Резултати от 1 до 12 от общо 12

Инсталация на 98 на компютър без флопи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #1

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Здрасти,

    Не, не става дума как да инсталирам 98 от CDROM-а, това го умея. Става дума за лаптоп Toshiba Satellite A60 серията. Идва без флопи устройство и контролер. Зареждаме от сидирома и стартираме инсталацията на 98, направил съм го чрез собствено bootable cd, което съдържа образ на 98 стартъп дискета, копиране на файловете на твърдия диск и последваща инсталация от там. До тук добре. Дискът е разделен и форматиран както подобава - 5ГБ за 98, а останалото за ХР. Започваме всичко нормално, но след като се стигне до последните екрани, където сетъпа чегърта флопито, изведнъж излиза син екран и се [xx(] на пейзажа. Няколко рестарта и най-накрая стига до зареждане на десктопа. Добре, майната му, работи някак си. Обаче програмата по някаква нещастна случайност решава да си търси първо нещата от дискетата и се сещате какво става - веднага излиза син екран и всичко отива подяволите.

    Инсталацията на XP минава като песен. Но не ми върши работа. Става дума за закупена програма с тапа, която не върви на нищо различно от 98.

    Та питането ми е: Има ли някой идея как може да се накара шибaнaтa 98ца да не рови като гладно куче из боклука за флопи и да не вади сини екрани?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #2

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Можеш да пробваш 2 варианта. Не гарантирам, че ще стане, но все пак пробвай...



    1. Изключи флопи контролера от биоса, ако има такъв.

    2. Премахни флопито с TweakUI.



    Пиши какво е станало, и на мен ми е интересно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    <font color="red">"Windows XP"</font id="red"> може да емулира <font color="red">"Windows 98"</font id="red">-среда, но ако не става така, сложи си програмката <font color="blue">"Microsoft Virtual PC"</font id="blue"> - в 99 % от случаите тя ще ти реши проблема без да се налага да инсталираш цял <font color="red">Win</font id="red"> само заради една програма...




  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    GreenOreh, в BIOS няма нищо, свързано с флопи. Още на самата инсталация се дънят нещата, а после няма оправия.

    IvO_tm За момента така съм решил нещата - с виртуал писи. Обаче ми се вижда ненаучно да качвам емулатор и втора ОС Иначе работи, наистина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #5

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    провери и това, може да ти свърши работа. При мен се получи. На една стара щайга с 98 и махнах флопито, изключих флопи контролера от биоса и remove-нах "Standart Floppy Disk Controller" от device manager-a. След това, като се опитах да ъпдейтна някои (произволен драйвер) вече нямаше дългото изчакване за търсене на флопи, а веднага даде С:\ Предполагам, че при теб забива точно в момента на търсене на флопито, което не трябва да е така по принцип. Много пъти съм инсталирал 98 на комп. без флопи и освен дългото изчакване по време на инсталацията и качване на драйверите няма други проблеми. Дано това да помогне при теб.



    П.С. 1 - съмнявам се, че ако не можеш да изключиш флопи контролера от биоса, след рестсарт тъпата 98-ца ще го сложи отново към device manager-a. Затова ще трябва да окажеш "Disable in this hardware profile" на "Standart Floppy Disk Controller". Пробвай...



    П.С. 2 - пробвах това, което ти описах в П.С. 1 и работи перфектно, така че давай смело и кажи после какво става...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Ами, в дивайс мениджъра няма такива неща, просто. [V] И става дума за чиста инсталация, не за махане на флопи. Флопито го няма фабрично.

    В един друг форум ми дадоха съвет да опитам инсталация с времено включено USB флопи. Няма да стане. Да не говорим за дос, 98 вижда USB устройствата чак след качване на пачове. []

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здрасти,

    Не, не става дума как да инсталирам 98 от CDROM-а, това го умея. Става дума за лаптоп Toshiba Satellite A60 серията. Идва без флопи устройство и контролер. Зареждаме от сидирома и стартираме инсталацията на 98, направил съм го чрез собствено bootable cd, което съдържа образ на 98 стартъп дискета, копиране на файловете на твърдия диск и последваща инсталация от там. До тук добре. Дискът е разделен и форматиран както подобава - 5ГБ за 98, а останалото за ХР. Започваме всичко нормално, но след като се стигне до последните екрани, където сетъпа чегърта флопито, изведнъж излиза син екран и се [xx(] на пейзажа. Няколко рестарта и най-накрая стига до зареждане на десктопа. Добре, майната му, работи някак си. Обаче програмата по някаква нещастна случайност решава да си търси първо нещата от дискетата и се сещате какво става - веднага излиза син екран и всичко отива подяволите.

    Инсталацията на XP минава като песен. Но не ми върши работа. Става дума за закупена програма с тапа, която не върви на нищо различно от 98.

    Та питането ми е: Има ли някой идея как може да се накара шибaнaтa 98ца да не рови като гладно куче из боклука за флопи и да не вади сини екрани?



    <div align="right">Originally posted by NO CARRIER*-*17/03/2005*:* 02:16:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Програмата трябва да върви и на ХР. Тапата 100% си има драйвер и за ХР, друг е въпроса ти дали го имаш. Това ти го казвам защото и аз съм се сблъскал с подобен проблем и за момента се ползва един стар лаптоп с фплопи на вин98. Я кажи каква марка е тапата.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    http://www.olne.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34 виж сам за какво иде реч. [!]

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Можеш да опиташ да създадеш диск с буква a: който е някаква празна папка от C:

    В Win98 все още се поддържа командата subst, която можеш да я стартираш в DOS-прозорец



    Например:

    >c:

    >cd>md a

    >subst a: c:\a



    Ако това върши работа, можеш да го добавиш в Autoexec.bat

    (само >subst a: c:\a)



    Също така можеш да провериш някои настройки в Control Panel/System дали нещо няма да помогне

    Control Panel/System/

    Горе вдясно - Performance

    Долу ляво - бутон File System

    Тук в dialog-box-а има ...ъъъ.. (не знам как точно се казва) секция Floppy Disk, секция Removable Disk, секция Troubleshooting и др

    Можеш да махнеш или сложиш чавки (отметки) и да провериш дали някоя няма да свърши работа






  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">http://www.olne.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34 виж сам за какво иде реч. [!]



    <div align="right">Originally posted by NO CARRIER*-*17/03/2005*:* 12:18:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ако имаш още проблеми - заповядай у нас !



    срещу пиене за скромната сума от 5 Euro - хем ще свършим работа, хем ще се напием...



    майтап бе !



    обаче,

    идеята ми беше :



    - ако не можеш да се справиш сам - опитай в някоя фирма ...



    аз така правя, когато не мога да се справя с ремонта на микровълновата фурна или телевизора например...[V]





    [:D]

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Въпреки че, някой moderator ще се кара, пиша последователно, защото edit-а не проработи и moderatora да се скара на administratora.



    Допуснал съм правописна грешка точно в примера

    Исках да напиша следното:

    >c:

    >cd \

    >md a

    >subst a: c:\a



    Извън темата

    На няколко пъти забелязвам дребни дефекти по страниците на темите, но не знам къде и на кого да ги съобщя

    Например тези четири реда от примера, не се визуализират по начина по който се пишат. Отне ми известно време за да ги напиша така, че да се визуализират по този начин


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #12

    Инсталация на 98 на компютър без флопи

    Мерси за идеята. Всъщност, същото подхвърли и един приятел, но за съжаление късно. Лаптопа вече е в ръцете на собственика си, с инсталиран XP и Virtual PC. [!] Kато дойде следващия път за преинсталация ще пробвам и ще пиша какво се е случило.

    Zaphod B, не е проблем за 5те €, проблем е, че едва ли ще се намери фирма дето да го направи, познавам повечето от колегите си. Както мога да се справя с микровълновата, телевизора ми а и доста други неща, така и компютрите не са ми проблем. [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. флопи или що.....
    От cvb във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-08, 20:31
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21
  3. Инсталиране на флопи
    От Abadon във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-04, 12:23
  4. Флопи проблем
    От bursi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-04, 13:22
  5. Захранване на флопи?
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-03-03, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе