Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

За надписите под иконите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    За надписите под иконите

    Странно нещо ми се случи. Досега винаги надписите под иконките са излизали без фон. Т.е. направо в/у десктопа, ета така: .



    Преди време си направих експеримент и към същата инсталация на Уиндоус, която винаги съм ползвал( с вграден SP1), вградих и SP2 v.2096. Дотук - добре [], работата стана, дори си направих диска bootable. Инсталирах след това от така получения диск за да проверя дали всичко е ОК. Тръгна Уиндоуса на пръв поглед всичко - ок. И досега, вече месец работи без проблем. Забелязах обаче нещо което не можах да разбера как се е получило и как да го променя. А имено, надписите под иконките излизат на фона на десктопа, а не в/у картинката, ето така:. Не че някакъв голям проблем, но ме дразни и ми интересно да разбера защо е така.[]



    В интерес на истината трябва да спомена, че по време на копирането на инсталационните файлове (докато инсталирам уиндоуса, а не като интегрирам сървис пака) излезе съобщение, че не може да намери следните файлове:

    iac25_32.ax ir41_32.ax ir41_qc.dll ir41_qcx.dll ir50_32.dll ir50_qc.dll ir50_32qcx.dll ivfsrc.ax

    Незнам за какво служат и дали трябва да ги има, но инсталацията премина гладко без съобщения за грешки.



    Имате ли идея как мога да направя така,че надписите да се виждат без фон?








  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    За надписите под иконите

    имаше една руска програмка griphin или griffin, която махаше фона, само че на win98. нямам си представа дали ще работи под xp, но си я дръпни и пробвай. някъде към 50kb беше.. не е нищо тежко

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    За надписите под иконите

    Руската програмка (9КВ Zip file) е Griffin 1.02 и може да се дръпне от тук: http://www.downloads.ru/win/2096.hts

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    2
    #4

    За надписите под иконите

    Като гледам, май си с ХР:

    System properties - advanced - settings - visual effects - Use drop shadows for icon labels on desktop

    Чекнато ли ти е това?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    За надписите под иконите

    Благодаря Ви за бързия и адекватен отговор!

    Програмката върши работа, но надписите (шрифта) остава без сенки или както там се казва и на местата по десктопа с цвят близък до този на шрифта се сливат и трудно се чете.

    petkan се оказа прав[Yeah!], опцията не беше чекната. Следкато я маркирах всичко си дойде на място [] - точно това имах предвид, да реша проблемя без външни програми (при условие, че се поддържа от уиндоус)



    Още веднъж - Благодаря!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    За надписите под иконите

    приятелю, предложението ми за грифин се основаваше на предположението, че знаеш за опцията в самия win, но тя не е работила



    както и да е, нали вече нямаш преоблем. това е важното



    enjoy

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    За надписите под иконите

    Прав си FearMe, не се чувствай засегнат по какъвто и да било начин.[] Но аз нямам никакви претенции да познавам Уиндоуса изоснови. А ето че научих и нещо ново, нали това е идеята, нали за това влизам тук....[]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    За надписите под иконите

    В тази връзка - проблемът ми е следният:



    Няма си име, горкичкото... Няма си и Rename в менюто с десен мишков бутон... Какво да го правя? []



    P.S. Става дума за Win2K, ако това има значение...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    За надписите под иконите

    start -> run-> regedit

    HKLM -> Software -> Microsoft -> Windows -> Current Version -> Explorer -> Desktop

    там има 2-3 ключа за кошчето и за мрежата

    виж на този за кошчето какво е името.

    по-точни указания не мога да дам защото при мене е разкаран целия ключ

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    За надписите под иконите

    Мисля, че не се намират там желаните ключове ХаМаВ []



    @BerkStock

    Run-->Regedit

    Ключа за името на Recycle Bin се намира тук:

    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

    Иди на този ключ, чукни два пъти върху Default [най отгоре е обикновено], напиши си Recycle Bin или каквото искаш във "Value Data", затвори Regedit, рестартирай.

    Ако те затруднява това, направи следното:

    Първо си направи backup копие на регистратурата.

    За всеки случай, и го прави винаги, като я редактираш.



    Копирай оцветеното в червено в Notepad и го запази като AddRenameRecycleBin.reg





    <font color="red">REGEDIT4

    ;

    ; Created by Malone

    ; Setcom Forum Member

    ;

    [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ShellFolder]

    "Attributes"=hex:50,01,00,20</font id="red">



    Стартирай запазения вече reg файл, съгласи се и рестартирай.

    Сега вече ще имащ позиция "Rename" в контекстното [десен бутон в общия случай] меню на Recycle Bin.



    Преименувай си го както искаш и, но ако решиш никой да не може да направи това след теб по същия начин, върни контекстното меню както си е по подразбиране.

    Следвай същата процедура като по горе.

    Запазваш като RestoreRecycleBin.reg това, което следва, стартираш, съгласяваш се, и рестарт.



    <font color="red">REGEDIT4

    ;

    ; Created by Malone

    ; Setcom Forum Member

    ;

    [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ShellFolder]

    "Attributes"=hex:40,01,00,20</font id="red">



    Успех!

    И напиши какво се е получило.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #11

    За надписите под иконите

    ми като пиша по памет е така

    от там се разкарва кошчето от десктопа

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    За надписите под иконите

    Оправи се, много благодаря за което, Malone!

    С Ресайкъл-а имам още един проблем, за който пропуснах да спомена по-горе - като кликам два пъти на него ми излиза съобщение, че за тоя файл няма асоциирана към него програма. Къде се асоциират файловите разширения е ясно - Control Panel, Folder Options, обаче как аджеба да асоциирам точно RecycleBin-а - убийте ме, но си нямам идея [V]

    Дайте акъл, моля, и thanks in advance!

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    За надписите под иконите

    @BerkStock

    Аз бих опитал да го асоциирам със

    <font color="red">%SystemRoot%\explorer.exe</font id="red">



    При мен се намира в

    <font color="red">C:\Wndows\explorer.exe</font id="red"> [WinXP]

    При Win2K трябва да в

    <font color="red">C:\WINNT\explorer.exe</font id="red">



    Имам обаче някакво усещане, че не те разбирам правилно.

    Въпроса ти е с какво да го асоциираш или как да асоциираш точно Recycle Bin-a. Уточни.

    Имай предвид, че Recycle Bin не е нищо повече от една папка [folder], макар и с малко повече и по различни правила в самата нея.



    Дава ли ти възможност, при съобщението, че Recycle Bin не е асоциирано да избираш с какво да го асоциираш? Стандартния диалог за непознати файлове. Ако те пита Browse до explorer.exe на мястото където е при тебе.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #14

    За надписите под иконите

    Ами то практически във Folder Options на Control Panel-a трябва да укажа разширенията, които искам да асоциирам с определена програма - т.е. не ми е ясно и какво да сложа за RecBin, тъй че въпросът наистина би трябвало да бъде "как аджеба да си асоциирам RecBin-a" - грешката е моя, извинявам се!

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    За надписите под иконите

    Добре ...

    Никога не съм чувал за такъв проблем, нито пък намерих някъде написано нещо по въпроса. Но с Windows всичко е възможно. Весело е.



    Наистина има случаи някой да си "погуби" файловата асоциация на folders, но само на Recycle Bin, не.



    По тази причина ще поразсъждавам малко "на глас" за да могат да прочетат и другите участници какво мисля и да изкажат мнение.



    Със следните действия се правят файловите асоциации на папките [folders] въобще



    Start-->Run и след това cmd.exe



    Когато ти се отвори прозореца, се въвеждат следните две команди последователно:



    <font color="red"><font face="Courier New">ftype folder=%SystemRoot%\Explorer.exe /idlist,%I,%L</font id="Courier New"></font id="red">



    <font color="red"><font face="Courier New">assoc folder=folder</font id="Courier New"></font id="red">



    Надявам се знаеш кой фолдер е %SystemRoot%.

    Първата команда създава нов тип файлове [folder се казват в случая] и ги асоциира с нещо [в случая с C:\WINNT\explorer.exe]

    Втората команда прави асоциация между "разширението" и типа файл.

    С тези команди се възстановява или създава асоциацията въобще на folders



    Сега има няколко въпроса, на които трябва да отговориш.

    Както вече написах Recycle Bin не е нищо повече от скрита, системна [hidden, system folder] папка, с име Recycled.



    И въпросите:

    1. Само Recycle Bin ли не ти се отваря или въобще папките в explorer?



    Разсъжденията ми вървят в следната посока.



    Ако останалите фолдери се отварят, значи асоциацията между тях и explorer съществува [Първата команда].

    Както и разширението "folder" е асоциирано към файл от тип "folder" [Втората команда].



    Следователно би трябвало да укажем на Windows, че и Recycled е файл от типа "folder", следователно би трябвало да се отваря с explorer.exe.



    В такъв случай би било достатъчно след като отворим cmd.exe да е достатъчна само командата



    <font color="red"><font face="Courier New">assoc Recycled=folder</font id="Courier New"></font id="red">



    И това при положение, че Windows приема, че Recycled е папка с разширение Recycled, а не като другите папки с "разширение" folder.

    Това е просто предположение. Ако Windows приема Recycled, като обикновен folder, последната команда е безмислена.



    2. Нито една папка ли не ти се отваря?

    Ако не ти се отваря в explorer нито една папка, тогава изпълняваш първите две команди за асоциираш фолдерите към explorer.exe и да укажеш разширението на folder.



    Проверка дали Recycle Bin се отваря, ако се отваря добре, ако не, третата команда, за да укажем, че Recycled и той е фолдер като другите.



    Какво ще кажат останалите читатели на темата?



    <font color="red">В интерес на истината, не съм извършвал нито едно от посочените по-горе действия при мене, тъй като не съм имал подобен проблем и просто нямам представа дали ще има някъкъв ефект и ако има дали той ще е задоволителен.</font id="red">



    Преди да предприемеш нещо изчакай да видим какво ще напишат и други участници по това, което съм написал.



    При всички случаи можеш да изпълниш първите две команди, касаещи асоциацията въобще на папките с explorer.exe

    След това опитай да отвориш Recycle Bin. И от Desktop-a и от Windows Explorer.



    Бъди внимателен с изписването на командите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. National CS-G28K-W - превод на надписите по фронт панела
    От Crank във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-09, 09:47
  2. Настройка на Иконите ?
    От Barbarian X във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-08, 17:02
  3. сенки под иконите
    От nely във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-06, 21:00
  4. Иконите на десктопа без фон ?
    От topche във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-05, 17:35
  5. какво значат надписите в/у АМД Атлон професор
    От Никола във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-01, 09:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе