Резултати от 1 до 10 от общо 10

SMS gateway, SMS programs...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #1

    SMS gateway, SMS programs...

    Ситуацията е следната...

    Имам PC което е постоянно свързано с I-net, то получава инфо от отдалечени устройства но не през I-net a през модем. Получената информация се обработва от програма, която не съм писал аз. Искам при наличие на събитие (например при наличие на активност на серийния порт) да може да ми праща SMS. Проблема ми е как да пратя тоя SMS... може би някакъв скрипт.. на m-tel например се влиза с парола и това много усложнява нещата... може би някой друг SMS gateway??...

    Благодаря ви предварително, с най-добри пожелания към всички, които участват във форума.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    SMS gateway, SMS programs...

    Vij sega, zna4i moje6 da prati6 mail na GSM-a no triabva da ima aktiviran mail2sms ina4e ne stava.ZA drugo ne se6tam.Nadiavam se da sam ti pomognal!



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    SMS gateway, SMS programs...

    Не ми харесва идеята като цяло - бях си пуснал пощата да ми идва като SMS. Резултатът: луднах от звънене. При това SMS не ставаха много за четене - малко хора пращат вече поща като "plain text". За encryption и дума не може да става, разбира се.

    Е, решението си е твое.

    Как да си пуснеш mail2sms пише в секцията помощ този сайт.



    И накрая, след като евентуално се регистрираш за mail2sms, трябва да измислиш как въпросната програма да праща поща на адрес:

    359твоя_номер@sms.mtel.net






  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    SMS gateway, SMS programs...

    Ghost, човека говори за съвсем друго - съобщенията ще си ги праща той, така че проблем с формата няма. На работа е пусната такава джаджа за да сигнализира ако изпуши някакъв сървър.

    Иначе да - най-лесния вариант да ползваш услугата на Mtel и да си пращаш на 359твоя_номер@sms.mtel.net.

    Ако толкова държиш да е на твоя истински mail ще питам колегата как го е направил при нас - горе имаше пуснат някакъв тестов SMS gateway, който се занимаваше с препращането на SMS-ите до MTel автоматично.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #5

    SMS gateway, SMS programs...

    Да това с e-mail е много добра идея и работи адски бързо. Пробвах няколко пъти по различно време да пратя mail до sms и винаги идва в рамките на 10 sec.

    Ghost, Admin е прав. Няма да има проблеми с разчитането на SMS-ите тъй като аз ще формулирам какво точно да се праща.

    Admin при вас това дето го ползвате под Windows ли работи или Linux?








  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    SMS gateway, SMS programs...

    Ами естествено! Как да имаш проблем като ти ще пращаш до себе си и ще го форматираш както си пожелаеш...Явно не съм във форма...;-))

    Е...успех! ;-))




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #7

    SMS gateway, SMS programs...

    Ghost, не се обиждай, благодаря за помоща, най-малкото което е си си направил труда да напишеш нещо значи си се опитал да ми помогниш. Друг е въпроса че сигурно си пропуснал нещо като си чел още първия msg. Ама уверявам те че не си по-разсеян от мен

    И аз да си призная ако не бяхте вие нямаше да се сетя за mail to SMS. Така че...

    Благодаря на всички



    И не се преуморявайте днес е ПЕТЪК... време за разпускане




  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    SMS gateway, SMS programs...

    Значи, съгласен съм - нещо не се разбрахме...

    Поправи ме, ако греша. (макар че като гледам и BAD_BOBIK е отговорил в общи линии като мен, но без подробности).



    Така. Имаш програма, която получава и обработва информация от модем.

    Искаш тая информация (или части от нея) да получаваш на sms, така ли?

    Ако е така, просто изпрати поща на съответния адрес...

    Не знаеш как?...Е, тогава дай още информация за OS и какъв output дава тая програма.

    Ако говорим за win (иначе нямаше да питаш в тая категория на форума, предполагам), тогава има няколко възможности:



    1)програмата работи в "dos-prompt"

    2)програмата е с GUI + възможност за log

    3)програмата е само с GUI



    Случай (1) - редиректваш изхода към файл, който пращаш по пощата

    Случай (2) - пращаш log-а по пощата (най-лесен) ;-))

    Случай (3) - не мога да ти помогна



    При (1) и (2) можеш да си напишеш елементарен скрипт или програма, която да обработва инфото, преди да се изпрати по e-mail.



    Как да го изпратиш?

    Ами потърси в Google. Сигурно ще изкочат десeтки програми, дето да ти свършат работа. Аз съм ползвал AutoMail (<500k) за подобно нещо. Тя би свършила работа със сигурност, но не знам как стоят нещата с лиценза...






  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    SMS gateway, SMS programs...

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Admin при вас това дето го ползвате под Windows ли работи или Linux?

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Под Linux - затова ако е необходимо ще се допитваме до колеги - аз не съм в час там...




  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    45
    #10

    SMS gateway, SMS programs...

    Здравейте , Hi, Ghost и благодаря за помоща ще имам да черпя като се видим



    Ghost,.. логиката ти е абсолютно вярна, програмата работи под Windows. Използва се за наблюдаване на обекти с инсталации за пожароизвестяване но както и да е т'ва не е важно.

    Програмата работи с някакъв измислен модем който за съжаление не се подчинява на никакви стандартни протоколи протоколи... просто някой го е направил и си е написал собствен софтуер за него. Е немога да отрека.. работи добре.

    Програмата е само с GUI и не пише никакви логови (за съжаление). Тъй като мога да пиша единствено на Java мисля да напиша програмка която да следи активността на серийния порт и при наличие на позвъняване да отчитам събитие което да обработвам и да пращам поща. Това не е мн. добре защото няма да знам какво точно се е случило но като за начало ще е достатъчно, поне ще знам че става нещо и ще мога да проверя.



    а сега отивам да търся програма за AutoMail...







    Edited by - EX-DJ на 19/01/2002 19:46:19

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. programs за тест на хардуер?
    От taipan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-06, 15:53
  2. Add or Remove Programs
    От anotherbrother във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-06, 03:40
  3. Add/Remove Programs не бачка
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 13-04-05, 23:07
  4. Video programs and codecs
    От MiStReR_xXx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 01-10-03, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе