Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G......взех samsung 40c550

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #1

    Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G......взех samsung 40c550

    Колеги, много ви моля да ми дадете съвет този телевизор.
    http://technomarket.bg/products/0909...shiba-40bv700g
    Гледах го на място и много ми хареса. На няколко места прочетох, че нямал цифрови тунери, но на мен не ми се вярва а и в сайта гледам, че пише че има (нали това DVB -T/C e именно това) може и да греша. Има и медиа плеър със субтитри. Моля ви дайте 1 2 мнения, че много съм се надъхал а и ме е страх нещо да не се мина. Няма да изисквам много от ТВто просто да става за ежедневно гледане и плейване на филми от УСБ.

    Предварително БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Новите модели на Toshiba http://technomarket.bg/products/0910...shiba-40lv833g имат всичко , може и да гледаш филм през usb.


  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,380
    #3

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    40BV700G с аналогов и цифров ефирен и кабелен тунер DVB-T/C
    http://de.consumer.toshiba.eu/de/pro...Specifications

    Иначе като правило...
    700 - само с аналогов тунер
    701 - с аналогов и цифров ефирен и кабелен тунер DVB-T2/C
    703 - с аналогов и цифров ефирен и кабелен тунер DVB-T/C
    704 - с аналогов и цифров ефирен, кабелен и сателитен тунер DVB-T/C/S/S2
    705 - с аналогов и цифров ефирен тунер DVB-T2
    706 - с аналогов и цифров ефирен, кабелен и сателитен тунер DVB-T2/C/S/S2

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #4

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    В крайна сметка телевизора струва ли си 700те лв. при положение, че е мостра, която съм огледал и мога да си поръчам точно нея. Още нещо: ако във флашката или харда сложа HD филм с 5.1 звук ще мога ли да го гледам на ТВто и да го слушам на ресивър за домашно кино 5.1 (гледам че има изход SPDIF) но не знам дали от медиа плеъра на ТВто звука ще е 5.1 към ресивъра ми. Идеята ми е такава, че искам да се наслаждавам на домашно кино с FULL HD резолюция и хубав пространствен звук като източника и на звука и на картината е вградения плеър на ТВто. лаптопа ми не е със мощна видео карта така, че не мога да го позлвам за HD видео.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #5

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Toshiba 40LV833 е 800 лв. в Карфур, Samsung 40C550 е 840 лв. в Метро. Просто нещо ми се губи смисъла от този BV700. Освен ако 100-те лева отгоре не са критични. Но пък в този ред на мисли, на Самсунг вградения плейър е горе-долу равен на външен (които са си 100-150 лв.)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #6

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Колега знам, че колкото повече пари толкова по - добре, но в този ред на мисли където 840лв там и 1000 нали така. Просто до толкова ми се простират възможностите. Вчера гледах ТВто и му сложих флашка с mkv 1080p и 5.1 звук и субтитри. Всичко си тръгна перфектно. Има всички необходими тунери DVB T/C/MPEG 4. Сега имам няколко въпроса към по - компетентните:
    1. Ще има ли разлика в картината ако медиа плеъра на ТВто чете от флашка или от външен хард
    2. Колко MB/s са необходими на медиа плеъра на ТВто за да върви mkv 1080p 5.1 звук без да насича
    3. Колко МB/s e скоростa на четене на флашките 16GB
    4. Колко МB/s e скоростa на четене на външен хард
    5. При вързване на външен хард необходимо ли е да има собствено захранване или може да се храни от собственото си USB както от лаптоп, защото момчето от магазина ми каза, че не е хубаво харда да се храни от ТВто и може да стане гаф с телевизора
    6. Ако флаш памет ми върши работа за 1080p няма смисъл да търся хард с външно захранване, защото от много гледане на филми ще му скъся живота драстично.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #7

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    1.Не, качеството на един и същи файл се запазва при различни носители
    2.Зависи от файла, пробвай с някой много голям файл да видиш как се справя плеъра на ТВ-то
    3.Зависи от конкретната флашка, по различните форуми има тестове на доста модели флашки
    4.USB2.0 около 30МБ/с за повечето хардове
    5.Това зависи от конкретния модел хард и това колко стабилно е захранването нас USB-то на телевизора
    6.Не вярвам гледането на филми да намалява живота на харда повече от нормалното използване. Гледането на филми не е товарещ процес.

    Това мисля аз по зададените от теб въпроси, ако греша, нека някой ме поправи

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    1. Не
    2. Изтегляш на най-големия филм, който намериш, SAMPLE, качваш го на флашка и го пускаш на телевизора за тест. Резолюцията на филма не е единствения показател. 1080p могат да са с размер от 2 до 50 GB за 1 филм да речем, при което битрейта ще е тотално различен. Просто използвай най-големия възможен.
    3,4. Това само Тошиба могат да ти го кажат (не вярвам и те да могат да ти го кажат), в упътването не указват лимит за битрейта, считаме по спецификация, че няма ограничение.
    5. Не. Момчето от магазина говори глупости.
    6. И това са глупости, все едно да кажа "по-добре да не си слагам харддиск на компютъра, ще работя от флашка, че иначе от много четене и писане (компютъра чете и пише несравнимо повече от един медиа плейър) ще му скъся живота драстично." И постоянното сваляне и качване на филми на флашка омръзва много бързо (от личен опит).

    7. Не забравяй, че плейъра не поддържа dts. Повечето "безплатни" филми са с dts звук.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #9

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Това какво ще рече? Имаш предвид, че на цифровия изход за звук от телевизора няма да има 5.1 звук който ресивъра ми да прочете тъй като ресивъра ми има ДТС и всичко което е излязло като стандарт до сега. Това че не чете ДТС значи че няма да излиза звук от ТВто ако във флашката има ДТС или няма подава ДТС на изхода SPDIF? За мен не е важно ТВто да преобразува ДТС и да го слушам стерео от самия телевизор, а ми е важно да"препраща" ДТС към SPDIF и съответно към ресивъра за дом. кино.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Звук ще излиза , но стерео - ако е ДТС няма да е многоканален звук и се налага да го преконвертираш в AC3 , примерно !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #11

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    E тогава за какъв >>> са го сложили тоя SPDIF? Излиза че 5.1 канален звук може да чуеш само от цифрова кабелна ако ти пуснат . Аз до сега не съм чул някой канал да има 5.1 звук. Както и да е. Мен ме вълнува да имам 5.1 звук в ресивъра от ТВто независимо дали по оптика или коаксиален (SPDIF). Ако ще е да си купувам отделен медиа плеър направо да гледам ТВ да има само цифровите тунери и нищо друго. Бодвам едно PC до него и го ползвам за източник на картина, звук, игри и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,380
    #12

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Повечето немски телевизии са в DD5.1 /също и HBO/. В менюто за програмата има настройка за това. През оптичният изход излиза това което си настроил като опция.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Това е така , но кабелния оператор дали го пуска този звук ? Нали сме от Варна , как е при Мсат ? Ползвам външен техен декодер , вързан с оптика към ресивър и .... нищо !

    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov
    E тогава за какъв >>> са го сложили тоя SPDIF?
    Да има ! Това че не са си купили лиценз за ДТС е друг въпрос ! И да , с външен плеър няма да имаш никакви проблеми с звука !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #14

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Да разбирам че с плеъра на ТВто няма да мога да слушам 5.1 звук освен ако не е AC 3 формат. Ясно ми е, че скоро кабелна с 5.1 звук в БГ няма да се гледа. Има ли програмка, която конвертира mkv със звук ДТС към mkv със звук AC3 без загуба на качество и колко време отнема, тежка операция ли е? Съгласете се че удоволствие от домашно кино не може да има без многоканален звук. Не ме кефи да имам 100 устройства в хола. Знам, че за малко пари това е трудно осъществимо, но все пак се опитвам.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Да купувам ли LCD TOSHIBA 40BV700G

    Има всякакви програми за конвертиране стига да ти се занимава , бързо и лесно става , но аз лично си ползвам външен плеър и не се интересувам какви екстри имал телевизора , но ако предлагаше студена бира и пуканки щях да съм доволен !
    Така е Тошибата , при Самсунг не е така , пуска ДТС !!! Не може да искаш да има всичко в бюджетен модел ТВ !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам 3D очила за TV Toshiba 46TL938
    От Krys във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 18-01-14, 08:16
  2. TOSHIBA 40TL938 или SAMSUNG UE-40EH6030 ?
    От marsim във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 17-05-13, 22:10
  3. Въпрос за Toshiba 40bv700g
    От calklein във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-11, 18:00
  4. SAMSUNG -HD870 или Toshiba SD-360 или LG DVX-298H
    От bright във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 21
    Последно: 29-11-07, 08:44
  5. Взех си ново видео, какво ще кажете
    От DeathKnight във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-03, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе