Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

взаимозаменяемост на филтрите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #1

    взаимозаменяемост на филтрите?

    Здравейте отново!
    Ставало е дума, че имам едно 12JKX. Мислих, че на всички Панасоници филтрите са еднакви и са от тези с доста едри отвори. Даже си мислех, че на повечето климатици, ако ли не и на всички (от скромния ми опит със служебните машини - евтинийки) са такива. Днес обаче по случайност тръгнах да чистя филтрите на една позната с 15LKE (не съм сигурен за 15-то, но то не е важно в случая) и ме удиви колко фини са отворите на филтрите му и самите филтри стоят някак си "найлонови". Климатика е на 6-7 месеца работа но без спиране и питата му е почти идеално чиста. За разлика от моя, който е на две зими работа и спорадична през лятото и питата е набита с прахоляк (а чистим стаята и филтрите постоянно). И сега въпроса ми е дали мога да намеря такива филтри, които да станат за моята 12JKX или иначе казано тези от 12LKE стават ли на 12JKX (телата изглеждат доста близки като форма, но до колкото знам на приятелката ми е Малайзиец и дистанционното е различно) и ако да дали мога да ги купя от някъде?

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Обърни се към climamarket. Може би ще ти помогне.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #3

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Стояне тези фините филтри с малките отвори всъщност са специални и са направени така че полужителните йони от йонизатора дса ги наелектризират и така да улавят още повече прах .... за съжаление това ти неможеш да използваш

    ако някой се чуди какво става с отрицателните йони ... точно те са полезните дето трябва да дишаме с пълни гърди

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    ако някой се чуди какво става с отрицателните йони ... точно те са полезните дето трябва да дишаме с пълни гърди
    Не всичко полезно е полезно за всички:

    Противопоказания:
    Не се препоръчва при: онкологични заболявания, туберколоза – IV стадий, сърдечна недостатъчност II и III степен.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #5

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Мдааа туй не го знаех....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #6

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Значи да разбирам, че филтрите за климатици без йонизатор са такива с по-рядка мрежа.
    Благодаря за разясненията, че вече се бях засилил да търся такъв.
    Поздрави

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #7

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Амиии конкретно При панасоник е така....

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    И сега въпроса ми е дали мога да намеря такива филтри, които да станат за моята 12JKX или иначе казано тези от 12LKE стават ли на 12JKX (телата изглеждат доста близки като форма, но до колкото знам на приятелката ми е Малайзиец и дистанционното е различно) и ако да дали мога да ги купя от някъде?

    ще ти подаря два след като толкова много си се впечатлил, но пиши модела, защото преди 12 има други букви...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Еее щом е JKX отпред може да е само RE

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Само RE, ама следващия път като си търси нещо човека пак ще знае само последните букви, а тогава може да не е само RE

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #11

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Както се казва- пак съм аз с моя проблем. За месец и половина работа топлообменникът на Панасоника е доста запрашен. Прахът си минава през това подобие на филтър и се лепи вътре. Филтрите иначе ги чистя всеки 2 седмици, прахосмукачка се пуска всеки ден в стаята, но прахът в голяма част минава през филтрите. Днес минах пътем през две фирми за продажба на климатици в Добрич и попитах дали са заменяеми филтрите на двата модела. В единия магазин не продаваха панасоници и не знаеха, а в другия имаха 2-3 модела но пак не знаеха. По-лошото е , че нямат и не продават никакви филтри за климатици като резервни части. На подовия дайкин, който си е близо до земята всичкият прах си остава по филтъра и не преминава. Дайте идея моля какво да направя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Стоян не му се кахъри толкова.Всяко лято му прави профилактика и проблема ти е решен.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Стояне,а с подаракът от климамаркет ,какво стана-и през тях ли минава,ако си ги получил де?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    За да получи Стоян филтри подарък трябва да си направи труда да попълни заявка
    http://www.climamarket.bg/customer/spares.php?
    и до няколко дни ще ги има като само куриера ще е за негова сметка, но тъй като Добрич е близо може и сам да си ги прибере от Варна...

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #15

    Re:взаимозаменяемост на филтрите?

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    За да получи Стоян филтри подарък трябва да си направи труда да попълни заявка
    http://www.climamarket.bg/customer/spares.php?
    и до няколко дни ще ги има като само куриера ще е за негова сметка, но тъй като Добрич е близо може и сам да си ги прибере от Варна...
    Ето Стояне-добрите новини идват бързо!Ма верно ,кво чака до сега,щом старите не са ти на сърце?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...
    От justify във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 42
    Последно: 19-04-21, 18:27
  2. Отговори: 22
    Последно: 31-12-11, 20:36
  3. Подновяване филтрите на климатика
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-10, 09:44
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 09:38
  5. Отговори: 7
    Последно: 26-10-05, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе