Резултати от 1 до 11 от общо 11

XP и обръщането му на български

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #1

    XP и обръщането му на български

    Здравейте ...
    имам следният проблем инсталирам си ХР на клиент като задам всички настрики оше при инсталацията да са "BG" ; "Bulgarian" завършвам инсталцията слагам си някаква програма която е на български всичко е точно .НО след като сложа "Windows XP с български интерфейс" след рестрт ме пита за направяли всичко на Cyrillic давам му че сам съгласен и след това програмите с български интерфейс стават с непознати иероглифи ? защо се получава така . сменях flex type
    Чудех се дали първо да не сложа "Windows XP с български интерфейс" и тогава да започна да инстаирам останалите неща .незнам нещо се бъгва ;(( или аз греша някаде ;( ???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #2

    Re: XP и обръщането му на български

    Control Panel, Regional and Language Options \ Languages \Advanced -> езика трябва да е SERBIBAN (Cyrillic)

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: XP и обръщането му на български



    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    Control Panel, Regional and Language Options \ Languages \Advanced -> езика трябва да е SERBIBAN (Cyrillic)
    май това няма отношение към въпроса; езикът, според мен, не трябва да е SERBIBAN, за да има възможност да се превключва клавитурата кирилица-латиница (и това не е във връзка с въпроса, разбира се...)

    flex type е доста боклучава програмка и въобще няма нужда от нея

    значи аз какво съм пробвал, доколкото си спомням - инсталирал съм амер. уиндоз експи - американски настройки, след това съм прилагал една програмка -* * майкрософтска - която прави интерфейса на български, някъде около 3 мв е, но не знам къде може да се намери (чиято разработка уж струвала 15 млн $, както се хвалеха от майкрософт България, ако си спомням правилно)

    относно програмите с български интерфейс с непознати иероглифи* - може би Control Panel -> Regional and Language Options - > Advanced - Language for non-Unicode programs - Bulgarian ????

    това с иероглифите ми се е случвало с руски програми - оправяло се е или с горната настройка или с RUSSIAN; може и да става със SERBIBAN, не знам, не съм го пробвал

    интересно, какви са тез български програми?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #4

    Re: XP и обръщането му на български

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor


    май това въобще няма отношение към въпроса; езика въобще не трябва да е SERBIBAN за да има възможност да се превключва клавитурата кирилица-латиница (и това не е във връзка с въпроса, разбира се...)

    flex type е доста боклучава програмка и въобще няма нужда от нея

    значи аз какво съм пробвал, доколкото си спомням - инсталирал съм уиндоз експи - американски настройки, след това съм прилагал една програмка -* * майкрософтска - която прави интерфейса на български, някъде около 3 мв е, но не знам къде може да се намери

    относно програмите с български интерфейс с непознати иероглифи* - може би Control Panel -> Regional and Language Options - > Advanced - Language for non-Unicode programs - Bulgarian ????
    Забравил съм да изтрия Languages в посочения от мен път. Така че исках да пиша:
    Control Panel -> Regional and Language Options - > Advanced - Language for non-Unicode programs - SERBIAN.
    Сори за грешката, ама от две работи едновременно та ни една.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: XP и обръщането му на български

    Махни го тоя ши*ан flextype преди всичко

    Добавено
    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy

    Нека да ти кажа професионално, как става:

    1. Деинсталираш Flex Type 2K по който начин ти харесва
    2. правиш всички настройки да са на English и рестартираш
    3. правиш всички настройки на Bulgarian и рестартираш

    Така се лекуват всякакви проблеми с шрифтовете и т.н. да не навлизам в подробности.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #6

    Re: XP и обръщането му на български

    да съгласен сам за флекс тайпа но това с програмите трябва да го пробвам една подробност като сам с настроики под дефаулт т.е english програмки като web trance си работят добре
    знамчи аз какво направих
    нагласи windows със всичкия софтуер и чак тогава го обърнах на български ) тази седмица ще видим дали работят вашите предложения благодаря ви много

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Re: XP и обръщането му на български

    Сигурен ли си че при инсталация слагаш всички настройки на български ? Control Panel / Regional and Language Options / Language / Text services and input languages - Details / Advanced / Compatibility Configuration - отметката "Extend support of advanced text services to all program " трябва да е маркирана . Ако я маркираш след инсталация ще ти поиска инсталационен диск . Обикновенно от тук са проблемите посочени от теб .

    И разкарай скапания флекс , сложи си кирилица от гювечите на Инженера .

    Аз също за проба съм си слагал българския интерфейс и не съм имал такива проблеми .

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #8

    Re: XP и обръщането му на български

    мисля че нещо друго прецаква положението,аз правя по същия начин,качвам всичко пускам на БГ и накрая БГ интерфеиса на уиндоса и няма проблем

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #9

    Re: XP и обръщането му на български

    дам разбрах .
    mikk аз като сложа "Windows XP с български интерфейс" не ми се прецаква windows наи вероятно ще се оправя какакто е казано по горе ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #10

    Re: XP и обръщането му на български

    После кажи какво ти е помогнало, защото и аз го имам проблема и единственото което ми помага е да сложа БГ интерфейса рестарт и понеже не ме кефи на бг да е бозата го махам и пак рестарт. Иначе винаги имам проблем с кирилицата в бозата. Ако има по-лесен начин би било добре. Много хора от локалната също имат този проблем и така ще мога да има кажа по-лесен начин, за оправяне на дадения проблем.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #11

    Re: XP и обръщането му на български

    за един приятел е и аз не искам windows български тои ме чака да се прибера от няколко месеца и мисля да ми го оставя на английски да свиква

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Български граничари
    От ВАЛМАР-68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 11-03-10, 13:34
  2. NOKIA N72 НА БЪЛГАРСКИ ?
    От Lubaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-10, 00:40
  3. Firefox 2 на български
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-03-07, 15:31
  4. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  5. Syberia 2 на български!
    От sclera_bg във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-04, 01:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе