Резултати от 1 до 11 от общо 11

скриване на файлове под DOS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    34
    #1

    скриване на файлове под DOS

    здравейте,
    ползвам някой програми за скриване на файлове под WindowsXP,но те са неефективни под DOS
    въпросът ми е, може ли да се скрие информация и под DOS?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: скриване на файлове под DOS

    правиш го "hidden" от атрибутите, но да знаеш, че се вижда с "dir /a"

    друг начин е да го криптираш с folder guard (примерно) и тогава няма да се вижда нито под dos, нито под windows.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: скриване на файлове под DOS

    Запиши файловете в NTFS партишън! Ако не пуснеш NTFS for DOS дискетка (или нещо подобно), посмъртно не можеш да видиш NTFS дяла!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: скриване на файлове под DOS

    пробвай Secure Files мисля че и под дос и да сложиш харда на друга машина не се вижда фаила или директорията

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: скриване на файлове под DOS

    Нещата вече са по-модерни. Тези програми, които манипулират файловите атрибути и т.н. са неефективни. Проблема се решава със създаването на криптиран виртуален или не съвсем диск. Много добра програма в това отношение е
    PGP Desktop, ( http://www.pgp.com/products/dt_spotlight.html ) както и тези на Steganos Safe 8
    ( http://www.steganos.com/?product=saf...05&language=en ). И двете програми правят истински криптиран диск. Внимавай да не си забравш паролата.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: скриване на файлове под DOS

    ru, folder guard също прави много хубав криптиран диск, но както той, така и изброените от теб искат предварителното наличие на win.

    според мен е интересно дали има dos-базирана програма, която да върши същото. на мен не ми е попадала

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    34
    #7

    Re: скриване на файлове под DOS

    благодаря на всички за отговорите :Super:

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    според мен е интересно дали има dos-базирана програма, която да върши същото. на мен не ми е попадала
    ще бъде интересно ако може

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: скриване на файлове под DOS

    @FEAR ME -виждат се под дос с dir /ah , a ne s dir /a

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #9

    Re: скриване на файлове под DOS

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @FEAR ME -виждат се под дос с dir /ah , a ne s dir /a
    разбира се, че и с dir /a се виждат...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: скриване на файлове под DOS

    Има и чисто досовки такива програми, не знаех, че това е условието на задачата. Но при ползване на NDD (Norton Disc Doctor) и други такива програми скритите файлове се повреждат. Това е заради особенностите на файловата система и по-скоро заради недостатъците и. Тук подходите са два:

    - криптиране на цялата директория, т.е. тя е водима, но неизползваема за този дето не знае паролата
    - скриване на цялата директория. Това става с програмка, но при ползване на Chk, ScanDisc or NDD, файловете се повреждат

    Като ми остане време ще изровя някоя от моите програмки и ще постна линк.
    А защо трябва нещата да са сложни, като могат да са прости. Един пакетен файл, който задава парола на архив, за по-лесно. т.е. архив със парола и когато ти са нужни файловете просто си ги разархивираш. Мисля, че е ясна логиката. Дори Norton имаше една такава програмка, която прави особен архив с парола и файла става на едно *.ехе, корто може да се саморазархивира навсякъде след въвеждането на парола.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: скриване на файлове под DOS

    @Doko - тук малко съм съмнителен , но щом и ти го казваш - приема се

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 14-11-08, 23:42
  2. скриване на комп...
    От The_Bad_Tom-cat във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 17-05-04, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе