Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

SYS C: но за windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #1

    SYS C: но за windows XP

    Здравейте! Искам да разбера дали има начин да направя един хард диск системен (боотващ) без да инсталирам windows XP на него. Това в windows 98 ставаше -> fdisk -> format -> sys c:
    Искам да го направя на NTFS или FAT32, но boot -ващ като за XP т.е. все едно че имам инсталиран Windows XP и съм му изтрил Documents and Settings, Program Files и WINDOWS папките като това съм го направил като съм стартирал пак windows XP от друг хард-диск.
    10х предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: SYS C: но за windows XP

    само на фат пак със същата команда , но за да заредиш от друг хард win xp
    Първо - трябва да е активен ( ако хардовете са два , и двата трябва да са с активен партишън , и от биос да казваш от кой да се зареди win )
    Второ , не можеш да го пуснеш по дос !

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #3

    Re: SYS C: но за windows XP

    Ще дам резултата който искам да получа от съвета на някой от вас, че май не обяснявам ли ... незнам.
    1. Инсталирам windows XP на нов хард.
    2. След като се е инсталирал зареждам от Boot-ващо CD - примерно WIN PE (което зарежда орязана версия на Windows XP). Това с цел да имам достъп до NTFS
    3. Изтривам Documents and Settings, Program Files и WINDOWS
    4. Това искам да получа в крайна сметка но без стъпка 1. Искам да си спестя инсталация на windows XP

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: SYS C: но за windows XP

    Ами след стъпка 3 клонирай дяла/диска с Ghost, TrueImage или нещо от този тип. Но съдейки по последното ти изречение, някак си оставам с впечатление, че ще предпочетеш да го направиш още след първата стъпка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: SYS C: но за windows XP

    Доколкото разбрах, искаш следното нещо: Да стартираш РС-то и от NTFS дял да заредиш само система(?), без да зареждаш ХР? Представяш си го като опразниш дяла и на него оставиш само autoexec.bat, boot.ini, bootsect.dos, config.sys, io.sys, msdos.sys, ntdetect.com, ntldr
    Ако да, то е те тва нема как да стане! Коя е тази ОС, чиито native partition type е NTFS, и има за шел конзола (напр.: C:\> )?!?
    При NT, 2000, XP, 2003 не са надстройка на DOS (както 95, 98, 98SE са надстройка на MS-DOS), при тях командния ред се отваря в прозорец (било то и fullscreen)...
    Овършееш ли диска по този начин, ще получиш съобщение за грешка, което даже и не знам какво може да е - ако ти е толкоз здрав хъса, би ли го постнал?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Доколкото разбрах, искаш следното нещо: Да стартираш РС-то и от NTFS дял да заредиш само система(?), без да зареждаш ХР? Представяш си го като опразниш дяла и на него оставиш само autoexec.bat, boot.ini, bootsect.dos, config.sys, io.sys, msdos.sys, ntdetect.com, ntldr
    Ако да, то е те тва нема как да стане! Коя е тази ОС, чиито native partition type е NTFS, и има за шел конзола (напр.: C:\> )?!?
    При NT, 2000, XP, 2003 не са надстройка на DOS (както 95, 98, 98SE са надстройка на MS-DOS), при тях командния ред се отваря в прозорец (било то и fullscreen)...
    Овършееш ли диска по този начин, ще получиш съобщение за грешка, което даже и не знам какво може да е - ако ти е толкоз здрав хъса, би ли го постнал?*
    Ако толкова държиш да видиш съобщението в този случай, форматирай си дискета с NTFS и стартирай от нея, като копираш каквито файлове искаш.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Ако толкова държиш да видиш съобщението в този случай, форматирай си дискета с NTFS и стартирай от нея, като копираш каквито файлове искаш.
    Би ли ми казал как с помощта на ХР става това?

    Edit:
    ------
    C:\>format a: /FS:NTFS
    Insert new disk for drive A:
    and press ENTER when ready...
    The type of the file system is FAT.
    The new file system is NTFS.
    Verifying 1.44M
    The NTFS file system does not function on floppy disks

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #8

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Ами след стъпка 3 клонирай дяла/диска с Ghost, TrueImage или нещо от този тип. Но съдейки по последното ти изречение, някак си оставам с впечатление, че ще предпочетеш да го направиш още след първата стъпка.
    Много си прав

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #9

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Би ли ми казал как с помощта на ХР става това?
    Няма значение, че не можеш да форматираш дискетата на NTFS все тая съобщението ще ти е все едно. За жалост обаче се отклоняваме, а аз нямам отговор

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: SYS C: но за windows XP

    Отговора е по-горе - такова животно няма!

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #11

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Отговора е по-горе - такова животно няма!
    Какво искаш да кажеш? Може би че няма SYS C: за windows XP.
    Ако е така друга програмка?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Re: SYS C: но за windows XP

    Boot-ваш от XP ориг. CD, стартираш инсталацията след първия рестарт HDD ти става boot-ваш. (т.е. xp-то инсталира основните файлове за NTFS поддръжка). Може да не продължаваш инсталацията.

    По-лесен начин не знам да има.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #13

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Boot-ваш от XP ориг. CD, стартираш инсталацията след първия рестарт HDD ти става boot-ваш.
    Може да не продължаваш инсталацията.
    Това е най-удовлетворяващото предложение за сега което получавам, но го знам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re: SYS C: но за windows XP

    Виж, подхода към ситуацията ти е грешен. По навик от MS-DOS ти си мислиш, че за да имаш ОС, са достатъчни io.sys, msdos.sys, command.com. Да, но до ниво MS-DOS 7.
    Не съм се интересувал в детайли как се чете MFT таблицата, но едва ли става с файл 0 байта големина. Ясно е, че това става с файлове, намиращи се \Windows - изтриеш ли ги, нямаш и ОС. А тази ОС, част от която са, си има графичен шел и до него се достига след зареждането й изцяло...
    Ти искаш да имаш бутабъл NTSF дял с команден ред като шел. Е не знам да има такова нещо, освен Recovery конзолата на XP

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    9
    #15

    Re: SYS C: но за windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Виж, подхода към ситуацията ти е грешен. По навик от MS-DOS ти си мислиш, че за да имаш ОС, са достатъчни io.sys, msdos.sys, command.com. Да, но до ниво MS-DOS 7.
    Не съм се интересувал в детайли как се чете MFT таблицата, но едва ли става с файл 0 байта големина. Ясно е, че това става с файлове, намиращи се \Windows - изтриеш ли ги, нямаш и ОС. А тази ОС, част от която са, си има графичен шел и до него се достига след зареждането й изцяло...
    Ти искаш да имаш бутабъл NTSF дял с команден ред като шел. Е не знам да има такова нещо, освен Recovery конзолата на XP
    Абе човек въобще не искам да имам бутабъл NTSF дял с команден ред като шел. Благодаря на всички за това да се опитват да ми обяснят нещо без да знаят какво искам да направя! Просто реших да не ви обременявам с подробности затова дадох какъв резултат искам да получа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 21:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе