Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

WinXP->Welcome screen-> как да го махна или сменя ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    121
    #16

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    Благодаря, Malone, но мисля, че пак не ме разбра.[:D]Аз вече разбрах как да си слагам бут скринове, но това, което не разбрах е как да си правя логин (там, където се избира в кой потребител да влезеш)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #17

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @Vandal

    Благодаря за добрите думи Vandal, приятно ми е, оценявам ги.
    "All eyez on me ..."


    @Viper

    Тук почвам в обратния ред.

    За смяната на logon screen ...

    Набави си Resource Hacker FREE 541kb Zip



    Смяната на logon screen е сравнително по-лесно, в сравнение със смяната на boot screen.



    В директорията C:\winnt\system32 или C:\windows\system32 намери logonui.exe и си го копирай на безопасно място, където решиш.

    Копирай си го още веднъж в C:\ или на лесно, видно място, за по голямо улеснение.

    Сега отвори Resource Hacker [ResHacker.exe] Кликни на Action и след това на Replace bitmap.

    Logon Screen не се състои от едно изображение, а от няколко, ще се убедиш сам, като разгледаш секцията Bitmap.

    Някои от тях могат да бъдат заменени с такова по твой избор.

    Желанието ти се състои точно в това.

    Можеш да си ги изработиш сам, а може и да си изтеглиш готови такива.

    Ощо по впечатляващо ще стане, препоръчвам ти го, ако промениш и надписите, които се виждат във Welcome /Logon/ Screen.

    Ще се ориентираш, те се намират в секцията String Table.

    Общо взето Logon Screen е разделена на няколко области, с които ти се налага да се съобразиш.

    А именно това са:

    Широка лента горе [цвета и се редактира по твое желание], отделена от основния фон с тънка разноцветна лентичка [може да се replace-не с твоя], същата такава лента, отделена с разноцветна лентичка отдолу и картинка в горния ляв ъгъл [може да се replace-не с твоя], в стандартния вариант изобразяваща лека осветеност, сияние.

    Основния фон също се редактира. Но за всичко това по надолу.



    Картинката със сиянието да кажем е Bitmap 100

    За да настроим тази област, да си сложиш твоята картинка там [тя може да бъде много по голяма, за да запълни цялата лява част на Logon Screen-a или част от него] е нужно да направиш следното:

    Иди в Resource Hacker в \UIFILE\1000\1022\ [последните цифри може и да не са 22], натисни CTRL+F и намери стринга <element id=atom(contentcontainer)>
    Промени го по следния начин:

    <element id=atom(contentcontainer) layout=flowlayout(1.3.2.3 layoutpos=client content=rcbmp(100.0.0.xxx.yyy.1.0)>, като ххх е ширината на изображението, да кажем 400rp [rp е задължително], а yyy e височината, да кажем 1000rp.

    Тези размери можеш да видиш от характеристиките на изображението, което предварително си подготвил.

    Съобрази размерите така, че да не застъпват мястото или местата, където се появяват login names.

    От изложението до тук виждаш, че първо трябва да си наясно с размера на това изображение.

    Него точно трябва да replace-неш, което ще рече, че първо трябва да го имаш готово.

    Лентичките също. И те се replace-ват в Resource Hacker.

    На другите области можеш да променяш цвета, съобразно това изображение. Все пак всичко трябва да се вързва от естетична гледна точка.

    Става така:

    В Resource Hacker отваряме \UIFILE\1000\1033\ [последните цифри може и да не са 22] и в дясната част на програмата движим прозореца, докато стигнем до първия ред

    element

    {

    background: argb(0,0,0,0);

    }

    element [id=atom(contentcontainer)]

    {

    background: rgb(90,126,220);


    Последния ред - това е основния цвят на нашата картинка, във вид RGB. Отвори Paint и в менюто "Colors" - "Edit Colors" - "Define Custom Colors" въведи значенията в съответните полета "Red" "Green" и "Blue" - получава се синия цвят, който наблюдаваш при всяко зареждане на ОС.

    Сега отвори в Paint подготвената по рано картинка за лявата част на Logon Screen-а и използвай "пипетка-та", за да определиш новите стойности на RGB. Те се появяват в прозореца "Define Custom Colors". Това за да се слива лявата част на Logon Screen-а с останалия фон [средната част на екрана]. Разбира се можеш да определиш и друг цвят подходящ за твоята картинка.

    Сега, когато вече знаем стойностите на RGB цвета ги въвеждаме на мястото на старите, например "background: rgb(23,16,24)" за тъмносив цвят.



    След това търсим реда

    element [id=atom(toppanel)]

    {

    background: rgb(0,48,156);


    Става дума за горната широка лента, сигурно се досещаш от фразата "[id=atom(toppanel)]".

    Променяме и цвета, вместо "background: rgb(0,48,156)" въвеждаме нови значения по твой избор, пак в зависимост на цвета на картинката ти вляво.

    Същото и с долния панел

    element [id=atom(bottompanel)]

    {

    background: gradient(argb(0,57,52,173), argb(0,0,48,156), 0);




    При него има известен градиент [преливане между два цвята], ако си забелязал. Стойностите им се въвеждат пак в RGB в последния ред [argb(0,xx,xx,xxx)], както може би вече си се досетил.

    Ако искаш да няма градиент, просто сложи еднакви RGB стойности на двата цвята в двете argb части.



    След като направиш всичко, запази файла и затвори Resource Hacker. Сега е наложително да имаш Windows 98 boot disk, за да стартираш в DOS mode.

    Boot Disk можеш да изтеглиш от тук

    В DOS, ти трябва да копираш новия logonui.exe, който промени върху стария [който предварително си запазил].

    Иди в директорията, където ти е новия logonui.exe и напиши: copy logonui.exe c:\windows\system32\ или C:\winnt\system32.

    Ще бъдеш попитан, дали да overwrite-неш едноименния файл, отговори с yes. Това е всичко!

    Когато рестартираш, ще си с новия Logon Screen.

    Ако нещо не си направил както трябва, копирай оригиналния logonui.exe от мястото където предварително си го запазил в c:\windows\system32\ или C:\winnt\system32.

    Пак в DOS разбира се.





    Не знам как ти звучи, писах го доста време и може някъде да ти се струва объркано, за което съжалявам. Ако има нещо питай, а и аз ще го погледна пак по късно. Сега просто се налага да свърша нещо друго, а и се поуморих.

    Ще ти потърся и готови програми за това, но може би довечера.

    Ръчно е по приятно и честно казано аз не съм търсил такива.

    Търси ме и по ICQ, тъй като от известно време не съм добре дошъл в този форум и се стремя да пиша все по-рядко.



    Какво би могло да се получи от целия ти труд



















    Успех за сега, а довечера ще ти потърся нещо готово, ако написаното по-горе те затруднява.



    //edit


    Logon Loader FREE

    Последна версия 2.2.0 [02.26.2004] 577 KB Zip

    В точно тази инсталация [от deviantArt] е включен и Logon Loader Recovery Tool.



    Logon Loader позволява лесната смяна на Logon Screens.

    Дава възможност и за случаен избор на предварително зададени няколко или всички налични Logon screens.







    "Обади" се, ако има нещо неясно.

    Успех и се надявам да покажеш резултата тук!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #18

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    MALONE

    нямам мнение по темата , обаче рулираш ПИЧ!!!

    Наистина HELPа ти е на изключително високо ниво!

  5. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    7
    #19

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    Благодаря Ви много пичове!!! А за Malone давам оценка 666 Ти просто разби очакванията ми за "малка помощ" Страхотен си!

    Наздраве със здраве

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    121
    #20

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    За този иначе толкова умен и готин човек Malone.Още не съм пробвал твоите "кратки"[] обяснения, носъм напълно сигурен, че работят и като имам повечко свободно време ще пробвам и ще ти покажа резултата[:P]





    ------------------------------------------------------------------------------------

    Peace!!!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    121
    #21

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @Malone

    Имам проблем[][][].Та, направих, както ми каза само че без да пускам ДОС с бут сиди, а искаах да го пусна със StyleXP. На превю там ми показва каквото тртябва, но когато му дам apply и искам да го видя как е станал ми изкарва едно малко прозорче, на което пише:" parse error '.' at line 903" и ми дава само ок.Какво да правя[?][?][?]

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    5
    #22

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    Не съм чел цялата тема, но специално за Welcome screen-a пак с Recource Hacker отваряш файла shell32.dll, който се намира в system32 директорията и в секцията битмап може да слагаш/махаш каквото си пожелаеш (преди това си направи резервно копие някъде).

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #23

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @viper

    Не съм ползвал Style XP за смяна на Logon Screen.

    Правил съм го само на ръка, така както ти написах. Ако не си внимателен и не вземеш мерки [копия на редактираните файлове] наистина е опасно, но пък всичко е под контрол. А и е по забавно.

    Ще видя какво точно прави StyleXP, но вероятно ти си допуснал някаква малка грешка от невнимание. Все пак се опитваш да подмениш защитен от Windows файл и той прави каквото може за да ти попречи. []



    В по предните мнения някой беше написал, че е имал успех със StyleXP, макар, че поста беше малко неясен дали става дума за Welcome или за Logon Screen.



    Така "отдалечено" ми е трудно да ти отговоря. Трябва да поразгледам това, което си направил за да ти отговоря на въпроса точно. Трудно ми е да преценя какво точно прави StyleXP с твоя LogonUI.exe



    LogonUI.exe е в категорията файлове попадащи под Windows Files Protection [WFP].

    Точно затова няма как да стане с проста подмяна на файла в system32, тъй като негово копие има в dllcache фолдера и Windows си го възстановява от там. Затова използваме <font color="red">Windows 98</font id="red"> bootdisk. Във връзка с DOS.

    Имам предвид, че не съм го написал случайно.



    Това, важи и за написаното от b0ng0.

    Добре дошъл във форума b0ng0, но няма как да стане с елементарна подмяна на bitmap-а. Особено пък в shell32.dll.

    Също е от файловете под WFP и има резервно копие в dllcache. След рестартиране Windows веднага ще го възстанови от там.

    А и b0ng0 в момента говорим за logon screen, а не за welcome screen.

    Дано намираш разлика в двете. []



    За да стане това под Windows трябва да бъде изключен System File Checker на XP.

    Ако искате ще напиша как става, но не е малко.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    121
    #24

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @Malone

    само ми кажи откъде мога да променя местоположението на иконите на потребителите.Целта ми е да ги наредя хоризонтално отгоре най в ляво.Иначе го направих[^][^]

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #25

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @viper

    Къде горе в ляво viper?

    Горе в ляво в дясната средна секция или най-отгоре, най-вляво на екрана?

    И двете неща не съм опитвал, нито имам отговор на въпроса в момента, точно тази "гимнастика" не съм опитвал, но ще потърся отговор, ако някой го е правил.

    Ще пиша после.

    []

    А каква беше причината да не се получи веднага със StyleXP?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    121
    #26

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    @Malone, да ти призная не знам какво точно му имаше, но го почнах наново и май се оказа един от твоите редове, където е за размера.Него не го промених и се оправи[:D][:D].Направих го от една картинка и искам иконите да бъдат горе в най-ляво.[8D]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #27

    WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    []

    Прочети внимателно това което съм написал viper:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Картинката със сиянието да кажем е Bitmap 100

    <u>За да настроим тази област, да си сложиш твоята картинка там [тя може да бъде много по голяма, за да запълни цялата лява част на Logon Screen-a или част от него] е нужно да направиш следното:</u>

    Иди в Resource Hacker в \UIFILE\1000\1022\ [последните цифри може и да не са 22], натисни CTRL+F и намери стринга <font color="red"><element id=atom(contentcontainer)></font id="red">

    Промени го по следния начин:

    <font color="red"><element id=atom(contentcontainer) layout=flowlayout(1.3.2.3 layoutpos=client ontent=rcbmp(100.0.0.xxx.yyy.1.0)></font id="red">, като ххх е ширината на изображението, да кажем 400rp [rp е задължително], а yyy e височината, да кажем 1000rp.

    Тези размери можеш да видиш от характеристиките на изображението, което предварително си подготвил.

    <u>Съобрази размерите така, че да не застъпват мястото или местата</u>, където се появяват login names.

    От изложението до тук виждаш, че първо трябва да си наясно с размера на това изображение.

    Него точно трябва да replace-неш, което ще рече, че първо трябва да го имаш готово.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 13/05/2004 : 16:38:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Написаното ще рече:

    Размерите се променят когато и ако се налага.

    Ако използваш оригиналната сруктура с оригиналните размери не е нужно да редактираш размерите в реда.

    Или, ако просто подменяш едно изображение с друго със същите размери не е нужно да редактираш размерите в реда, който споменаваш. [Усещам, че се повтарям, ама искам да стане ясно]

    Редактирането се налага, ако изображението, да кажем осветения в градиент ъгъл искаш да го заместиш с ... девойка от изображение с двойно по големи размери, да запълни цялата дясна област да кажем.

    Освен това, ако сбъркаш в реда редакцията на размерите, макар и с един пиксел е вероятно да ти даде съобщение за грешка, тъй като ще застъпва съседното изображение. А виждаш, че празни места в logon screen няма.

    Освен това синтаксиса е много важен. В този файл една правописна грешка обърква нещата. Или излишна буква. Или буква на кирилица. []

    Не мисля, че има грешка в процедурата, която съм написал на предната страница от темата. Правил съм го много пъти на моята и на други машини. Успешно.

    А и мои приятели по същата "технология" не са претърпявали неуспехи досега на техните компютри. [] Спазват точно процедурата.



    Сега ще видя по въпроса ти за мястото на иконите на потребителите.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #28

    Re: WinXP->Welcome screen->kak da go mahna ili smenia?

    Браво за хубавата тема
    Но аз искам да ви попитам някой знаели как да сменя гадното лого на wina още в началото когато зарежда само че искам да го сменя в инсталационен диск.
    Та при следваща преинсталация да не се налага да права разни странни неща

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #29

    Re: WinXP->Welcome screen-> как да го махна или сменя ?

    "Гадното лого" на кой "win"?
    XP, Vista?

    За XP:
    Набавяш си Resource Hacker.
    Откриваш ntoskrnl.exe, който би трябвало да се намира във \windows\system32.
    Правиш си копие на файла и го преименуваш в ntoskrnl.bak.
    Стартираш Resource Hacker и отваряш ntoskrnl.exe
    В лявата страна виждаш ресурсите, които могат да се редактират.
    Отвори първата структура, наречена Bitmaps и ще видиш номерация от 1 до 10.
    Номерата 1, 8, и 10 са bitmaps на WinXP Pro. а 1, 7 и 9 са за Home Edition. Предполагам, че ползваш Pro, така че избери номер 1.
    Използваш меню "Аction" и избери "Save Bitmap".
    Запази изображението където искаш, но запомни къде, защото по късно ще ти трябва.
    Повтори тези действия и за изображения 8 и 10.
    За редактиране на тези изображения, използвай Jasc Paint Shop Pro 7. Поне този редактор е използван от този, който е написал това “howto”.
    Та, отвори трите изображения в Paintshop.
    Когато са вече отворени, те ще са напълно черни. За да ги видиш в действителния им вид ти трябва да импортираш pallet-а.
    Това е pallet-a за Paint Shop Pro: 16.pal.
    И един за Photoshop: 16.act
    [Десен бутон върху линковете и избери “save as” за да ги запазиш]
    В Paintshop, натисни Shift + O и избери файла 16.pal от мястото където си го запазил.
    В диалоговия прозорец, който ще ти се отвори задължително избери “Maintain Indexes”.
    Ако отвориш трите изображения наведнъж ще трябва да приложиш palette за всяко изображение. Изображенията ти след това би трябвало вече да се виждат.
    Когато приключиш с редактирането на файловете ги запази.
    Стартирай отново Resource Hacker и отвори ntoskrnl.exe.
    Избери “Action-Replace Bitmap”.
    Избери “Bitmap to replace” за 1, след това избери “Open file with new Bitmap” и му посочи вече редактираното лого. След това натисни “Replace” replace. повтори същите стъпки за 8 и за 10. Когато приключиш с това избери “Save As” и запази новия си ntoskrnl.exe в директория различна от system32.
    Сега, заради Windows File Protection, ще трябва да рестартираш в Safe Mode или да стартираш с DOS bootdiskза да заместиш оригиналния ntoskrnl.exe. Когато приключиш с това, рестартираш, стискаш палци и се радваш на новия си изглед.

    За редактиране на изображенията можеш да използваш и други редактори разбира се, стига да поддържат импорт на pallete.

    Така се променя логото на инсталиран Windows. За създаването на такъв готов дистрибутив ще напише някой друг. Вероятно едно просто заместване на оригиналния ntoskrnl.exe с редактиран ще свърши работа. Аз не съм го правил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Пак СССР в IE - как да го махна.
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-07, 11:34
  2. Как да махна икона от трея?
    От dragozow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-03-07, 22:57
  3. "Screen Capture"-програма за "DOS Full Screen"-игра
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-02-07, 11:50
  4. Как да махна..
    От _NO_NAME_ във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 10-01-04, 13:15
  5. Как да махна F8 boot менюто на WinXP
    От Suren във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе