Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тъпо сортиране на директории под WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Тъпо сортиране на директории под WinXP

    Някой знае ли някакъв "tip" или "trick", който да премахва това тъпо сортиране на директориите под WinXP [вж. снимката по-долу], което дава приоритет първо на буквите [вместо на цифрите] и на по-дългите имена [вместо на по-късите].


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    26
    #2

    Re: Тъпо сортиране на директории под WinXP

    Опитай с това:



    To change this behaviour open your registry and find the key below.

    Create a new DWORD value named "NoStrCmpLogical" and set it to "1" to use the Windows 2000 sorting method.

    Restart Explorer for the changes to take effect.


    Settings:
    User Key: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\
    Explorer]
    System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\
    Explorer]
    Name: NoStrCmpLogical
    Type: REG_DWORD (DWORD Value)
    Value: (1 = Windows 2000 method)

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Тъпо сортиране на директории под WinXP

    В Windows Explorer:
    Първо:
    Tools/Folder Options/General
    най-горе: Use Windows Classic Folders
    Затваряш Windows Explorer и го пускаш отново
    Второ:
    View - превключваш на Details
    (пътьом можеш да си сложиш чавка на view/status bar - удобно е)
    При това положение в десния панел на Windows explorer, съдържанието на текущата папка се визуализира като колони с различна информация (Name, Size, Type ...)
    като над всяка колона има бутон (това са самите Name, Size, Type ...)
    При натискане на тези бутони, съдържанието се сортира по съответния бутон - например по Date Modified
    При повторно натискане, съдържанието се сортира по същия признак, но в обратен ред

    Ако ти хареса това визуализиране на десния панел в Windows Explorer, можеш да си го направиш 'default folder view' за всяка папка по следния начин
    Windows Explorer/Tools/Folder Options/View/бутон Apply to all folders

    // Когато си превключил на Details, ако чукнеш с десен бутон на мишката върху бутоните над колоните, ти се появява списък с всичките възможни колони и можеш да си избираш кои да се визуализират и кои не и съответно да сортираш и по тях

    // Това със сортирането можеш да го правиш и в стандартните dialog-box за Open, Save, Save As и др. Там има малко бутонче-икона, с което можеш да превключиш на Details и съответно да сортираш по същия начин

    // Иво, не бях разбрал въпроса правилно, а и никога не бях забелязвал до този момент, това странно сортиране във втория символ. Стана ми интересно, тъй като при третия символ сортирането е като при първия. Това което съм написал по-горе няма да ти помогне, но това което е написал преди мен fichtenweg, върши чудесна работа, но вместо explorer, трябва да се рестартира Windows.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Тъпо сортиране на директории под WinXP

    Мите, благодаря ти за изчерпателният отговор, но това което си ми написал не е точно това което искам. Аз искам просто подредбата на директориите да е както при Win98, например. Не ме интересуват "details", а искам първо [виж снимката горе] директорията "0" да е първа, после "00", и най-накрая "000", а след това "50", "5a" и "5b". Не знам защо XP-то ги подрежда по такъв тъп начин - в смисъл, първо "000", после "00" и накрая "0".

    Fichtenweg, благодаря ти и на теб, ще пробвам това, което ми предлагаш в момент преди да си рестартирам компютъра и след това ще дам отчет.




    Добавено:
    Fichtenweg, работата стана идеално! Yeaahhh...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. сортиране при Ексел
    От aHuka във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-12-09, 09:20
  2. Сортиране на числа в колона на таблица
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 21-10-07, 16:22
  3. Тъпо, по-тъпо, най-тъпо... "АНАКОНДА 2"
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 15-01-05, 00:28
  4. Тъпо, но все пак не знам как става...
    От Longhorn във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-03, 13:32
  5. Столът!Много тъпо предаване!
    От Заека във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 07-02-03, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе