Резултати от 1 до 8 от общо 8

Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #1

    Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Моля ви за експертно мнение относно следната идея: На служебния си комп имам счетоводен софтуер който ще ми бъде полезен и в къщи . Възможно ли е посредством NORTON GHOST да направя пълно копие на компа което после да инсталирам в къщи. В работата неведнъж съм се спасявал с тези архиви при пълно сриване на системата. Пробвах една програма от Нета която се рекламираше , че мести всичко - BUS нещо си- ама регистрираните програми неги мести.
    Второто ми питане се отнася до едно старо PC 500 Mhz със 128 RAM при опит да му инсталират XP нещата се сдухват
    и при стартиране казва " проблеми със system 32" казах им пак преинстал но нямят никаква връзка със CD -то, драйвер ли що ли ? Так как да се подходи ? Благодаря.

  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Цитат Първоначално публикувано от argen
    * * Моля ви за експертно мнение относно следната идея:* На служебния си комп имам счетоводен* софтуер* който ще ми бъде полезен и в къщи* . Възможно ли е посредством NORTON GHOST да направя пълно копие на компа което после да инсталирам в къщи. В работата неведнъж съм се спасявал с тези архиви при пълно сриване на системата. Пробвах една програма от Нета която се рекламираше , че мести всичко - BUS нещо си- ама регистрираните програми неги мести.
    * ....................................
    Ако защитата на продукта е добра, то няма да може по този начин да я "излъжеш".
    За да получш по-точен отговор ще трябва да кажеш за коя програма става въпрос.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    По втория въпрос с CD-то...влез в BIOS-а (помпиш Del щом като включиш компютъра) и там търсиш Boot Device или Boot Order или нещо от сорта...в него задаваш да се зарежда от CD-то. Освен това ако CD-ROM-а е стар модел е възможно да има нужда от драйвери за работа под DOS (поне така беше при мен с една машина преди 5-6 години и cd с марката Takaya ) - виж модела на устройството и търси в google.com, за да разбереш дали и какво ти трябва. Ако кажеш какво е CD-то може и ние да помогнем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #4

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Значи по т.1 Ajur за WIN но питането ми е принципно защото с Nortona не се копират само файлове а всичко - Win , драйвери, настройки , всичко т.е. при изцяло сбозена система ако имаш достъп до CD слагаш диска (дисковете) и готово - възстановяваш си предишния готин компютър.
    т .2 драйвер под ДОС реши въпроса.
    НОВ ПРОБЛЕМ - не знам дали е за тука питането.
    Значи имам си едно мониторче - Hansol - 720D 17инча надлежно закупено от фирма Стантек и в гаранционната му пише 30 месеца само че след съпоставка установих ,че моето е във 32 -рия !!!!!!
    Та по същината - до вчера е бачкало без никакви проблеми вечерта го пускам - няма никой - черно като ноща мамицата му - притесних се за видео картата и закачих друг монитор - той бачка. Пак с Hansol - пипам по менюто оказва се че всички настройки са му нула горе долу ги възстанових но хоризонталната широчина при max заема 80 % от екрана и стои огънат по краищата. Що да му чиня на тоя кореец .......

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #5

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Не съм запознат с Ажур, но ако има хардуерна защита (което е много вероятно), няма да тръгне на твоят компютър. Между другото, и Windows може да не тръгне, ако си с различен хардуер на двата компютъра. Ако си с 98 може и да си качиш драйверите наново и да стане, но с ХР може да имаш проблеми.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    @ argen
    Монитора ти е за сервиз, но за твоя сметка!

    @ Pitar K
    И аз така съм чувал - за хардуерна идентификация на хоста - софтуера прави чексума от номерата на BIOS, диск, дъно и т.н. и си ги сверява при всяко пускане.
    Грешиш за версиите на Windows. При XP в C:\Windows\Driver cache\i386 се мъдри 73МВ-вият driver.cab - всички познати й драйвери са в него и при намиране на нов хардуер първо там си ги търси. И вероятността за намирането им е мноооого по-голяма, отколкото при остарелия 98

    @ Ско
    - Под DOS не трябваше ли винаги да се зареди драйвер за CDROM, ако той ще се използва;

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #7

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Все пак се пробвах , и разбира се не стана.
    Явно тая работа с чек сумите е в сила .
    Идва ред на другите варианти.....

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #8

    Re: Възможна ли е Взаимозаменяемост на Архиви ?

    Само загатвам. Инсталирамо VMWare, на него се забожда операционната система, софтуера, драйверите и блабла каквото е необходимо. След това си населваш виртуалния хард-диск на VMWare-то на която машина пожелаеш За пояснение, VMWare емулира компютър на полу-софтуерно, полу-хардуерно ниво, като може да се инсталира и на линукс и на уиндозе. Само че иска съвременна машина.


    Тествай го, има шанс да мине проверките на чексумите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Отговори: 22
    Последно: 31-12-11, 20:36
  3. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 15:35
  4. Отговори: 8
    Последно: 14-04-08, 13:51
  5. Помощ за архиви
    От ba4e във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-03, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе