модели дето в момента нямат модел да ги конкурира и си имат специфичен пазар .. аз примерно повече от 1000 евра за ТВ не бих дал - мрат като мухи последно време ,точно след гаранция .. ще ме извиняват просто
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 22 ПърваПърва ... 1119202122 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SONY телевизори 2025
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 103
    Последно: 06-04-26, 09:23
  2. Избор на климатизатор '2025 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 656
    Последно: 01-01-26, 12:54
  3. windows 7 в 2025...
    От estqwerty във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 03-04-25, 18:23
  4. Toshibra RAS-U~DR Japan 2025
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 10-11-24, 22:33
  5. Хладилник Ariston BMBL 2025 CF-HA
    От sisan във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-10, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе