Резултати от 1 до 7 от общо 7

WINXP - отказва да стартира exe-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    windoes-a отказа да пуска коеот и да е exe. пише че не бил там и да използвам searh.

    Да се е сблъсквал някои с подобно нещо?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #2

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    Пробвай да стартираш фаил-а не с double click, а като click-неш десен бутон и избереш Open. Срещал съм този проблем няколко пъти, единия път беше свързано с вирус който махаше rundll32.exe и си слагаше свой, друг път ми се е случвало след инсталация на "полезни" програмки от типа norton utilities, които ти оправят всичко... Лошото е че при всички случай най-качественото решение, беше преинсталация.

    Това от мен.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    Не знам какво е точно. Знам само че имаше около 5 жируса и има още 50, но какво стана точно:

    имапе инсталиран НАВ 2004, деинсталирах го изчезна само то адд/ремове. после го инсталирах наново. деинсталирах го и нямаше проблем.

    след това инсталирах НАВ 2003 (компютъра е COMPAQ Armada 7800 cou:P2 - 300MHZ, 128MB ram). Сложих последни дефиниции. дадох фулл систем скан, изтри един троянец и от там край ...



    Искам да го оправя без преинсталция дали е възможно?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    Имал си вируса Roron.n с някоя от разновидностите му. НА www.symantec.com можеш да намериш инструкция как да си въстановиш системата. Трябва да се променят няколко ключа в регистрито и да се изтрият редовете за стартиране на вируса от win.ini. За да се стартира regedit.exe първо трябва да се изпълни:



    <style type='text/css' id='bigchar'> #BIGCHAR {background: black; color: white; font-size: 16pt; } </style><SPAN ID='bigchar'>В ДОС промт в директорията където се намира (C:\WINDOWS за WindowsXP) regedit.exe се изпълнява: copy regedit.exe regedit.com</SPAN id='bigchar'> <style type='text/css' id='bigchar'> #BIGCHAR {background: black; color: white; font-size: 16pt; } </style><SPAN ID='bigchar'>После се стартира regedit.com и се правят долните корекции.</SPAN id='bigchar'>



    4. Reversing the changes made to the registry



    CAUTION: Symantec strongly recommends that you back up the registry before you make any changes to it. Incorrect changes to the registry can result in permanent data loss or corrupted files. Modify the specified keys only. Read the document, "How to make a backup of the Windows registry," for instructions.



    Click Start, and then click Run. (The Run dialog box appears.)

    Type regedit, and then click OK. (The Registry Editor opens.)

    Navigate to the key:



    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run



    In the right pane, delete all the values that refer to the worm.



    Navigate to the key



    HKEY_CLASS_ROOT\regfile\shell\open\command



    In the right pane, change the (Default) value to:



    regedit.exe "%1"



    Navigate to the key



    HKEY_CLASS_ROOT\exefile\shell\open\command



    In the right pane, change the (Default) value to:



    "%1" %*



    Exit the Registry Editor.



    5. Removing the text from the Windows 95/98/Me Win.ini file



    Note for Windows Me users only: Due to the file-protection process in Windows Me, a backup copy of Win.ini exists in the C:\Windows\Recent folder. Symantec recommends that you delete this file before you continue with the steps in this section. To do this using Windows Explorer, go to C:\Windows\Recent, and in the right pane select the Win.ini file and delete it. The Win.ini file will be recreated in C:\Windows\Recent when you save your changes to Win.ini in C:\Windows.



    Click Start, and then click Run.

    Type the following, and then click OK.



    edit c:\windows\win.ini



    (The MS-DOS Editor opens.)



    NOTE: If Windows is installed in a different location, make the appropriate path substitution.



    In the [windows] section of the file, look for an entry similar to:



    run=%system%\<Worm.filename>



    If this line exists, select its entirety. Be sure that you do not select any other text, and then press Delete.

    Click File, and then click Save.

    Click File, and then click Exit.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    Като знам в коя локална мрежа си, и че в тая мрежа Roron си е като у дома, и че сигурно имаш разпределена директория с пълен достъп, и че вероятно някой от имащите достъп до компютъра е щракнал двукратно върху файлче с икона на flash и име от сорта на "Britney Spears Naked"...

    Вземи ги оправи тия неща.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #6

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    Тук при мен в работата имам същия проблем с един компютър. Най - лошото е, че инсталация отгоре върху същия Windows (Recovery) не свърши работа, и май ще се наложи цялостна преинсталация. Иначе програмите тръгват с десен бутон - Run As - пише се потребителя и паролата и тръгва.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имал си вируса Roron.n с някоя от разновидностите му. НА www.symantec.com можеш да намериш инструкция как да си въстановиш системата. Трябва да се променят няколко ключа в регистрито и да се изтрият редовете за стартиране на вируса от win.ini.......

    <div align="right">Originally posted by DoRa - 26/07/2004 : 09:04:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това е много хубаво, но ако regedit не тръгва чрез Run- намираш ехе - то (Windows папкат) и го пускаш по описания по - горе от мен начин [:D] Иначе сигурно ще го пробвам горния метод, че не ми се преинсталира

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    WINXP - отказва да стартира exe-та

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Като знам в коя локална мрежа си, и че в тая мрежа Roron си е като у дома, и че сигурно имаш разпределена директория с пълен достъп, и че вероятно някой от имащите достъп до компютъра е щракнал двукратно върху файлче с икона на flash и име от сорта на "Britney Spears Naked"...

    Вземи ги оправи тия неща.



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*26/07/2004*:* 08:19:23</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    На личният ми компютър това трудно ще го допусна. До сега да чукна на дърво не ме е хващал вирус. Този компютър е служебен, просто ми дадоха да го оправя, че не пали. Оказа се че няма батерия, после и че рамта му не се засича цялта. ХР тръгваше на 32МБ рам и т.н. накрая имаше и още суамти бози и остана този проблем









    Сега установх, че всичко се старирва но индиректно т.е. като кликна два пъти на *.mp3 ми отваря winamp-а, и т.н. сега за да стартиран нещо си равя bat file. Но не знам какво може да е точно ще се опитам ад го сканирам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дистанционно понякога отказва да работи и трябва да го разклатя
    От eclips във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-07-14, 00:47
  2. Hewlett-Packard се отказва от компютърния си бизнес
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 26-08-11, 12:11
  3. Отговори: 22
    Последно: 19-03-11, 07:32
  4. Toshiba се отказва от 7-инчовите таблети?
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-10, 15:12
  5. Haier HSU-10HB03 (B) - отказва да топли
    От MAP във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-08, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе