Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Шерване и СП2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #1

    Шерване и СП2

    Досега работех на ХР без СП2. Когато искам да разгледам или редактирам файл от шернато устройство на компютър от моята работна група просто щраквам върху компютъра, иска ми потребителско име и парола. Въвеждам потребителско име което съществува на съответния компютър (не на моя, на отсрещния) и всичко е наред.

    Сега единия компютър е с ХР СП2. Като щракна върху него ми показва шернатите устройства без да ми иска парола. После като щракна върху шернатото устройство не ми дава достъп.

    И в двата случая (със и без СП2) разрешавам достъп на един потребител с права на администратор. Без СП2 влизам с неговото име и парола. Със СП2 не става. И като махна защитната стена пак не става.

    Как да го направя така, че да да има достъп само този който знае потребителско име с парола, без да въвеждам специални акаунти допълнително (то и да въвда май пак не става)?

    Устойва ме и ако намеря начин например от N компютъра в мрежата и работната група да имат достъп до въпросния компютър само 3- 4.

    Моля Ви! Пишете на кирилица! http://6lyokavitza.org/

  2.  
     
  3. XaugyTuH
    Guest
    #2

    Re: Шерване и СП2

    Ако никой не се сеща за решение можеш да направиш ФТП сървър, там можеш да слагаш потребители колкото и каквито си искаш (със или без пароли), и да им даваш каквито решиш права. Може да пробваш тази програма, слагаш двата архива в една директория и даваш на един от тях Extract Here. Все пак изчакай да видим какво ще кажат другите

    [attachment deleted by admin]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #3

    Re: Шерване и СП2

    [size=9px]Не ме устройва. Аз работя с RAdmin, а там имам пълен достъп до файловете и десктопа.
    По принцип на този окмпютър се работи в доста случаи отдалечено. Например за него има закачени още 3 (два с W98 и един с XP). Там има само шорткъти към дадени документи които се намират на този с XP СП2. От разстояние се редактират, записват и създават документи.
    До сега се искаше един път само да получа достъп и да се запомни паролата и потребителя. За следващи стартирания на шорткъта или въобще при поискване на достъп до шернато устройство не се иска парола- най- малко до следващо рестартиране. Пък и по- удобно се работи с файловете. RAdmin или FTP (не съм се занимавал с второто) са хубаво нещо, но защо да слагам качулка ако самия WinXP има такива възможности.
    Сега или няма достъп или дава достъп без парола (а в тази мрежа са много компютри), или трябва да направя мин. 4 юзера със съответни права.

    Последното го пробвах: Направих същия юзер какъвто има на отдалечения компютър и вече му дава достъп. Когато на отдалечения компютър съм логнат с юзер, който го няма но проблемния компютър- достъп за него няма![/size]

    Ето как ставало:

    Просто трябвало да се използва \\име_на_комп\c$. Тогава си иска юзер и парола. Пише се юзер и парола и може да се сложи и отметка да се запомни.
    Така вече има права върху всички устройства върху които има права съответния юзер- например и върху \\име_на_комп\d$.
    След това вече може спокойно да се щрака и върху My Network place- имаш съответните права!

    Сега обаче като разцъках този СП2 видях много по- елегантно решение: Мога да шерна устройствата без парола, в защитната стена, там където разрешавам File and Print Sharing, в Custom list да въведа само IP- тата на тези които трябва да имат достъп.

    Не можах за сега да се справя с достъп от Win98. За там вероятно ще трябва да правя същите акаунти и върху проблемния компютър. Първо ще пробвам с този Custom list.

    И пак дойдох на темата за портовете: На защитната стена виждам, че File and Print Sharing използва следните портове: 139, 145, 137, 138. Сигурен съм, ме Win98 използва по- различни. Почвам да се ровя за това. Нека ако някой знае да ми подскаже!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    17
    #4

    Re: Шерване и СП2

    Отскоро съм с ХР и не разбрах всичко . До сега си работех кротко с 2к и всичко беше О.К. : от където си исках си влизах с ||име на машината (или IP)\C$ user + парола и без да шернато у-во. При ХР - тц. Къде на файервала се прави това: ?"Мога да шерна устройствата без парола, в защитната стена, там където разрешавам File and Print Sharing, в Custom list да въведа само IP- тата на тези които трябва да имат достъп."

    От ХР виждам и достъпвам само шернати папки и у-ва, а като администратор искам пълен достъп

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #5

    Re: Шерване и СП2

    Все пак кажи и какво е ХР-то.... че основните разлики между домашното и професионалното (господи боже) е точно във възможностите за шерване на информация

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Шерване и СП2

    При Home весията няма шерване, различно от Simple Folder Sharing, както и невъзможност за логване към домейн. Освен това IIS е достъпен само за Professional версията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    17
    #7

    Re: Шерване и СП2

    Profesional SP2.Като го рънна от друга машина виждам само шернатите папки.В админастративе тоолс/компютер манджмент/шаринг С$ и Д$ си ги има + останалите шеринги ???? но до устройствата нямам достъп макар ,че съм съюия юзер със същите права.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Шерване и СП2

    Цитат Първоначално публикувано от wasil
    Profesional SP2.Като го рънна от друга машина виждам само шернатите папки.В админастративе тоолс/компютер манджмент/шаринг С$ и Д$ си ги има + останалите шеринги ???? но до устройствата нямам достъп макар ,че съм съюия юзер със същите права.
    Пробвай с юзера "Administrator" и съответната парола. Преди малко пробвах - работи безпроблемно, хем сме в в мрежа с домейн. Нямам администраторски права в домейна, но пък знам паролата за локалните администраторски акаунти.
    пишеш:
    \\ime_na_kompa(ili IP adres)\c$
    трябва да ти поиска име и парола.
    За име пишеш:
    ime_na_kompa\administrator
    За парола: паролата на локалния администраторси акаунт.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    17
    #9

    Re: Шерване и СП2

    пишa:
    \\ime_na_kompa(ili IP adres)\c$
    трябва да ти поиска име и парола. иска ми
    За име пишеш: пиша
    ime_na_kompa\administrator
    За парола: паролата на локалния администраторси акаунт.
    аз съм администратор


    в отговор \\име_на_компа\C$ not accessible
    The credentials supplied conflict with an existing set of credentials
    На другите машини имам и другите протoколи а на XP само TCP/IP.Не виждам някакъв конфликт: юзерите и паролите са еднакви,в една и съща група са и двата комютъра.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #10

    Re: Шерване и СП2

    а това направи ли ?

    Сега обаче като разцъках този СП2 видях много по- елегантно решение: Мога да шерна устройствата без парола, в защитната стена, там където разрешавам File and Print Sharing, в Custom list да въведа само IP- тата на тези които трябва да имат достъп

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    17
    #11

    Re: Шерване и СП2

    А това в защитната стена не го виждам къде е

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #12

    Re: Шерване и СП2

    Цитат Първоначално публикувано от wasil
    А това в защитната стена не го виждам къде е
    control panel ->network connection ->local area connection десен клик properities ->advanced ->windows firewall ,бутон settings
    ->exceptions..маркираш file and printer sharing ...бутон edit бутон change scope...

    само да добавя...IP то и маската добавяш,пример ...192.168.0.1/255.255.255.0

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: Шерване и СП2

    SP2 Firewall -> Exceptions -> File and Printing Sharings -> Edit -> Change scope -> Custom list

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    17
    #14

    Re: Шерване и СП2

    Тц .Започвам да приличам на някои юзери дето "всичко така правя само, че докато не пипнеш ти не става".На защитната стена сложих достъп ANY но не ме пуска и това е.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re: Шерване и СП2

    Твоята грешка е описана на:
    http://support.microsoft.com/?kbid=106211

    Ако си смениш паролата на отдалечения компютър (Ctrl+Alt+Del), сгурно, ще започне да те пита за username+password и да те пуска до съответното C$
    Сега става следното:
    на комп2 се логва user2+password2, на който е даден достъп до разни шернати устройства на комп1 и по-тоя случай, при опит за влизане в комп1, той автоматично бива разпознат като user2+password2, който обаче няма достъп до C$.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Error при шерване на Нет
    От list във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-07, 10:46
  2. Проблем при шерване на нет
    От xzone във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 16:07
  3. Проблем с шерване
    От niko26 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-04, 15:31
  4. Шерване на Интренет
    От sharky79 във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 15-04-04, 09:19
  5. Шерване на VPN под XP
    От JMO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-03, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе