Резултати от 1 до 9 от общо 9

проблем с програми под дос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    проблем с програми под дос

    имам инсталиран уиндоус XP pro със СП1 и някои програми на български които работят под команд промпт не се виждат всички букви от думите а излизат някакви йероглифи. Някой може ли да ми каже как мога да го оправя ? Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    проблем с програми под дос

    Кирилизирал ли си преди да пуснеш такава програма с KVD или BDS примерно?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #3

    проблем с програми под дос

    При нас проблема беше, че липсваше конкретен "фонт", който ползва програмата .

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    проблем с програми под дос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имам инсталиран уиндоус XP pro със СП1 и някои програми на български които работят под команд промпт не се виждат всички букви от думите а излизат някакви йероглифи. Някой може ли да ми каже как мога да го оправя ? Благодаря предварително



    <div align="right">Originally posted by obshtinska_mishka - 25/05/2005 : 1337</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> Oтваряш с редактор <font color="blue">autoexec.nt</font id="blue"> (този в <font color="blue">c:\windows\system32</font id="blue"> , а не този в <font color="blue">c:\windows\repair</font id="blue"> [:D]) и там добавяш към края, името на предпочитаната от теб кирилизираща дос-конзолата програма от рода на BDS, KVN, GCYR и т.н. Добра идея е да нагласиш настройките на шорткъта да отварят прозореца на конзолата максимазиран. Рестартираш, задължително, за да влязат промените в сила. Това е почти всичко. Ако не се получи, в което се съмнявам, ще ти го опиша стъпка по стъпка със всичките настройки. Good luck.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    проблем с програми под дос

    не съм кирилизирал преди това със споменатите програми (или поне аз не знам ). Това за autoexec.nt ще е добре да ми го обясниш по-подробно ако не те затруднява защото не съм много добър в тия неща. а за тия програми свалих една kvn.exe която е 8к същата ли е?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    проблем с програми под дос

    [offtopic]

    Какъв работен служител в 06:23:45 отдавна е започнал да се труди ....

    [/offtopic]

    Просто отваряш с Notepad autoexec.nt (този в c:\windows\system32) и в самия му край пишеш KVN.exe (понеже това си избрал).

    Start --->RUN пишеш edit c:\windows\system32\autoexec.nt добавяш в смия край KVN.exe. Запазваш промените. Рестартираш. Вече проблема ти трябва да е решен. Ако ли не, ще ти кажа и друго, какво трябва да се бутне за донастройка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    проблем с програми под дос

    явно съм по-тъп от колкото си мислех [:I] написах както ми каза на нов ред но не стана работата. kvn.exe къде трябва да е?

    [offtopic]

    така сме ние общинарите [:D]

    само работа с нас да си нямаш че ще имаш яко да ни псуваш [:D][:D]

    [/offtopic]

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    проблем с програми под дос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">явно съм по-тъп от колкото си мислех [:I] написах както ми каза на нов ред но не стана работата. kvn.exe къде трябва да е?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    за всеки случай най-добре копирай kvn.exe в c:\windows\system32 така винаги ще е в обкръжението на конзолата и уиндоуса.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[offtopic]

    така сме ние общинарите [:D]

    само работа с нас да си нямаш че ще имаш яко да ни псуваш [:D][:D]

    [/offtopic]</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Поддържам 3-4 общини от доста време, така че имам здрави нерви и знам за какво става на въпрос. [:D]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <div align="right">Originally posted by obshtinska_mishka - 26/05/2005 : 09:00:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    проблем с програми под дос

    [^] [Yeah!] така стана(поне с програмата с която пробвах) по-късно ще пробвам и с други подобни програми Много благодаря

    ако имам проблем пак ще пиша

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем инсталиране програми Samsung i600
    От zdravkich във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 14:36
  2. Проблем изчезват програми с DVB-C тунер
    От mirkovds във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 30-05-10, 21:21
  3. Проблем с NOD32 и други AV програми.
    От veni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 75
    Последно: 16-10-09, 18:16
  4. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе