Резултати от 1 до 6 от общо 6

Смяна на цвета на taskbar-a?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #1

    Смяна на цвета на taskbar-a?

    Някой да знае как да си сменя цвета на таскбар-а? Искам да е доста тъмно синьо. Не ми трябва цяла тема по принцип. WindowsBlinds и подобни предлагат изцяло нови концепции, а на мен ми трябва да сменя просто 1-2 цвята. Той глупавия Уиндоус си има само 3: стандартната синя, сребристата и една гадна зелена.
    Моля ако някой знае как да се извърши тази операция на смяна на цвета на таскбар-а и на заглавните ленти на прозорците нека да каже. Трябва да напасна с един wallpaper.
    За жалост не става от Appearance. Там направените промени не се отразяват на таскбар-а и лентите.
    Ровя се в интернет като ненормален и попадам само на разни радикални решения от рода на ИЗЦЯЛО нова тема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #2

    Re: Смяна на цвета на taskbar-a?

    тук http://browse.deviantart.com/skins/windows/visualstyle/ и тук http://www.neowin.net/forum/index.php?showforum=36 има доста визуални стилове, някои от които не променят много стандартните теми; сигурно си разбрал, че за това трябва програма, не задължително WindowsBlinds, който е доста тежък, но става и с променен uxtheme.dll, като се прилага малка програмка Neowin UXTheme Multi-Patcher v2.5.1 (http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=308905) (но сигурно си попадал на всичко това...сори, ако се дублирам..)

    аз съм малко маниак на тема промяна на външния вид на уиндоз, но не съм попадал на точно такова нещо, каквото търсиш...иначе прозрачността на таскбара се сменя лесно...

    има и някакви редактори на MsStyles, напр. StyleBuilder, може би с тях става...ама много работа само за един таскбар - не може ли wallpaper да се напасне

    тук http://www.andreavb.com/forum/viewtopic_4485.html май се обсъжда подобен въпрос...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Смяна на цвета на taskbar-a?

    За Taskbar-a:

    Десен бутон на Desktop-а >> Properties >> "Appearance" >> Item: 3D Objects >> избираш си цвета отдясно в pulldown менюто (тази настройка ще смени и стандартния бледо-сиво-бежов цвят на прозорците)

    За заглавните ленти на прозорците:

    ----------||---------- >> Item: Active title bar (и също Inactive title bar) >> ----------||----------

    Описаното по-горе има ефект без значение коя от стандартните цветови схеми си избрал.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Смяна на цвета на taskbar-a?

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    За Taskbar-a:

    Десен бутон на Desktop-а >> Properties >> "Appearance" >> Item: 3D Objects >> избираш си цвета отдясно в pulldown менюто (тази настройка ще смени и стандартния бледо-сиво-бежов цвят на прозорците)

    За заглавните ленти на прозорците:

    ----------||---------- >> Item: Active title bar (и също Inactive title bar) >> ----------||----------

    Описаното по-горе има ефект без значение коя от стандартните цветови схеми си избрал.*
    това има ефект върху цвета на таскбара ако е избран windows classic style в appearance!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Смяна на цвета на taskbar-a?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    това има ефект върху цвета на таскбара ако е избран windows classic style в appearance!
    При мен (Win2K) има ефект независимо от избрания style, както съм и написал горе.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #6

    Re: Смяна на цвета на taskbar-a?

    За жалост промените в Appearance наистина важат само ако е избран Windows Classic. hihimor, ще проверя линковете. Мерси.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблеми с цвета на LCD телевизор свързан към PC
    От erolchy във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-12, 23:32
  2. GRUNDIG проблем с цвета
    От DAVIDBECKAM във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-04-08, 01:28
  3. Как може до се смени цвета в DataGrid
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 04-06-07, 12:41
  4. Отговори: 4
    Последно: 09-04-04, 10:18
  5. Transparent taskbar...
    От dP във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-10-03, 15:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе