Резултати от 1 до 14 от общо 14

Вирус [Downloader.Trojan]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Вирус [Downloader.Trojan]

    Norton AntiVirus 2003 ми засече вирус със следните данни:

    <font color="red">Item: services.exe

    Virus name: Downloader.Trojan

    Status: Automatically deleted</font id="red">



    Проблема е, че не знам какво е решила да прави с него антивирусната, защото на мен не ми позволява да ползвам опцията Delete. Просто не е активна. Дилемата е дали смело да натисна Finished, с очакването, че Нортъна сам ще си го изтрие или деактивира.

    Съмнявам се обаче ще точно това ще се получи, защото вчера отново е открит вирус, не знам дали същия (понеже не беше при мен) и днес ето отново се е намърдал в машината ми.



    Съзерцавайки отворения прозорец на Нортъна и нагло нагнезделия се червей там - оставам в очакване на някакъв съвет как да приключа операцията.



    Please...Help!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Вирус [Downloader.Trojan]

    Натискай смело Finished.



    Само да вметна, че направо съм изненадан, че NAV го е хванал. Тук в офиса при смяната на NAV с Панда на три компютъра изкочиха три различни гадинки в групата Trojan.Downloader...



    И си пусни on-line сканирането на Panda...

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="red">

    Status: Automatically deleted</font id="red">

    <div align="right">Originally posted by Profita</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    След този ред, Finished, но без резки движения.

    И забравих ... с лявата ръка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Натискай смело Finished.



    Само да вметна, че направо съм изненадан, че NAV го е хванал. Тук в офиса при смяната на NAV с Панда на три компютъра изкочиха три различни гадинки в групата Trojan.Downloader...



    И си пусни on-line сканирането на Panda...



    <div align="right">Originally posted by Raid*-*15/11/2004*:* 09:09:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А при мен в офиса Пандата ми затри 'Крак търсачката на Докера" на 2 пъти.

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... но без резки движения.

    И забравих ... с лявата ръка.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 15/11/2004 : 09:19:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">[:D] Този Малоун с неговото чувство за хумор...[:D]



    Смея се аз, но положението все още е трагично.

    Последвала дадените съвети стъпах с двата крака на бутон Finished и с този вирус приключих. Да, ама не. Пускам Panda да сканира, прибирам се и какво да гледам - още един гад неканен.





    Incident - Virus:Trj/Downloader.WT

    Location - C:\ied_s7m.cab[ied.exe]

    Status - <font color="red">No disinfected</font id="red"> [!]



    Вируса локализиран - хубаво. Видях го къде се е сгушил. Архивиран в .rar с два съдържащи файла ied.ехе и start89.inf 10kb в архив.

    Видимо от по горното - Panda-та не го почисти. А по повод поста на kris11 сега не знам дали не е някой важен файл.

    Как ви се струва? Да го трия ръчно?



    Абе какво му мисля... трия и толкова...

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Вирус [Downloader.Trojan]

    E в архива как очакваш да го затрие антивирусната. Трии файла и толкоз.

    Панда - рулзззз

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #7

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Панда - рулзззз



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*15/11/2004*:* 20:08:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Подписвам се под това!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... но без резки движения.

    И забравих ... с лявата ръка.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 15/11/2004 : 09:19:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">[:D] Този Малоун с неговото чувство за хумор...[:D]



    Смея се аз, но положението все още е трагично.

    Последвала дадените съвети стъпах с двата крака на бутон Finished и с този вирус приключих. Да, ама не. Пускам Panda да сканира, прибирам се и какво да гледам - още един гад неканен.





    Incident - Virus:Trj/Downloader.WT

    Location - C:\ied_s7m.cab[ied.exe]

    Status - <font color="red">No disinfected</font id="red"> [!]



    Вируса локализиран - хубаво. Видях го къде се е сгушил. Архивиран в .rar с два съдържащи файла ied.ехе и start89.inf 10kb в архив.

    Видимо от по горното - Panda-та не го почисти. А по повод поста на kris11 сега не знам дали не е някой важен файл.

    Как ви се струва? Да го трия ръчно?



    Абе какво му мисля... трия и толкова...



    <div align="right">Originally posted by Profita*-*15/11/2004*:* 18:52:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    A не е много важен ,но е търсачка.Имам го на още 2 места,така ,че не ми е проблем.Искам да кажа друго :Пандата първо пуска в РС -то и после съобщава, докато Нортона не пуска.Имам собствен опит и с 2 те програми/с др. думи каква е ползата да ми пуснеш вирусчето или кончето и да ми кажеш, че имам.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <font color="orange">@kris11</font id="orange">

    Ползата му е, че поне знаеш, че има нещо.

    А лошото на Norton в последно време е, че пропуска доста неща, също от собствен опит го казвам.

    Ползвам продукта на Symantec от години, но явно вече има нужда от промяна в политиката.

    Проблема е, че наистина в Symantec са много добри и всеки чекиджия, писач на вируси си поставя като задача номер едно в кода да установи дали на машината има Norton и да намери начин да му избие зъбите и да си намъкне вируса. След това каквото сабя покаже.

    Засега успяват за съжаление.



    Така че ... малко плахо, тъй като го ползвам от кратко време, но Kaspersky Rulzzzz

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #10

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пандата първо пуска в РС -то и после съобщава, докато Нортона не пуска.Имам собствен опит и с 2 те програми/с др. думи каква е ползата да ми пуснеш вирусчето или кончето и да ми кажеш, че имам.

    <div align="right">Originally posted by kris11*-*15/11/2004*:* 20:34:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не ни разсмивай... Нито една AV-система не допуска заразяване с <u>известните й вируси</u>, <u>ако е включена т.нар. "автоматична защита" </u>- т.е. ако си виси резидентна и следи за подозрителни действия, сканира входящата и изходящата поща и проверява сменяемите устройства. Ако споделяш неща от личен опит, в конкретния случай вероятно изобщо не си разбрал, какво се е случило. А то е, че или не е била инсталирана Panda по време на заразяването, изли е била изключена. Ако пък говориш по "свидетелства на очевидци", май са те качили на шейната юзърите...

    И за да нямаш съмнения в пристрастия само добавям, че преди месец забърсах "Нортона" (NAV 2003) от всички компютри в офиса и купих Panda Corporate Edition - защото спря неща, които NAV не можа и забърса други неща, които NAV беше пуснал (е, изтичаше му и лиценза на NAV, но добре, че не го поднових).

  13. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #11

    Вирус [Downloader.Trojan]

    Раид - колко пари струва пандата, че и аз се замислям дали да не си купя оригинална за офиса ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Вирус [Downloader.Trojan]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Раид - колко пари струва пандата, че и аз се замислям дали да не си купя оригинална за офиса ?



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*16/11/2004*:* 14:49:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Около 1950 лв. (с ДДС) за първата година за 21 раб. места, вкл. три Platinum-a за ноутбуците, като ползвам отстъпка за замяна на NAV на няколко от местата.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #13

    Вирус [Downloader.Trojan]

    Иска ми се да си купя лиценз за Panda AV,но как да си обясня отсъствието й от тестовете на VirusBuletin?Пробвах Platinum няколко месеца и съм доволен,но също така съм доволен и от KasperskyAV,който е удостоен със наградата VirusBuletin 100% <font color="red">и</font id="red"> за м.11.2004г.,а Пандата не е...(виж www.virusbtn.com/vb100/archives/tests.xml?200411 ) Дилема...Май ще дам 80 лева за лиценз за Kaspersky,вместо 130 лева за Панда[].Ако някой ме убеди в обратното,може и да помисля...Защо Панда отсъства от тестовете,след като излиза,че е е добър антивирус?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #14

    Вирус [Downloader.Trojan]

    Инъче съм твърдо зад Пандата



    //offtopic

    format c: рулез

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. POP3 connector(downloader) в MS Exchange
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-07, 21:00
  2. Отговори: 3
    Последно: 23-12-06, 13:26
  3. Проблем с Mass Downloader
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-05, 20:19
  4. Вирус: downloader.istbar.4.ag
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 20-09-04, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе