Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #1

    Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Здравейте! Имам ТВ Samsung B620 проблемът е следния: след като ми сканира всички програми от DVB-C тунера след 1,2 часа някои от програмите ми изчезват и трябва да пускам ТВ да сканира всеки път? А преди никога не ми е правил такъв проблем. А тези които са с приемници от КТ нямат проблем. Имам приятел който има ТВ Samsung и при него се получава същия проблем. Със сигурност знам че не е от ТВ. Намерих из форумите друг сблъскал се с този проблем (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=165055), но аз не мога да се справя. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Изключи автоматичните ъпдейти на каналите.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Не мога да го намеря това в менюто на ТВ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #4

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    А когато сканираш втория път, намира ли пак изчезналите канали? При мен (КТ Плевен-Спринт) периодично някои от каналите изчезват или се появяват на друго място, защото оператора си ги разбъзиква... Работата е там, че ги приемам през тунера, а не ползвам приемник от кабелния оператор. Някои канали ми излизат като име, но няма картина и звук...

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    3
    #5

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Да намира ги, но след час два изчезват.Като сканирам се появяват имам познат с ТВ Сони няма проблем при него, незнам какво става? Не мога да намеря този "Auto update service".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    39
    #6

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Пич, по всяка вероятност не е от телевизора ти ( въпреки, че аз имам големи резерви към тази марка Samsung). Имах подобни главоболия при TV Sony, а техните тунери са железни.
    Някъде, близо до вас където живееш - има някакъв проблем в кабела. Може да е навлажнен или не-добра връзка. С техните тунери няма проблем, но с тунера на телевизора - да. Не знам защо се получава така. Ако имаш възможност, занеси си TV в някой приятел (но не в комшия). Ще видиш, че там няма да го прави това нещо.
    Техниците от КейбълТЕЛ, ще идват, ще мерят и ще ти разправят, че всичко е о'кей ... но не е така. Не ги оставяй на мира, докато не открият къде е проблема.


  8.  
     
  9. ipk
    ipk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    4
    #7

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Цитат Първоначално публикувано от mirkovds
    Здравейте! Имам ТВ Samsung B620 проблемът е следния: след като ми сканира всички програми от DVB-C тунера след 1,2 часа някои от програмите ми изчезват и трябва да пускам ТВ да сканира всеки път? А преди никога не ми е правил такъв проблем. А тези които са с приемници от КТ нямат проблем. Имам приятел който има ТВ Samsung и при него се получава същия проблем. Със сигурност знам че не е от ТВ. Намерих из форумите друг сблъскал се с този проблем (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=165055), но аз не мога да се справя. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
    Здравейте! Моят телевизор е B650 и имам съшия проблем. При мен се получава следната ситуация. След приключване на автоматичното сканиране (намира ми 180 програми - телевизии, радиа) и опит от моя старна да пусна който и да е канал от списъка автоматично ми се изтриват няколко канала (около 5). Т.е. при мен изчезването на програмите се получава веднага след опит да гледам някоя програма, а не след 1-2 часа, както е описал mirkovds.

    Освен това ми направи вчечатление, че когато изтрия някой запаметен канал, той се възстановява автоматично. Това ме навежда на мисълта, че проблемът не е в кабелната. Не ми се струва реално канал, който е запаметен на ТВ-то, след това изтрит лично от мен, под въздействието на кабелната да се добави отново в списъка с канали.

    Може би работата идва от това "автоматично ъпдейтване на каналите", но къде е това меню ... в нормалните менюта го няма, може ди е в сервизните

    Моля Ви за помощ. Благодаря!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #8

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    Привет,

    Това се случва когато е включено автоматичното сканиране за обновяване. Намира се в менюто за ъпгрейд на фърмуера, но явно има отношение и към каналите. Пробвай да го изключиш. Довечера ще погледна, точно как е изписано и ще допълня инфото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #9

    Re:Проблем изчезват програми с DVB-C тунер

    здравейте и аз имам такъв проблем..... купихме си toshiba40lv733g правим настройките на каналите,използваме вградения тунер на телевизора и като пуснем някоя програма и след 10-15 секунди изчезва,става въпрос за определени канали:филм +, бтв,бнт и др.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 47 LA620 - изчезват каналите от кабелната!
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 18-03-24, 21:10
  2. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 14:04
  3. Местните дебитни карти изчезват!?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-06, 20:12
  4. проблем с програми под дос
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-05, 14:56
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе