Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем със sharing между Win2000 и XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Здравейте !

    Имам следният проблем. Като седна на едно ПЦ което е с линдолс 2000 и се опитам да вляза в шерната папка на друго ПЦ което е с линдолс ХП ми
    показва следното съобщение "Incorrect password or unknown username for: 10.10.0.5 и иска да му въведа Password и Username след като въведа на Username 10.10.0.5 и натисна ентър без никакъв пас успявам да влезна в компютъра. Това съобщение излиза и на двата компютъра с Линдолс 2000. другите компютри който са с XP такова съобщение не излиза а дирекно си влизам във въпросният компютър с ИП адрес 10.10.0.5

    Mod EDIT Slero: Промених заглавието на темата - нали не ми се сърдиш? Така има по-голяма вероятност правилните хора да я прочетат и съответно да ти отговорят.




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Активирай гост акаунтите на двата компютъра. Другия варинат е всички компютри да са с еднакви юсъри.

  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Не ти се сърдя @Slero дори съм ти задължен че се опитваш да ми помогнеш ! Понякога ми се струпва много работа на главата и в бързината пиша глупости за което се извинявам на всички от форума. @Julian След като активирах Guest account на въпросното XP се получи ! Но имам още един въпрос! Защо се получава тази несъвместимост между XP и Win 2000 и как така всичко се оправи след като се активира Guest account? Питам защото обичам като правя нещо да мога да си обяснявам какво точно правя и евентуално каква е грешката която пречинява това.В този случай нищо не мога да си обясня.Затова ще съм много радостен ако някой намери време да ми разясни това мое недоумение стига отговора да не е в една доста дебела книга!

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Pit
    Имам една хипотеза какво точно се случва при теб, ама ми се ще, преди да почна да пиша глупостите си ( напоследък ми се удава изключително лесно ), да те питам кой е номера на последния инсталиран сървис-пак на машините с Win2000 ?

  6. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Service Pack 4 Приятелю ! Харесвам хората с отвореното мислене. Ако аз знам нещо, защо да не ти го кажа? Ако аз мога да ти помогна, защо да не ти помогна? Ако аз мога да направя нещо, а ти да го хванеш и да го доразвиеш, защо да не ти го дам? За съжаление малко хора притежават това отворено мислене! Повечето хора или са се свили в себе си или самочуствието им е по-голямо от знанията който притежават!

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP

    Цитат Първоначално публикувано от Pit
    Но имам още един въпрос! Защо се получава тази несъвместимост между XP и Win 2000
    Сигурността на двата уиндоуса е на различно ниво. Предполага се, че на всяка по-висока версия са избягнати грешките от предходната. Все пак въпреки, че новите версии са с повишена защита, то тази защита се съгласува и със предходните версии заради СЪВМЕСТИМОСТТА. Хем е нужна по-висока сигурност, хем е нужна съвместимост с предходни версии и резултата е дребни проблеми от рода на 2000-->ХР и т.н.

    и как така всичко се оправи след като се активира Guest account?
    Уау станаха два! Ами поради горното обяснение. Писал съм някъде из форума по този въпрос особенно за SID и т.н.

    Питам защото обичам като правя нещо да мога да си обяснявам какво точно правя и евентуално каква е грешката която пречинява това.В този случай нищо не мога да си обясня.
    Ако трябва да го обясня в детайли, а не в общи приказки, както по-горе ще отнеме много време нещата са хем прости хем сложни, просто трябва да се спазват няколко правила и да се отчитат особенностите на различните ОС.
    Затова ще съм много радостен ако някой намери време да ми разясни това мое недоумение стига отговора да не е в една доста дебела книга!
    Това е, радвай се сега, както си обещал по-горе ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Проблем със sharing между Win2000 и XP


    Публикувана от: ru-boy
    Цитат на: Pit в 26.01.2006, 10:55
    Но имам още един въпрос! Защо се получава тази несъвместимост между XP и Win 2000
    Сигурността на двата уиндоуса е на различно ниво. Предполага се, че на всяка по-висока версия са избягнати грешките от предходната. Все пак въпреки, че новите версии са с повишена защита, то тази защита се съгласува и със предходните версии заради СЪВМЕСТИМОСТТА. Хем е нужна по-висока сигурност, хем е нужна съвместимост с предходни версии и резултата е дребни проблеми от рода на 2000-->ХР и т.н.

    Цитат
    и как така всичко се оправи след като се активира Guest account?
    Уау станаха два! Ами поради горното обяснение. Писал съм някъде из форума по този въпрос особенно за SID и т.н.

    Цитат
    Питам защото обичам като правя нещо да мога да си обяснявам какво точно правя и евентуално каква е грешката която пречинява това.В този случай нищо не мога да си обясня.
    Ако трябва да го обясня в детайли, а не в общи приказки, както по-горе ще отнеме много време нещата са хем прости хем сложни, просто трябва да се спазват няколко правила и да се отчитат особенностите на различните ОС.
    Цитат
    Затова ще съм много радостен ако някой намери време да ми разясни това мое недоумение стига отговора да не е в една доста дебела книга!
    Това е, радвай се сега, както си обещал по-горе ... yahoo
    Ru-boy, голем бъзък, ве... :Super: Кък дъ съ ни радва чувек!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем лаптоп->PC Sharing
    От Bobar във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 30-05-04, 15:11
  2. Sharing проблем с Windows Xp Sp1
    От Gotmog във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-04, 02:02
  3. Win2000 проблем с инсталация
    От Julian във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-03, 09:36
  4. Проблем с sharing-а
    От CbHek във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-02, 10:27
  5. ICS & Sharing проблем
    От FearMe във форум Мрежи
    Отговори: 26
    Последно: 21-10-02, 09:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе