Резултати от 1 до 5 от общо 5

Error при шерване на Нет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #1

    Error при шерване на Нет

    Здравейте ! При шерването на нет ми излиза следната грешка

    Cannot enable shared accsess
    Error 765: Internet connection Sharing cannot be enabled
    A Lan connection is already configured with the IP address
    that is required for automatic IP addressing.

    Неможах да намеря отговора във форума - затова пускам нова тема

    1.Мрежовата връзка м/у двата компа (PC и Laptop) направих със следните IP-ta
    PC 192.0.0.2 Laptopa 192.0.0.3. При ping идвата компа се виждат. Шерват се файлове - няма проблеми, но:

    Когато от PC-то се опитам да шерна нета , ми изписва че IP-то автоматично ще стане 192.168.0.1 (на втората LAN карта - чрез която правя мрежата)
    Добре, но защо от лаптопа вече немога да pingna. Слагам на лаптопа 192.168.0.2 и връзка между двата компа вече няма.
    т.е. Мрежа имам с 192.0.0.2 и 192.0.0.3, а при 192.168.0.1 и 192.168.0.2 вече комповете не се виждат !!!!


    Слагам и на двете ЛАН карти (на пс-то) с автоматични IP адреси и пак нестава.
    Някакви идеи, ако сте разбрали за какво иде реч :-) ?!?!?!?

    п.с. никога несъм свързвал 2 компа , че пък и с интернет .

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Error при шерване на Нет

    какви са настройките на картата в която влиза интернета? А иначе за шерването - коппютъра сам си слага адреси (на втората мрежова карта) когато дадеш шерване на връзката. На компютъра който ще получава нета (лаптопа) - задаваш автоматично да си взема адрес.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #3

    Re: Error при шерване на Нет

    Здравей ! general-> Host name or IP destination 192.168.3.38 всичко друго е на automat. Връзката е VPN
    На лаптопа пробвах с автоадреси, но тогава не се вижда PC-то и обратно. Ако задам на 2-рата LAN карта автоматика на
    адресите също не се намират комповете а и в такъв случай незнам как да ги пингна.

    Комповете се виждат ако сложа 192.168.0.Х , трябвало да махна DNS-a. Преди що съм слагал и аз незнам.

    Значи проблема остава кото реша да шерна (interneta) и ми изписва тази грешка (error) независимо дали съм дал на двата автоматични адреси
    или 192.168.0.1 на PC-то (както иска windowsa)

    p.s. И друго забелязах :
    При задаване на адреси примерно 192.168.0.1 (PC) и 192.168.0.2 (лаптопа) , защото само тогава успявам да се намъкна от единия в другия
    комп, забелязах че от лаптопа мога да точа (шернатите папки), но от PC-то само ги виждам (било то картинки или файлове), но немога да ги отварям или копирам.
    Изписва ми достъп невъзможен.
    На лаптопа съм изключил антивирусната, а на PC-to със ZA (zonealarm) или без все тая !

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re: Error при шерване на Нет

    Пробвай със "външен" софтуер. Winroute, wingate, CCproxy ....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    17
    #5

    Re: Error при шерване на Нет

    Цитат Първоначално публикувано от list
    Здравейте ! При шерването на нет ми излиза следната грешка

    Cannot enable shared accsess
    Error 765: Internet connection Sharing cannot be enabled
    A Lan connection is already configured with the IP address
    that is required for automatic IP addressing.

    Неможах да намеря отговора във форума - затова пускам нова тема

    1.Мрежовата връзка м/у двата компа (PC и Laptop) направих със следните IP-ta
    PC 192.0.0.2 Laptopa 192.0.0.3. При ping идвата компа се виждат. Шерват се файлове - няма проблеми, но:

    Когато от PC-то се опитам да шерна нета , ми изписва че IP-то автоматично ще стане 192.168.0.1 (на втората LAN карта - чрез която правя мрежата)
    Добре, но защо от лаптопа вече немога да pingna. Слагам на лаптопа 192.168.0.2 и връзка между двата компа вече няма.
    т.е. Мрежа имам с 192.0.0.2 и 192.0.0.3, а при 192.168.0.1 и 192.168.0.2 вече комповете не се виждат !!!!


    Слагам и на двете ЛАН карти (на пс-то) с автоматични IP адреси и пак нестава.
    Някакви идеи, ако сте разбрали за какво иде реч :-) ?!?!?!?

    п.с. никога несъм свързвал 2 компа , че пък и с интернет .

    Благодаря предварително
    Приятел ...
    Дай да караме наред ...
    Добре си го започнал ... но начина е следния ...
    За да нямаш грижи бате първо си виж DNS-ите ... не е лошо да си ги запишеш
    После при Internet connection sharing се изисква IP адреса на лана по който отива към Laptop-а да са точно тези : 192.168.0.1 и subnet mask : 255.255.255.0
    На Laptop-a на LAN-ката сложи IP: 192.168.0.2 със същия Subnet :255.255.255.0, на Gateway :192.168.0.1 и на DNS ако имаш DNS от доставчика сложи тях но ако нямаш сложи :192.168.0.1

    Надявам се да ме разбираш ...

    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с шерване.
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 13-08-06, 15:51
  2. Шерване и СП2
    От y.yovev във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-05, 15:36
  3. Проблем с шерване
    От niko26 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-04, 15:31
  4. Шерване на Интренет
    От sharky79 във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 15-04-04, 09:19
  5. Шерване на VPN под XP
    От JMO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-03, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе