Резултати от 1 до 12 от общо 12

Имам една идея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Имам една идея

    Имам един стар комп с Pentium Pro процесор. На последък в главата ми се е зародила една идея. Възможно ли е да му инсталирам Windows CE и дали изобщо цялата работа ще тръгне.
    Някой правил ли е подобни шашмалогии?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #2

    Re: Имам една идея

    Това си е направо въпрос за 100 000 лева от Стани богат.
    Според мен няма да тръгне, защото там системата е друга, хардуерът е различен , самата ОС "стои" във флаш памет, интересно е файловият формат какъв е , дали е FAT 16 незнам л
    Но според мен отговорът е НЕ.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #3

    Re: Имам една идея

    По спецификациите на Win CE би трябвало да няма проблем с хардуера. Още повече, че Win CE може да стои и на хард и няма проблем. Поне така му пише в спецификациите. Проблема е, че не съм инсталирал такова нещо, а и от моите търсения в нета са оказа че на български има много малко материали.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Имам една идея

    Въпроса ти е много хубав и интересен, ще ми е интересно и на мен да науча.
    Но продължавам да съм скептичен по темата , защото - СЕ не използва мишка, котролерите за ИО са различни - нямаш комове, нямаш LPT1, нямаш флопи, въобще - според мен ще се спъне в опипването на хардуера още.
    Освен това каква е файловата операционна система пише ли?
    Абе мистерия пълна .
    Това което ми е по интересно е , може ли направимер на таблет , който е предназначен заработа с СЕ да се сложи Симбиан или не ??????

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: Имам една идея

    хърмз из мойто уни има едни терминали които работят под win ce, имат си стандартни монитори и почти стандартни клавиатури и като се загледа човек вижда кутия на нормален компютър вътре... т.е. явно е възможно... въпроса е дали от отраз...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #6

    Re: Имам една идея

    Всъщност това, което искаш може да стане (вероятно - зависи от цялостния хардуер), но не и по начина, по който си го представяш.
    Ако наистина ти е интересно какво представлява Windows CE и как се конфигурира и инсталира, какви платформи поддържа и т.н., можеш да прочетеш какво пише ТУК

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #7

    Re: Имам една идея

    Имам чувството, че не ме разбирате съвсем. Аз не искам да направя Windows Embeded компютър, нито Windows CE терминал, а Windows CE базиран компютър. Знам че възможно, защото скоро четох статия за това.
    Въпросът ми е има ли някой, който е правил подобно нещо и евентуално да ми помогне?
    И още някой да знае от къде мога да си сваля Windows CE?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Имам една идея

    Aз пък имам чувството, че не четеш. Windows CE е "component-based, embedded, real-time" операционна система. За да я "инсталираш" трябва да си конфигурираш компонентите, да създадеш имидж и т.н. Пише го там, където съм ти посочил. И не само там. Няма такова нещо като универсално инсталиране - да си кликнеш някой друг бутон, тя сама да си разпознае хардуера и да се дзвъцне на компютъра.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #9

    Re: Имам една идея

    @pimpirlit: на ясно съм с това, което пишеш. И за това не съм се хвърлил да инсталирам като луд, а питам дано някой да има повече знания от мен. Така като гледам ти чуваш нещата с Windows CE. Дали ще стане това, което си го мисля или изобщо да не се захващам?

    Приемам всякакви идеи и изобщо съм много отворен за предложения, защото съм доста бос в тая област.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #10

    Re: Имам една идея

    Доколкото разбирам английският ти куца. В такъв скучай по-добре не се захващай изобщо - не знам да има нещо на български. Ако не съм разбрал правилно, моля да ме извиниш и да се поразровиш из линка, който ти дадох по-горе. Дa ти се проясни концепцията на Win CE. Там има и evaluation пакет за сваляне, описания, указания и т.н. Тогава вече сам си прецени дали си струва усилията. При всички положения няма да ти е от загуба - най-малко ще си разшириш кръгозора (или "общата култура" ).
    Не очаквай, обаче, че някой ще може да ти разкаже кратичко и сбитичко за какво иде реч. Доста обширна материя е.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #11

    Re: Имам една идея

    @pimpirlit: Е не съм перфектен с английския, но се оправям. Всъщност преди да почна да питам прочетох доста по въпроса и си свалих evaluation пакета, но предпочитам първо да питам и после да си бия главата в стената. Но май се оказва, че няма да се размине без биенето на главата.

    Ако все пак някой има някакви идеи или опит, който иска да сподели с мен нека да драсне два реда.
    А аз обещавам, че ако успея да подкарам тази работа ще кажа как е станало.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    Re: Имам една идея

    По торентите се беше появило цялото исо с ЦЕ 5.0 + деплоймънт туулчетата. 2.х ГБ беше
    Ако ще се занимаваш сериозно с това сигурно ще ти е по-лесно отколкото с евалюейшън пакета

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Една идея :))
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 32
    Последно: 28-11-09, 22:25
  2. Отговори: 9
    Последно: 27-02-07, 15:13
  3. Дайте съвети за една идея за Форума.
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 11
    Последно: 26-10-06, 14:12
  4. Имам идея...
    От LordOfEvil във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-02, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе