Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Една идея :))

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Една идея :))

    С едно приятелче от тази година сме с климатици.Онзи ден го осенила следната идея:Лятно време да си прокара до климатика един оросител-като тези който ги има по заведенията и да облива топлообменника - аз му казах че ще питам защото не съм запознат - та някой знае ли колко пари струват тези оросители, колко ток харчат,за вода знам че почти нищо... а и най вече според вас ще има ли гоялм ефект-аз като лайк в тази област гледам скептично,да мисля че ако се облива топлообменника ще се охлажда по добре,но не знам дали си струва,а и до колко ще е ефективно.А според вас,дали ще е опасно да се впръсква вода там? няма ли опастност от токов удар,късо съединение или нещо от водата? аз му подхвърлих,че по евтино ми се вижда да си вземе човек от тези който разпръскват парфюм ароматизатори който рекалмират постоянно по Тв-то и да му сложи един пулверизатор та все пак бил чул коментари,понякога човек скучае и чакам по един коментар а и той може да експериментира-все пак е с мидейка аз не пипам по моя не ми се търсят неприятности за сега съм в огромен филм!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Една идея :))

    Идеята не е нова и вече е прилагана от любознателни японци, който бяха постъпили още по-напредничаво като бяха отвели водата от конденза върху питата. Статията беше в един японски сайт за климатици. За съжаление от автоматичният превод не можах да разбера дали наистина има положителен ефект експеримента .

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Една идея :))

    В режим охлаждане едва ли ще успееш да овлажниш въдуха, защото топлообменикка е студен и е достихната точка на оросяване. Овлажняване можеш да прави след охлаждането. Ти можеш да си обливаш топлообеменника колкото си искаш. Няма да има късо съединение. Той и без това си е мокър. Друг в въпроса дали въобще ти е нужно овлажняване. Примерно за Варна не е необходимо. Ако климатика работи на отопление определно ще има ефект, но по принцип клиатика не изсушава въздуха в режим отопленение. При охлаждане ще има ускорено зацапване на вентилатора. Ако искаш овлажняване на въздуха, купи си Даикин Уруру Сарара или някакъв овлажнител.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Една идея :))

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако искаш овлажняване на въздуха, купи си Даикин Уруру Сарара или някакъв овлажнител.
    Овлажнител от "Метро" на стойност 65лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re:Една идея :))

    Аз разбрах, че става въпрос за охлаждане на външният топлообменник в режим на охлаждане...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re:Една идея :))

    Julian- човека говори да си полива външния радиатор лятото!естествено че ще има ефект.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Една идея :))

    Не съм сигурен, че си струва разправията.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Една идея :))

    Ами да го полива, но пак ефекта ще е малък, поне за БГ. То и без това охлаждането е доста икономично поради реализирането на малки темпаратурни разлики.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #9

    Re:Една идея :))

    Извинявам се,лайк съм в тази област и явно не се е разбрало-става въпрос за външното тяло! през лятото-при самото изпарение -ще се получава охлаждане и от там когато обменника е по хладен по малко ще се товари компресора и по малък разход на ток.Е тея японци винаги са една крачка напред!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Една идея :))

    Той лятото и без това се товари малко. Виж, ако намерите начин как да загрявате външния топлообменник през зимата, ще е много хитро. Можеш да работиш на максимален COP и при -20°

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Една идея :))

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Виж, ако намерите начин как да загрявате външния топлообменник през зимата, ще е много хитро. Можеш да работиш на максимален COP и при -20°
    Че то си е стандартна екстра при Мидейките. Перпетум-мобиле си е направо! На всеки киловат от реотана - получаваш по половин безплатен /от КОП-а/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #12

    Re:Една идея :))

    Добре ще помисля.....а сега на прима виста-А някой може ли да каже,ако температурата на въздуха е 10*,15*,20* до колко се изтудява питата на външното тяло-не знам как да си задам въпроса точно- ще опитам да обясня-ако постоянно се обдухва външното тяло с посочените от мен температури-колко бързо ще изтива-нещо ми се върти в главата примерно"цялото външно тяло да се сложи в кутия примерно от 1 кубик въздух(пример за да има база за сметки),която е направена от дебел стиропор.От единия край е с дупка към апартамента,от където се захранва с топъл въздух посредством еднопосочна клапа,която примерно се рагулира (в идеалния вариант чрез автоматичен термостат)чрез жалюзи ръчно до нагласяне на достатъчно добра струя топъл въздух.От другата страна,примерно (края на тунела от стиропор) се прави от плат който от собствената си тежест се пречупва и затваря входа когато не бачка вентилатора с по голями обороти а самият плат е мембрана и пропуска по малко,съответно при високи обороти се отваря плата и от естественото изтласкване на въздуха от вентилатора-който бута въздуха напред -подобно както при карбуратора увлича въздух от другата страна (апартамента ) и се увлича топъл въздух....знам ли нека кажат тези който са на ти с климатиците-аз само съм алхимик в тази материя това с плат съм го виждал при уредите който отчитат силата на вятъра-една фуния .....а може би и самият компресор да произвежда някаква температура която да подпомага процеса на затопляне на кутията

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re:Една идея :))

    Мариан ефекта ще е същия като да си монтираш вътрешното тяло в стаята.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:Една идея :))

    И аз така си мисля,много е голяма и силна перката кой знае какъв е дебита....то ако толкова лесно се мислеха нещата ....за това само почнах да хвърлям бележки,все още не съм се отказал когато отида на море-да издиря онзи с климатика и захранването на целият блок с един брой-може и да спомене нещо....

    а и ако го уравновесиш-сигурно и нобелова награда ще получиш-мисля че ще си измислил перп-мобиле ХА ХААХ ХА

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Една идея :))

    Мариански,сега в кръга на майтапа ще ти дам един пример,за да ти обясня нагледно твоята идея:
    Купуваш си 1 м3 дърва,нарязваш ги всичките с бензинопила докато всичко стане на талаш,после талаша го слагаш в някакви кофички и го палиш,за да си светиш с него....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. идея за видеонаблюдение
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-10, 01:21
  2. Една налудничава идея - климатик "Made in Bulgaria"
    От dindo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 12-09-08, 20:35
  3. Отговори: 9
    Последно: 27-02-07, 15:13
  4. Дайте съвети за една идея за Форума.
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 11
    Последно: 26-10-06, 14:12
  5. Имам една идея
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-06, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе