Резултати от 1 до 12 от общо 12

Счетоводни DOS програми под ХР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    24
    #1

    Счетоводни DOS програми под ХР

    Здравейте! Отдавна не съм писал във форума, но изникна следния прблем. В офиса си имам две ПЦ-та, не са кои знае какво, на по 2000 мегахерца, 512 рам и тн.. използвам предимно Уиндоуски счетоводен софтуер, но имам и Ажур Л, които много ме спъва, както и още една програма (много удобна) за печатане на банкови документи. Та тези програми, които са под дос, по някакъв начин ме задължават да съм с Уиндоус 98, който адски много мразя. Просто компютрите не работят оптимално, забиват... предполагам че ме разбирате Искам да сложа ХР, слагам го, ноп проблема ми е с кирилизацията на програмите и с печатането под ДОС. Някой ако знае какво се прави, как се прави моля да ми пише.



    П.П. Проблемми е печатането защото при пускане на печат през дос, трябва да изляза от програмата и тогава принтера започва да печата (НР ЛазерДжет 1100А), а при прорграмата за печатане на банкови документи 1 документ се печата за 6-7 секунди и пускам по 10-20 наведнъж....

    Моля ви помогнете искам да се отърва от вин98

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Счетоводни DOS програми под ХР

    купуваш си една машина за 500 мегахерца един квм сплитер и си действаш така, повече дос приложения под ХР използват колкото могат процесора което не знам с каква цел е но явно омпразата на ХР към дос е явна.



    Това с печатащото устройсво се решава ако принтера ти е мрежови т.е. използваш шернат, иначе за Ажур е така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    24
    #3

    Счетоводни DOS програми под ХР

    само това ли е начинът? нямам излишни средства да си купувам още една машина.... надявам се да давате предложения. Виждал съм как Ажур Л работи на ВинХР, но незнам точно как става... Благодаря предварително

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Счетоводни DOS програми под ХР

    Потърси във форума за DosPrn.

    www.dosprn.com/DOSprn177.exe

    Лекарство и т.н има в нета.


  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Счетоводни DOS програми под ХР

    пробвал ли си в compatibility mode с win98 да речем?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    18
    #6

    Счетоводни DOS програми под ХР

    Проблема с печата се оправя с една много хубава програмка Dosprn с нея каквото отива под дос към принтерския порт може да се пренасочи към който искаш принтер инсталиран в Windows. За да даботи правилно трябва да сложиш в настройките и CP 855. За другия проблем като пускаш програмите ползвай compatibility mode като избереш да емулира 95 или 98. И доколкото си спомням Ажур Л имаше проблем с AMD процесори и там се дънеше.

    Успех ако имаш още въпроси ми пиши ЛС.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #7

    Счетоводни DOS програми под ХР

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема с печата се оправя с една много хубава програмка Dosprn с нея каквото отива под дос към принтерския порт може да се пренасочи към който искаш принтер инсталиран в Windows. За да даботи правилно трябва да сложиш в настройките и CP 855. За другия проблем като пускаш програмите ползвай compatibility mode като избереш да емулира 95 или 98. И доколкото си спомням Ажур Л имаше проблем с AMD процесори и там се дънеше.

    Успех ако имаш още въпроси ми пиши ЛС.



    <div align="right">Originally posted by Kabal - 11/07/2005 : 12:47:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ажур Л няма никакви проблеми с АМД процесори. При мен съм го пускал от 500 Мхц преди до 2200 сега само на АМД и няма проблем. Няма нужда от НИКАКВИ ПРОМЕНИ от типа емулации на 95 или 98 - той просто си върви без проблем на ВИН ХР и то в прозорец, ако искаш а не в цял екран.

    А относно вълшебната програма DosPRN съм длъжен да отбележа че не върви точно с Ажур Л. Колкото и парадоксално да звучи не съм открил друга Досовска програма която да не печата през ДосПРН, но Ажур Л - не.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Счетоводни DOS програми под ХР

    За ажур-л навремето с мастилено струйните принтери на HP

    се използваше hpload.exe [font] [alignment]. Това се слага в един бат файл и се пуска преди влизане в ажур-л или преди печат.

    Може да се пробва и с НР ЛазерДжет 1100А.

    Линк към необходимото:

    http://www.bit.bg/drivers/Drivers/Pr...P_CYR/HP_6CYR/



    А тук Минков ти е насочил вниманието към това какво се прави и е дал линк към всичко необходимо събрано:

    http://setcom.bg/news/forum/topic.as...D=16365#112474

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    18
    #9

    Счетоводни DOS програми под ХР

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За ажур-л навремето с мастилено струйните принтери на HP

    се използваше hpload.exe [font] [alignment]. Това се слага в един бат файл и се пуска преди влизане в ажур-л или преди печат.

    Може да се пробва и с НР ЛазерДжет 1100А.

    Линк към необходимото:

    http://www.bit.bg/drivers/Drivers/Pr...P_CYR/HP_6CYR/



    <div align="right">Originally posted by DoRa*-*12/07/2005*:* 09:16:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Той масигурно това ползва ама проблема му май е в това, че ажур не праща край на страницата и не му тръгва веднага печата. Я погледни в настройките на принтера май имаше опция Sedn ctrl+D at and of job или нещо подобно беше дали ще се оправи така.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #10

    Счетоводни DOS програми под ХР

    Тук www.112-1.hit.bg има разни драйвери за разни принтери. Мастиленоструйни и лазерни за печат под ДОС.

    И ПАК повтарям DosPrn не работи с Ажур Л или обратното, но важното е, че с него и Ажур работата не става. Самият Ажур ползва някаква функция за директно изпращане на инфо към порта ако принтера е вкл. към LPT:, а ако там няма включен принтер, т.е. принтера е на USB или COM евентуално, Ажур въобще отказва да печата, и нито DosPrn, нито друга подобна програма може да прихване задачата.

    На принтери които имат вграден PCL проблемът се решава с програмите от горния линк.

    За останалите решението печат във файл и послед с текстов редактор, напр. EDIT.COM да се изпрати към DosPrn и от там към принтера.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    24
    #11

    Счетоводни DOS програми под ХР

    Блафидаря на всички които се отзоваха, справих се сега и двете ми машинки са на ХР, ажур си печата.... абе сичко е пушка [:D] Блаодаря отново на всички

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Счетоводни DOS програми под ХР

    При Ажур-Л се ползва функцията Directly print to printer

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програми на BG...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-08-07, 01:37
  2. CCproxy и p2p програми
    От godzila12 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 01-06-06, 16:33
  3. Визови програми за САЩ
    От fena_is_here във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-04, 09:25
  4. програми от типа на...
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-04, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе