Резултати от 1 до 8 от общо 8

Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    1
    #1

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Значи пробелма е, че не мога да имам достъп до системните директории. Друг проблем е, че не мога да направя нищо със някои фаилове свалени в папка My Documents в която имам пълни права. Предполагам, че трябва да се махне firewall-a. Ако някои знае какво трябва да направя нека да пише.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    7
    #2

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Въпросът е в правата, които имаш над файловете - ако си логант към машината като Guest, през шеринга, няма да ти даде достъп до системните директории. За тях ще трябва да се идентифицираш като потребител от локалните за компютъра. С файловете е същото - провери какви права имаш над файловете (приемам че си на NTFS) - ако нямаш необходимите права, направо прави Take Ownership. Firewall-a не ти създава пречки в случая/

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Ами задай госта да е администратор. Това го направи на компютъра на който искаш да бараш всички системни папки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #4

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Стига безумни предложения за правене на гост-а с административни права... по-лесно е да се форматира направо диска. Просто в единия случай няма да се чака малко време (наскоро четох някакво изледване че Windwos XP оставен в интернет без никакви ъпдейти се обацилосва за около 45 мин. когато гост=админ предполагам че времето ще падне драстично. Просто си създаваш потребител с необходимите права и парола!!!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Ама това за госта администратор въобще не е глупост. И от къде го измисли това форматиране. Нали ше се изгуби информация по този начин.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #6

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Просто въведете ръчно Usera който искате да чете папката или укажете че everyone може да четат съответната папка ..... десен бутон на папката Properties - Security - add -Advanced - find now - Everyone - ok

    everyone users могат да четат файловете ,пускат програмите и да гледат какво има в паката...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #7

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ама това за госта администратор въобще не е глупост. И от къде го измисли това форматиране. Нали ше се изгуби информация по този начин.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*20/01/2005*:* 08:23:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Извинявай ама как не е глупост. Потребителя "ГОСТ" нарочно няма почни никакви права на машината към която се връзва защото е неизвестен и не трябва да може да прави поразии. Ако му дадеш административни права - той има правото да направи всичко...

    А това в никакъв случай не бива да става!!!

    Лично аз съм си правил експерименти преди доста години (началото на кабелния интернет) какво става ако видя машина на която имам достъп до принтера. Разбира се се държах като разумен човек и просто им разператвах една страничка с молба да си оправят настройките... и това само при един неправилно шернат принтер?!? А си представи какво можех да направя когато имам напълно отворена машина... т.е. административни права без някой да ме знае кой съм и каквъ съм?!?!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    52
    #8

    Достъпа до директорията на Windows по мрежа съсSP2

    Кикога не правете госта администратор - по този начин само ще улесните тези които искат да се докопат до файловете във вашата система. Дори препоръчвам преименуването на администратор на нещо друго и създаване на акаунт администратор с правата на гост. За да си решиш проблема:

    1 Влизаш - Контрол панел - Фолдер опшънс - Намираш опцията Симпъл Файл Шеринг и махаш отметката - ОК - ОК

    2 Отиваш върху въпросната директория - десен бутон на мишката - Шеринг енд секюрити - от намираш опцията Тейк Оунършип и избираш своя акаунт, или от първоначалното прозорче избираш - ад - намираш си съответния юзер и му задаваш като права Фул контрол - ок - ок

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 05-02-14, 17:42
  2. Windows 7 и проблем с откриването в мрежа
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 09:35
  3. Разичстване на Windows директорията
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 12:20
  4. насилствен sharing на Windows директорията - HELP!
    От Az_sum_bre_ombre във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 05-10-05, 20:47
  5. Проблем: Мрежа 4 бр. Windows XP Home
    От buddy във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 13-05-04, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе