Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G......взех samsung 40c550

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #16

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov
    Да разбирам че с плеъра на ТВто няма да мога да слушам 5.1 звук освен ако не е AC 3 формат. Ясно ми е, че скоро кабелна с 5.1 звук в БГ няма да се гледа. Има ли програмка, която конвертира mkv със звук ДТС към mkv със звук AC3 без загуба на качество и колко време отнема, тежка операция ли е? Съгласете се че удоволствие от домашно кино не може да има без многоканален звук. Не ме кефи да имам 100 устройства в хола. Знам, че за малко пари това е трудно осъществимо, но все пак се опитвам.
    Да, правилно си го разбрал. Няма как да има passthrough на dts, както ти казаха просто нямат купен лиценз. Впрочем, единствения производител с dts лиценз е Samsung към момента. И неслучайно ти предложих 40C550.
    Има програми бол за ремуксиране и конвертиране. Ползвал съм най-известната нещо за попкорна беше. Относително лесна за ползване (интерфейса е много неинтуитивен ама аз не се уплаших де). Първо трябва да се демуксира стрийма, после се конвертира аудиото и после се муксира. Мисля, че 10-20 мин на моя комп отнемаше, което не е чак толкова много време, но да ти кажа тази процедура е ужасно досадна, смятай почти всеки филм така да го правиш...

    Тука вече като някой инфилтратор от Самсунг ще се изкажа ама само Самсунг ще ти дадат това, което искаш. Това е положението в българската действителност. В другата действителност си купуваме външни блурей плейъри и оригинални филми на блурей.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #17

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    OK. Само заради ДТСа ме навихте... Някой знае ли как на Самсунга (мостра) да видя колко време е работил? Да стане бързо в магазина и да не се мотая. Благодаря.

    P.S. Намерих от къде да вляза в това меню.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308778320[/time]_________________________________________________

    В крайна сметка си купих самсунга 40c550 от метро за 815лв (мостра). Влязох в сервизното меню и видях че ТВто е работило 1100 часа ( около 3 4 мес. средно го сметнах) и реших да го взема. Тия от магазина като видяха какви "кодове" вкарвам с дистанционното ме гледаха така И сега ще се забърквам да изчета цялата книжка да ми се поизяснят повечето неща. Благодаря сърдечно на колегата LanceLink, който ме светна, че тошибата няма DTS и ми препоръча самсунга. И на всички, които ми даваха съвети. Смятам, че темата може да бъде приключена.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #18

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Направо не мога да повярвам, че въобще са ти дали дистанционно в Метро Явно имаш връзки
    1000 часа е нищо, дано не са го забравили с някоя статична картинка за тия 4 месеца
    А защо взе мостра?

    И накрая най-важното - честито, да му се радваш със здраве!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #19

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Мерси, колега! Ами просто и в двата метро магазина в Пловдив имаше по 1 мостра и нищо повече. Звънях и метро Стара Загора, но там пък ми казаха, че даже са го изчерпали. Така че отидох в първото метро. Изкараха го от кашон, не от витрина и ми казаха че не е мостра, аз естествено не им се вързах защото видях че кашона е с 2 - 3 ленти тиксо една върху друга. Но те от информация през деня си ми казаха че бройката е била мостра и затова цената е такава. Както и да е. Влязох в сервизното меню и видях че е работил малко . Погледах го на тъмен екран за да видя някъде очертания именно от това което казваш: една картина дълго време и нищо не видях, попитах ги дали имат такава практика да оставят такива картинки и ми казаха, че по принцип винаги вървят някакви демота с движещи се кадри. Поогледах го за надраскано туй онуй, нищо не видях и направо го нарамих.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #20

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G - купих Samsung 40c550

    И да обобщя за телевизора: Медиа плеъра чете почти всички видеофайлове с AC -3 и DTS звук, и този 5.1 звук си го има на цифровия изход на ТВто, ако има ресивър, който чете ДТС се наслаждавате на истински 5.1 звук. С две думи е идеален избор за всекидневно гледане на ТВ защото има всички цифрови тунери, които са необходими, страхотен медиа плеър, който дори чете и хардове 2.5" без собствено захранване. 5.1 звук, перфектен е и за гледане на домашно кино вечерно време (при сила на подсветката 0 и режим Movie)

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #21

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Честито boqnkov и следващият път ти пожелавам да си вземеш по-голям

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #22

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Благодаря, hristoslav2, на този етап даже ми е голям. Виждам, че си админ и не знам как мога да добавя към заглавието на темата "......взех samsung 40c550, за да можем да помогнем с инфо на хора интересуващи се от този модел.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #23

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Отиди на първият си пост и кликни на бутона ПРОМЕНИ. Редактирай си заглавието на темата и готово

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #24

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    На първите постове нямам такъв бутон, но както и да е. Гуглето и така ще им изкара нещо.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G......взех samsung 40c550

    Нормално да е така - този бутон с времето изчезва , в началото не беше така !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Купувам 3D очила за TV Toshiba 46TL938
    От Krys във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 18-01-14, 08:16
  2. TOSHIBA 40TL938 или SAMSUNG UE-40EH6030 ?
    От marsim във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-13, 22:10
  3. Въпрос за Toshiba 40bv700g
    От calklein във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-11, 18:00
  4. SAMSUNG -HD870 или Toshiba SD-360 или LG DVX-298H
    От bright във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 21
    Последно: 29-11-07, 08:44
  5. Взех си ново видео, какво ще кажете
    От DeathKnight във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-03, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе