Резултати от 1 до 14 от общо 14

change drive latter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #1

    change drive latter

    Възможно ли е по някакъв начин след като съм инсталирал ХР на Е: да го му сменя буквата на D:

    С managmenta нa windowsа ми пише че не може на системен или боотващ партишън.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #2

    change drive latter

    нещо не разбрах искаш само да смениш буквата ли или да преместиш XP-to на друг партишън, ако е първото пробвай с Partition Magic 7, би трябвало да стане



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #3

    change drive latter

    Буквата искам да му сменя. Като инсталирах ХР-то имах закачен още 1 хард и затова втория ми партишън се изместил с 1 назад ама аз като го инсталирах (под 98) то не виждаше партишъна (НТФС) и не рабрах че е с 1 буква назад. та сега искам партишън Е: да го преименувам на D:

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #4

    change drive latter

    ммм да с parition magic-a май може да се смени ама ме предупреждава че няма да може да боотне системата.

    някакви предложения?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    change drive latter

    Не ми се е налагало да правя подобни гимнастики, но ако бутнеш с инсталациония диск, в recovery console има две команди, които може и да ти помогнат - fixboot и fixmbr (ако не се лъжа - като напишеш help ще ги видиш в листа). Идеята им е да оправят проблеми с буут сектора. Та, може с PMagic да направиш промените в имената, после да кажеш кой да е активния дял и да пробваш през конзолата. Стискам палци.



    П.П.



    Знам, че на теб не нужно да ти казвам как може да се прецакаш от такива експерименти. ;-))



    "Съпротивата е безсмислена", Простетник Вогон Джелтц

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #6

    change drive latter

    Ghost mislja, 4e bootrebuild e po-dobre. ivo80 napi6i bootrebuild /help ili bootrebuild /? (ne si spomnjam to si e napisano). No i az imah takuv problem. Imam instaliran XP na C:\ no mi trjabva6e 98 i s partition magic si napravih edin partition predi C:, t.e. XP otide na D:\, a na novija partition C:\ slozhih 98. Estestveno bootva6e samo 98. Posle puska6 instalacionnoto CD na XP i si puska6 nova instalacija. Sled reboot-a si izbira6 repair i v comandnija red pi6e6 bootrebuild i si dobavja6 XP-to. Sled restart ve4e ti dava da izbira6 koe da si zarezhda6 XP ili 98




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    change drive latter

    Екстра! Можело и по-лесно. Както вече споменах, аз в рипеър-а нямам работа. ;-))))



    "Съпротивата е безсмислена", Простетник Вогон Джелтц

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #8

    change drive latter

    zdravej priatel, problema ti se reshava kakkto az za 2 min, dobre che predi tova na mene imahe dobrinata da mi obiansiat kak. Na mene mi se sluchi podobno, razdelih si harda, sled kato go recakah s win nt, slojih 98 i go razdelih s PM 7.0 i kakto pri tebe cd-to stana vtoro ustrojstvo, a druhgite mi 3 diala sledvashti, gados a , i mi kazaha, moje iv XP da go ima naj-veroiatno ot control panel, administrative tools i ohste 1 pod opcia, ima vuzmojnost da smenish bukvata bez da formatvash ili zagubvash partishuna. Uspeh i mersi oshte vednuj na onzi priatel deto mi pomogna, inache haide pak nanovo spasiavane na infoto, fdisk i t.n




  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #9

    change drive latter

    gornoto go napravih pod win 2k pro, no XP kato po-isha versia naj-veroiatno da gi ima tia havi, probvaj




  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #10

    change drive latter

    gornoto go napravih pod win 2k pro, no XP kato po-isha versia naj-veroiatno da gi ima tia havi, probvaj posle mi kaji, kak taka uspia da instalnesh na 20 gb hard win nt 4.0 che pri mene ne iska i ne iska




  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #11

    change drive latter

    W Computer Management ima Disk Management s kojto movesh da promenqsh bukwi na HDD-ta (mevdu drugoto samo - CD ne movesh), samo che ot opit znam che ne e dobre da smenqsh bukwa na sistemniqt po tozi nachin. Wse pak mislq che move da stane.



    Computer Management go ima w Administrative Tools, Disk Management syshto go ima maj izwaden nqkyde, ama ne se seshtam sega kyde.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #12

    change drive latter

    аз боотването ще го оправя не ми е проблем, ама дали ще върви след това ОС-а като хората, да не си търси файловете на Е: не знам линковете дали са динамични?

    в partition magica има една програма за целта, дали ще свърши работа



    blue: Ти изобщо четеш ли преди да напишеш?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #13

    change drive latter

    програмката в PM 7 за оправяне на линковете помага ползвал съм я и си върши много добре работата



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    7
    #14

    change drive latter

    Извинете, ама на мен все пак не ми стана съвсем ясно дали може човек да направи такова нещо без риск. Същият проблем го имам с win2k pro но не заради инсталирана 98-ца ами просто по време на инсталацията не помня точно защо така стана, системният партишън е с буквата E: и това си е. Страх ме е да пробвам с PM защото на машината има важна информация и инсталирани програми, постоянно се ползва. Казва ми че не можел да го смени щото е системен и бутващ.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. междинка(The change)
    От tonych във форум Логически задачи
    Отговори: 23
    Последно: 30-11-06, 01:12
  2. Mac address change protection
    От Skydance във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-05, 18:10
  3. Realtek NIC ethernet address - How to change ???
    От Chaser във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 07-10-05, 12:19
  4. Windows 2000 CD key change???
    От drag във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-05, 15:28
  5. how to change win xp interface language
    От Simon Phoenix във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 25-05-04, 16:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе