Резултати от 1 до 13 от общо 13

Компютарът ми полудя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    44
    #1

    Компютарът ми полудя

    Напоследък компътарът ми тотално откачи без да шравя нищо се рестартирам сам сканирах с 3 антивирусни но нито една не засече вирус от какво може да се получава това ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Компютарът ми полудя

    Дълбоко психично разтройство в следствие на малтретиране в раните години!



    Кажи подробности де, какво прави, кога ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    19
    #3

    Компютарът ми полудя

    Направи един дефрагментър на диска и ако не се оправи отиваш на план "Б" познат на всички ,като ПРЕИНСТАЛАЦИЯ!!!!!








  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    44
    #4

    Компютарът ми полудя

    @Zetle

    не прави нищо особено самоче ако имаш работа на комп. и не си запазил може да ти коства много

    и се рестартира когато му хрумне...

    @Facenet

    опитах с преинсталация и с 98 и с XP обаче все същата работа..

    само на Линукс не ми прави този проблем

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Компютарът ми полудя

    Изглежда като проблем с паметта (или дъното).

    Ако имаш 2 или повече модула памет, опитай да оставиш само 1 и го завърти през всичките слотове. Същата процедура направи и с другите.

    Ако има дефектна памет така ще я разбереш.



    Има шанс и да ти прегрява процесора(спрял или мръсен вентилатор, разместен радиатор...), но тогава по-честия ефект е блокиране.



    Не изключвай все пак и диска!



    Успех в борбата

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #6

    Компютарът ми полудя

    Zetle,би ли ми обяснил как да завъртя единствен модул памет през всички слотове?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Компютарът ми полудя

    Извинявам се,беше за breiii!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    230
    #8

    Компютарът ми полудя

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">би ли ми обяснил как да завъртя единствен модул памет през всички слотове?



    <div align="right">Originally posted by wiseacre - 20/12/2004 : 16:55:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами в момента би трябвало да е на първия, а ти трябва да го сложиш на останалите и да пробваш тогава. Какви са ти процесора и дъното? Инсталирай си Motherboard Monitor или си изтегли от сайта на производителя на дъното софтуер за мониторинг на напрежения, температура.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Компютарът ми полудя

    Дъното е AbitKG7-RAID.Процесор AMD Athlon XP 1500+.Платката RAM трябва непременно да е на първия слот,иначе компа не зарежда и дава съобщение с по-горното изискване.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Компютарът ми полудя

    случайно да има подути кондензатори на дъното ?



    и провери си дали вентилатора е добре сложен на процесора - понякога от лош контакт , стават тия гафове

    ( ако не си го правил - не го сменяй сам - по-добре дай 5 лв в комп. фирма , от колкото ти да си прее**ш процесора

  13. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #11

    Компютарът ми полудя

    То много ще станат възможните причини но пък и да не се забравя,че и един такъв проблем може да се появи и от неизправност в захранващия блок.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #12

    Компютарът ми полудя

    Поддържам версията за проблем в хардуера.За 98 не знам,но XP-то при такива случаи прави рестарт.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #13

    Компютарът ми полудя

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Zetle

    не прави нищо особено самоче ако имаш работа на комп. и не си запазил може да ти коства много

    и се рестартира когато му хрумне...

    @Facenet

    опитах с преинсталация и с 98 и с XP обаче все същата работа..

    само на Линукс не ми прави този проблем



    <div align="right">Originally posted by OvErRiD3*-*19/12/2004*:* 17:48:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако е хардуерен проблем най-вероятно е от захранването, вероятността да е процесор, видео или памет е далеч по-малка понеже при проблем в тях би трябвало да блокира а не да рестартира(поне за по новите хардуери).

    Въпреки всичко мисля че има проблем с някой драйвер на windows или някоя нова програма или нова версия на такава която използваш от дълго време, самият факт, че linux работи стабилно говори за софтуерен проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе