Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем лаптоп->PC Sharing

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #1

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    Здравейте на всички!

    Значи ситуацията е следната: ПЦ(WinXPpro) и лаптоп(Win98SE) са вързани в мрежа през LAN картите. Дисковете на 2-те са шернати без пароли. ПЦ-то може да отваря шернатите папки на лаптоп-а, но обратното не става. В Network Neighorhood, когато искам да влезна от лаптоп-а в ПЦ-то ми изскача един прозорец за парола, на който пише Resource: \\goliamotopc\IPC$. Иначе лаптоп-а ползва интернет от ПЦ-то и няма проблеми.

    На ПЦ-то в Control Panel ->Administrative tools ->Computer management -> Shares има също IPC$, но не ми дава да променям нищо там.

    Предварително благодаря.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    1. Провери какъв ти е подразбиращият се мрежови протокол на компютъра с Win 98. За всеки случй направи такъв TCP/IP (Control Panel/Network/"TCP/IP"/Properties/Advanced/Set as default protocol - по памет, щото нямам 98 под ръка [Oops!]). Останалите може и да ги махнеш.



    2. Провери разрешил ли си account Guest на компютъра с XP. NT-базираните системи използват механизъм за сигурност, изискващ идентифициране на потребителя. Тоест, за да имаш достъп до споделените от XP-системата ресурси, трябва да можеш да бъдеш разпознат като легитимен потребител - или да си регистриран там като такъв, или да ползваш универсалния account за анонимен достъп Guest (което е по-лесното). Ако не си разрешил такъв достъп, то направи следното: в Control Panel щракни върху иконката User Accounts, в появилото се прозорче щракни върху Guest и в новия прозорец - върху бутона Turn on the Guest Аccount.



    3. По подразбиране в Win XP методът за споделяне е т. нар. Simple file sharing. Ако си с файлова система NTFS, бих препоръчал да не го ползваш. За целта в прозореца на която и да е директория избери от главното меню Tools, после Folder Options. В появилия се прозорец за диалог отиди на страничката View, най-отдолу на списъка Advanced Settings премахни отметката от "Use simple file sharing (recommended)". След това щракни върху бутона "Apply to all folders". В резултат на това вече имаш пълен контрол върху предоставянето на потребителски права върху споделените директории.



    4. Не е за препоръчване споделяне на цял диск (от коренната му директория). По-добре си избери поддиректориите, които ще споделяш и по начина, който знаеш от Win98, разреши sharing-а им.



    5. Провери си Local Security Policies (в Control Panel/Administrative Tools). Там в Local Policies/User Rights Assignment (ляв панел) има позиция Deny access to this computer from the network (десен панел). Ако имаш Guest като един от параметрите - премахни го (щракваш двукратно върху реда, в прозореца за диалог избираш Guest и после щракваш върху бутон Remove). Така ще разрешиш анонимен достъп до всички споделени директории. Ако искаш такъв достъп само до някои от тях, то не изпълнявай тази точка, а отиди на т. 6.



    6. На страничката Sharing от Properties на директорията имаш бутон Permissions - Щракни върху него. Най-вероятно ще видиш, че достъпът е разрешен за Everyone. Ако обаче не си изпълнил т. 5, то анонимният достъп не е разрешен. За да го разрешиш щракваш Add, въвеждаш веднага Guest, ОК и си готов.



    Ако си с FAT32 ще ти отговоря утре, щото вече стана баси и поста [](а дано и друг се намеси)...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    Пълно и изчерпателно. И само да добавя едно много тъпо решение. Логвай се в 98-цата (като ти поиска парола за мрежата при стартиране) с този юзър (може и парола) с които се логваш в ХР-то

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #4

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    Голееееми благодарности Raid! Може да е малко тъпо ама това не го бях погледнал.

    Значи Guest Account-а беше Off. Пуснах го (при положение, че не съм пипал нищо друго по настройките от вчера) и нещата тръгнаха веднага. Рестартирах няколко пъти 2-те PC-та за проба и всичко е ОК!





    Но странното е, че после реших да пробвам дали ще се сгомняса като Guest Accout-a e Off и се оказа, че и така работи. Рестартирах няколко пъти 2-те PC-та. Баси работата.... Не знам и аз какво беше станало. Но както и да е важното е, че работи.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    17
    #5

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    Първа точко от наръчника на системния администратор .... Работи ли?...Работи .... ми като работи не го пипаи [:D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    9
    #6

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    оффтопик !



    По-скоро е на програмиста [:D], но да кажем всяко ИТ [:P]

    Има един виц, който много ме радва :

    Детенце пита баща си - програмист...:

    -тате защо свети слънцето ...?

    никакъв отговор ...

    -тате ама как свети слънцето ?

    бащата обаче е зает и вече почва да се ядосва , но детето продължава и когато то попитало:

    -тате как работи слънцето ... ?

    той не издържал и извикал:

    РАБОТИ ЛИ !?

    -ами...

    РАБОТИ ! Тогава не го пипай ...



    край на оффтопика ...

    ами РАБОТИ ! ТОГАВА НЕ ГО ПИПАЙ [:D]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #7

    Проблем лаптоп->PC Sharing

    - Тате бе, защо слънцето изгрява от изток?

    - Ти сигурен ли си, че изгрява от изток? - изместил погледа си от монитора програмистът.

    - Сигурен съм, винаги изгрява от изток, аз питам защо.

    - Ама абсолютно сигурно ли е, че винаги изгрява от изток?

    - Абсолютно. Аз питам защо

    - Въобще не питай! Просто не пипай нищо повече, остави го както е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Internet Connection Sharing и LAN
    От Eddie във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 30-05-06, 18:57
  2. Проблем със sharing между Win2000 и XP
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 10:41
  3. Sharing проблем с Windows Xp Sp1
    От Gotmog във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-04, 02:02
  4. Проблем с sharing-а
    От CbHek във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 23-11-02, 10:27
  5. ICS & Sharing проблем
    От FearMe във форум Мрежи
    Отговори: 26
    Последно: 21-10-02, 09:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе