Резултати от 1 до 11 от общо 11

Кретения с Windows XP SP2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    Кретения с Windows XP SP2

    До онзи ден служебния ми компютър беше с Windows XP Proffesional SP2. Проблемът беше че се зареждаше за 10 мин.* и се изключваше за 15* /по часовник/. От три месеца събирам кураж да го преинсталирам и този миг настъпи вчера. Инсталирах Уиндолса, той си дръпна сървис паковете /включително и SP2/ и* даже си ги инсталира и настъпи трагедията... Сега всичко работи супер гладко с изключение на факта, че през определен интервал /може и през 2-3 секунди, може и по-нарядко/, компа замръзва, всичко спира да реагира /мишка, клавиатура, екран/ и после се съживява като си наваксва заспиването - мишката отива там, където си я "преместил" по време на заспиването, клавиатурата си изписва каквото си трябва и така.
    Най-интересното е, че и предишната инсталация съм я направил по същия начин, от същите дискове, а тогава нямаше такъв проблем. За по сигурно пак форматирах дяла, инсталирах уиндолса и веднага след него сложих SP2. Същата кретения се повтори.

    Надявам се, някой да да може да ме светне от какво се получава това спиране и дали има вариант да се елиминира. За което от своя страна ще бъда много благодарен*

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Виж в Task Manager-a , кой процес ти товари компа на 100% в момента на забиването - предполагам - explorer.exe. Пробвай като деинсталираш SP2 дали е същото положението.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #3

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Task Manager-а тоже блокира, а като му мине показва леко покачване на процесорното натоварване в този интервал. И за съжаление не може да се види кой процес товари толкова в момента на зацепване... Иначе като се махне СП2 всичко се оправя.*

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Инсталацията на Windows-a да не е с вграден SP1?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Има инсталация на Windows XP с вграден SP2, опитай да инсталираш нея - при мен не е правила никакви проблеми (CPU P4, MB GB-SQ800 / SiS chipset, Video GF4 MX480)

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Да ти е хрумвало че компютъра ти е слаб или че се нагрява много

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #7

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Да ти е хрумвало че компютъра ти е слаб или че се нагрява много
    Да ти кажа и през акъл не ми е минавало, щото до ония ден си беше ок, а и го използвам за предпечат - душичката му взимам с една дума - не е от това.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Инсталацията на Windows-a да не е с вграден SP1?
    Инсталационният диск е с вграден SP1 - може ли от това да е проблема?

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Цитат Първоначално публикувано от Araiz

    Инсталационният диск е с вграден SP1 - може ли от това да е проблема?
    ДА не казвам голяма дума ама 99% си мисля, че е от това - при мен беше съшата работа докато не инсталирах чист Windows и след това сложих SP2. В последствие си вградих СП2 в инсталацията и досега си инсталирам от нея без проблеми.

  11. Gadget
    Guest
    #9

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Ми май не е тва... кажи си ква е системата... такива увисвания съм забелязал при VIA чипсети с нередовни драйвери...

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #10

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Mainboard - PX865PE PRO - http://www.albatron.com.tw/english/i....asp?pro_id=52


    CPU -





    Чипсета ми е Интелски. Сега ще дръпна новите драйвъри за дъното, но досега нямах проблем и с тези.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Кретения с Windows XP SP2

    Мен ми намирисва тая работа като да идва от мрежата, я виж дали на Explorer-a, на Tools, Folder Options>View отметката за Automatically search for network ... не е цъкната, възможно е при по-големшка мрежа, или при смесена такава от там да ти идва зависването.
    И друго, прегледай си в Administrative Tools логовете, да видиш дали пък точно в момента когато се е зависвала машинката, не е записано някакво съобщение за грешка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе