Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

За Quick Launch Bar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    За Quick Launch Bar

    След поредната проверка за "шпиони" и разни други "гадини" и последвалото разчистване, след това, престана да ми се зарежда автоматично Quick Launch Bar-а. Иначе си го има и си работи. Т.е. - десен бутон (с мишката) на таск бара ->Toolbars -> Quick Launch - и се зарежда. Рестартирам ли обаче, пак го няма. Отново трябва да го зареждам ръчно. Хякой има ли идея откъде може да се поправи това?

    Като "разчиствах" не помня на коя програма какво съм задавал, така че "backup" на изтритете неща не ми върши работа.

    Благодаря за Вниманието![8D]


  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    За Quick Launch Bar

    Имах същият проблем, като си инсталирах Windows XP, но орязан до безобразие, т.е. бях му махнал половината процеси и разни глупости като screensavers, wallpapers, drivers ... Интересното беше, че като го преинсталирах (абсолютно същия орязан Windows) Quicklanch-a си работеше добре. Предполагам, че е някаква много измислена функция на Windows-a и едва ли ще имаш достъп до нея, така че засега мога да ти препоръчам да преинсталираш. Още повече, че при относително еднакви ситуации единия път имаше проблем, а втория - не!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    За Quick Launch Bar

    Пробвай това:

    1. Щракни с десен бутон на мишката върку Quick Launch (не върху икона от него)

    2. От контекстното меню избери Properties.

    3. Постави отметка в Show Quick Launch.

    4. OK

    и би трябвало след рестарт да ти е запомнило настройките.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    За Quick Launch Bar

    @silverfox

    С преинсталация е ясно, че ще се оправи, още повече като се има предвид, че аз не слагам орязани версии, а пълни. Но след това ако се получи пак същия проблем какво ще правя, пак да преинсталирам ли? [] Въпроса е да разбера къде съм сгафил, за да не го правя втори път или да разбера как да поправя вече стореното.



    @Raid

    Това беше първото което ми дйде наум и опитах, но безрезултатно [V]. За по-сигурно преди малко пак повторих процедурата и след рестарта .... пак нищо!

    Благодаря все пак! []


  6. silverfox
    Guest
    #5

    За Quick Launch Bar

    Ти сам си отговори на въпроса къде си сгафил:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">След поредната проверка за "шпиони" и разни други "гадини" и последвалото разчистване, след това, престана да ми се зарежда автоматично Quick Launch Bar-а</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Аз ти казах как аз си оправих проблема и при това напълно нелогично. И в двата случая направих едно и също нещо - инсталирах един и същ Windows на една и съща машина по еднакъв начин! Quick Lanch-a е папка в \Documents and Settings\%User%\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

    Показването и непоказването зависят от записаните настройки в \Documents and Settings\%User%\Application DataСлед като Windows не иска да ги записва, не виждам какво можеш да направиш...

    И с риск да разразя спор - разбирането и решаването на проблем е типично за Linux. Windows в 99% от случаите се оправя с restart или reinstall (процентите са умишлено завишени - не съм GMBH)

  7. silverfox
    Guest
    #6

    За Quick Launch Bar

    исках да кажа MBMD []

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #7

    За Quick Launch Bar

    Ами тогава провери други две неща:



    1. За изтриване:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer ---> ClassicShell



    2. За редакция (ако стойността е 1):

    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer ---> NoTrayItemsDisplay ---> 0



    Да съм чист пред съвестта си - преди да правиш промени в registry си я архивирай []



    //edit

    Съгласен съм със silverfox за това къде си сгафил. Иначе не коментирам мнението му само "за да не се разрази спор" []


  10. silverfox
    Guest
    #8

    За Quick Launch Bar

    @Raid

    Оценявам спестяването на коментара [] Аз не можах да се въздържа [:P]

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    За Quick Launch Bar

    @Raid

    По т.1





    По т.2





    Не съм трил или сменял нищо. Така са си без да ги пипам.



    @silverfox

    [] Не съм сгафил като съм използвал софтуер от рода "Antispy" др. подобни. Тези програми имат богати настройки и истински добрите, тези които наистина вършат работа се ровят доста надълбоко и изкарват работи и настройки за които може би не си и предполагал. С тях трябва да се работи много внимателно! Обикновено дават информация коя опция и настройка за какво е. Като открият нещо съмнително също дават инфо къде е и с какво е свързано. Явно съм забърсал нещо подобно без да го прочета внимателно, ето тук съм "сгафил",[] но това не ми решава проблема. Същината на въпроса съм я изяснил по-горе.

    За разразяваването на спор, не се тревожи - в това отношение "не паля от четвърт оборот" []

    Айде стига токова, че стана утре, оттеглям се в покоите си.[:P] _I_ [|)]

  12. silverfox
    Guest
    #10

    За Quick Launch Bar

    Брей, а пък аз невежия да не знам че имало такива неща [:D]

    И дай да се уточним - първо каза, че станавало дума за разчистване тип Anti Spyware, а сега ми говориш, че ставало дума за програма, която повишава сигурността на Windows като му сменя определени ключове в регистрите ( поне така изглежда от последния ти постинг ). Последно ...

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    За Quick Launch Bar

    @silverfox

    Не съм споменавал да си "невеж"! Точно защото не те познавам съм написал "...може би не си ...".

    Уточнявам......последно.....[] : HijackThis, Spyware Remover, Trojan Remover, Spy Sweeper, Stinger, Spybot Search & Destroy, CWShredder, Anti Trojan Elite, Bazooka.

    Коя от горепосочените програми според теб не проверява и "пипа" регистрите?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    За Quick Launch Bar

    Spybot Search & Destroy ето тази програма обикновенно има собствено мнение как трябва да изглеждат регистрите и понякога прави поразии.

  16. silverfox
    Guest
    #13

    За Quick Launch Bar

    Ако ги ползваш всичките накуп, чак се чудя как още ти работи Windows-a []

    Обърка ме с това, че каза "истински добрите, тези които наистина вършат работа се ровят доста надълбоко и изкарват работи и настройки", а не съм виждал AntiSpyware програми да се занимават с настройки, но не казвам, че не е така. Аз си ползвам Ad-aware SE Professional и съм си много доволен.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    За Quick Launch Bar

    Виж това Pat.

    Аз лично не съм го пробвал.

    И моя launch bar не се вижда, но аз не съм свикнал да работя с него и не чувствам липсата му.



    http://www.kellys-korner-xp.com/taskbarplus!.htm

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    За Quick Launch Bar

    Благодаря Malone, програмката може би ще помогне, ама то както не върви - не върви! [] Точно опцията която би ми била от полза и евентуално би оправила нещата е неактивна. Иска регистрация. Лекарство не можах да открия.



    @ru-boy, и аз имам едно голямо, ама много голямо съмнение ,че точно Spybot Search & Destroy о*ра пейзажа! На всичкото отгоре ми казва , че някой от останалите програми AntiSpyware били Spyware [!] и иска да ги маха. (веднъж вече го направи - като цъкам без да чета [}] ) При следващото и използване, "ще и обърна особено внимание" ! [B)]



    @silverfox - Да ползвам ги всички, само че не едновременно, а едно след друга. Опциите им за real time monitoring ги изключвам (тези които имат такива). Уиндоуса си върви без проблем (като изключа този [], за който е тази тема) и не само че нямам проблем с него, но и нямам никакъв проблем с каквито и да било Spyware (да не казвам голяма дума....) [8D]


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. как се правят иконите на quick launch малки?
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 10-09-05, 07:56
  2. Quick Reply+Smiley?
    От Lyolyo във форум За Форума
    Отговори: 0
    Последно: 27-07-05, 18:09
  3. Възстановяване Quick.Eraseнато CD-RW
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-04-04, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе