Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Въпрос към Инжинера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #1

    Въпрос към Инжинера

    Инжинер-е! ...имам странен проблем с кирилицата в XP-то и незнам как да го реша та за това пак опирам до тебе!...



    <font color="red"><font size="3">Това ми е проблема!!!</font id="size3"></font id="red"> [?][][V]





    Ще се радвам ако имаш малко време и драснеш тук един два реда (разбирасе ако знаеш какъв ми е проблема де) !!?!?!



    OS: Windows XP SP1a

    Инсталирал съм твойта кирилица начисто без никакви бози кат флекс тайп и прочее!!!



    Значи в началото си беше всичко наред но изведнъж стана така! - разбирам да ставаха на "шльокавица" абсолютно всички кирилски шрифтове да ми е що-годе ясен проблема но да ми ставт половината - е това вече се предавам и незнам как да го оправя та за това искам помощ от теб а и които даде идея много ще се радвам!

    <font color="red">Благодаря на всички предварително на всички!</font id="red">

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #2

    Въпрос към Инжинера

    Regional settings -> Advanced

    на Bulgarian ли ти е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #3

    Въпрос към Инжинера

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Regional settings -> Advanced

    на Bulgarian ли ти е?



    <div align="right">Originally posted by pentagod*-*07/07/2004*:* 15:05:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Големият проблем е че всичко си е както трябва!



    навсекъде си е БГ по Регионал сетингс и пак нещо липсва ми се струва! ... ??????????



    Знам ли .... вече ми се изчерпаха идеите... за тва се допитвам до инжинера!



    И снимки на сетингите ви поствам да се убедите!



    1



    2



    3



    4



    5



    6


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Въпрос към Инжинера

    Би било добре да кажеш кое си инсталирал по-напред - кирилицата на ИнжИнера или FlashGet?



    Мисля че ти е прецакан системен фонт на ХР-то.

    За съжаление на мене ми се е случвало само при 98 и си ги оправям на ръка - старт от ДОС буут дискета , сваляне на атрибутите на *.fon в папка FONTS и копиране на читави системни *.fon отгоре. Но за ХР не съм го правил (не ми се е налагало) и не знам дали става по подобен начин,

    Единственото, за което се сещам е да деинсталнеш FlashGet, да изтеглиш наново от сайта на ИнжИнера това което ти трябва и да го инсталнеш пак.

    Успех!


  6. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #5

    Въпрос към Инжинера

    Незнам дали си прочел на неговия сайт или не си - май го беше написал и то доста ясно... но от Win2000 нагоре има вградена безпогрешна кирилица, просто се цъкват едно две неща, които дори си ги направил, че и отгоре....

    Затова... виж дали кирилицата на Инженера може да се деинсталира коректно, като си връща всичко както е било преди нея... и ще имаш идеално кирилизиран уиндоус... лошото е, че вече си направил тази интервенция и не е ясен крайния резултат []

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #6

    Въпрос към Инжинера





    Ъъъ, аз такова меню "Advanced" изобщо нямам, пробва ли да не е цъкнато "Extended sopport of advanced text....", и рестарт след това разбира се.

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Въпрос към Инжинера

    Мисля, че освен Bulgarian (Phonetic) в настройките за езиците трябва да имаш и Bulgarian, стадартния език на ХР за БГ.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #8

    Въпрос към Инжинера

    ТАБ-а Languages в Regional Settings (и подредбата на клавиатурата) нямат нищо общо с проблема.



    Можеш да пробвас да сложиш всичко на ENGLISH, да ребоотнеш. След това пак на BG и когато те пита да skip--не ли копирането на фонтове от CD-то, да отговориш в NO

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #9

    Въпрос към Инжинера

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ТАБ-а Languages в Regional Settings (и подредбата на клавиатурата) нямат нищо общо с проблема.



    Можеш да пробвас да сложиш всичко на ENGLISH, да ребоотнеш. След това пак на BG и когато те пита да skip--не ли копирането на фонтове от CD-то, да отговориш в NO



    <div align="right">Originally posted by pentagod*-*08/07/2004*:* 08:59:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ВЕРВАЙТЕ МИ !!! - Всичко което сте казали до тук съм го направил поне по 2 пъти с по 2 различни комбинации (махане слагане и тнт...)!

    Според мене проблемът не е в това каква е клавиатурната подредба - а в това кои системен фонт се е омазал и от какво мойе да е станало това!?

    А доколкото си спомням аз нищо ново несъм инсталирал на щайгата от поне месец и половина и изведнъй гледам - (кво глвдам??? ) - на 90% от приложенията с кирилски менюта ситуацията е тази! половината от менютата са си както трябва а другата половина не! ...

    Просто нямам обяснение ама въобще, - иначе ЬП-то си ми работи като слънце ![8D]

    Просто ме дразни скапаният "corupt-нат" Кирилски системен - ФОНТ и незнам кои е той!?

    Тъпото е че въобще неми се преинсталира всичко наново заради един скапан фонт защото ПС-то ми работи перфектно! (Не че немога да си върна всичко за около 3 часа след формат - ма е изнервящо - сигурно ще е за N-ти път от 1993 година насам!

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #10

    Въпрос към Инжинера

    Аз ФлашГет не ползвам, карам на DownloadMaster - взел съм принципно решение да работя с безплатни програми. Доста от тях се оказаха по-читави от кракнатите.

    Значи, проблемите маймуница, въпросителни и квадрати идват от страната в Advanced - Language for Non-unicode programs.Оттам са системните фонтове и разпореждането: "Ако кодировката не е ясно каква е, изобрази я като кирилишка "



    Опитай: Скин Windows Standard, Страна German (Spain, France - нещо не-инглиш и не-Кир), ребут, страна Serbian(Cyrillic), Ребут.



    Ако не помогне, напиши версията на Флашгета и дай точим линк, ще го качвам да видя откъде иде това.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    42
    #11

    Въпрос към Инжинера

    съ6тия проблем имах няма6р опражия флекс тапе и жси4ко не ми помогна когато напраих по съ6тия на4ин както ти описва s01o

    но слоjих serbian cirilk сега е 6 +

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #12

    Въпрос към Инжинера

    [Oops!]

    Съжалявам за офтопика, ама не мога да се сдържа!

    В горния пост няма нито една правилно написана дума.[^][^]

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #13

    Въпрос към Инжинера

    Яко да

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #14

    Въпрос към Инжинера

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[Oops!]

    Съжалявам за офтопика, ама не мога да се сдържа!

    В горния пост няма нито една правилно написана дума.[^][^]



    <div align="right">Originally posted by rombeca*-*09/07/2004*:* 18:23:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ... то е така, защото е ползван FlexType X.X. [:D], това е страничен ефект ... [:D][:D]

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Въпрос към Инжинера

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[Oops!]

    Съжалявам за офтопика, ама не мога да се сдържа!

    В горния пост няма нито една правилно написана дума.[^][^]



    <div align="right">Originally posted by rombeca*-*09/07/2004*:* 18:23:30</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ... то е така, защото е ползван FlexType X.X. [:D], това е страничен ефект ... [:D][:D]



    <div align="right">Originally posted by ru-boy*-*10/07/2004*:* 15:23:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да бе.......[:D][:D][:D] Чиста неграмотия[!]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. IN MEMORIAM на Генади Атанасов /Инжинера/
    От Lazy Dog във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 38
    Последно: 13-02-10, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе