Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с Language Bar след update на windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Проблем с Language Bar след update на windows

    Решх да пробвам ей тва чудо "AutoPatcher_XP_Oct2005_Full" и след като го направих установих някой работи които не ми харесаха. :knuppel2: ОС е ХП с вграден СП2 и някой ъпдейти правени онлайн.
    1. Изчезна ми Language Bar-а. Ползвам вградената кирилица на уйндоуса.
    2. Смениха ми се някой системни фондове, като този с който пиша в момента например.
    3. Загубиха се някой предишни настройки които съм си правил (по десктопа и таскбара), но тях успях да върна.
    Въпроса ми е мога ли и как да си върна Language Bar-а? Пробвах няколко пъти с махане и слагане на кирилицата, с рестартиране м/у двете операции, но безрезултатно. Не само не се показва Language Bar-а, но и нямам възможност за превключване от латиница на кирилица.
    Другия въпрос е как да разбера кой е шрифта който използвам в момента? Не за да го махна, а за да си го сменям ръчно , защото често казано ми харесва повече от предния (по-четлив е). Във форума съм със скин Helios Multi - ако това има значение....

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Проблем с Language Bar след update на windows

    За Language Bar-a....десен бутон върху Task Bar-a -> Toolbars -> Language Bar

    Може би се е сменила клавишната комбинация за смяна на езиците, или пък е била премахната. Провери в Control Panel -> Regional and Language Options -> Languages -> Details -> Key Settings -> Switch between input languages дали е зададено и какво е аджеба.
    Успех

    Добавено: за шрифта направи селдното:
    1) Ако си с Firefox: Tools -> Options -> General -> Fonts and Colors -> там има "Fonts for [съответния език]"
    2) За Internet Explorer: Tools -> Internet Options -> Fonts -> съответно като горе в Language Scripts са различните шрифтове за различните езици.
    Това не съм го тествал, вероятно е форумът да изисква даден шрифт за визуализиране на страницата, съответно ако го нямаш на своя компютър би трябвало да се използва стандартен по подразбиране от горните настройки.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Проблем с Language Bar след update на windows

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    За Language Bar-a....десен бутон върху Task Bar-a -> Toolbars -> Language Bar
    В менюто което излиза няма такава опция.

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Може би се е сменила клавишната комбинация за смяна на езиците, или пък е била премахната. Провери в Control Panel -> Regional and Language Options -> Languages -> Details -> Key Settings -> Switch between input languages дали е зададено и какво е аджеба.
    Проверих! Там всичко си е както трябва да бъде. А и аз лично сменях няколко пъти настройките - без резултат. Накрая ги върнах така както са били винаги.

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    1) Ако си с Firefox: Tools -> Options -> General -> Fonts and Colors -> там има "Fonts for [съответния език]"
    2) За Internet Explorer: Tools -> Internet Options -> Fonts -> съответно като горе в Language Scripts са различните шрифтове за различните езици.
    С Internet Explorer съм, направих както каза и в момента ми показва, че на кирилица използвам "Times New Roman" за Web page font и "Courier New" за Plain text font.
    Това което ми направи впечатление е , че на Language Scripts има CYRILLIC и всякакви други, но не видях "western", "English" или нещо подобно. Не знам дали е нормално това?
    Смених няколко шрифта за кирилицата в кутийката на "Web page font" след което презаредих страницата (refresh) no нямаше никакъв видим ефект.

    Това е заега.... като цяло - до никъде, но благодаря все пак!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем с Language Bar след update на windows

    @Pat звънни ми на работа да ти кажа как .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #5

    Re: Проблем с Language Bar след update на windows

    Pat,виж тази тема.http://www.kaldata.com/forums/index....opic=9218&st=0 Не съм я чел задълбочено,но май проблема е един исъщ.Успех!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Проблем с Language Bar след update на windows

    @Mr.TECHNO, @zaqq, Благодаря и на двама Ви за отзивчивостта!
    Линка от поста на @zaqq наистина се отнася 100% за моя проблем и най-важното - има работещо решение и обяснение на проблема (всъщност това не е проблем а въпрос на настройка в самия "AutoPatcher"). Решението което ми каза @Mr.TECHNO също е споменато във въпросната тема.
    Няма да се впускам в подробности, само ще прикача "reg" файла който връща първоначалното състояние на Language Bar-а.
    Благодаря още веднъж!

    [attachment deleted by admin]

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Windows Update проблем
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 22:17
  3. Проблем с Windows Update
    От ombreto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 29-07-05, 11:38
  4. Проблем след Update на BIOS на Gigabyte
    От Jogo_1 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 21-06-05, 18:29
  5. Windows Update проблем
    От flail във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-04, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе