Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Проблем с файлове с имена на кирилица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. XaugyTuH
    Guest
    #16

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Да попитам информативно, може ли да стане по следния начин: прави се снимка на партишъна, на който са въпросните файлчета, и после тази снимка се прехвърля на друг, кирилизиран комп

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Никога не съм препоръчвал FlexType, НО в случая става въпрос за извличане на ценна информация, така че методите и начините не са от особенно значение, особено ако могат да помогнат. Windows-a винаги може да бъде преинсталиран....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #18

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Norton Commander май нещо се опъваше на FAT32. Той обаче е първото нещо с което трябва да се опита. Ако познае диска- имаш 100% успех. Ще си преименуваш файловете и после ще се четат нормално.

    Вторият начин е да се сложи диска на компютър с FlexType и да се преименяват файловете. Може да се пробва и на компютър с WindowsXP.

    Ако става дума за Windows98, може да се опита от Autoexec.bat и Config.sys да се направи кодовата таблица на 856 (тази е на FlexType) или 866, или 855. С една от тези трите може и да не са истински имената на файловете, но поне ще могат да се четата и преименуват.

    За начина с Линукс- не знам.

    Последния начин е да се инсталира FlexType, да се преименуват файловете. Лошото тук е, че после трябва да се "бие парния чук на иженера", а аще по- добре да се преинсталира Windows. В никакъв случай не оставяй FlexType'a защото подобни проблеми ще те преследват и занапред.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #19

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Виждам, че се говори са програми под ДОС. А просто търсех място да похваля Инжинера.
    Имаш 1 бира от мен.
    Преди малко махнах Флекс тайпа на служебния Win 98 -> Кирилица парен чук -> Инсталация на фонетична от бат файла на Инжинера и всичко грейна.
    След парния чук се пре***ха имената на файловете, който ми бяха на кирилица, но след втората стъпка както казах

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #20

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    http://info.datacom.bg/djz0r0/Program/unlocker1.7.5.exe

    Опитай с това ..
    на мене ми е помагала много тази малка програмка да преименувам или да изтривам или да местя разни развалени файлчета .... :coolsmiley:

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #21

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Windows 9x не съм пипал/виждал от доста време, та ще карам по смътен спомен.
    Помня, че имаше проблем с кирлизацията, когато при инсталацията не се включат необходимите енкодинги.
    Пропуснеш ли, вероятността да ги добавиш по-късно без проблем (както при Winmdows XP) е малка и се налагаше преинсталация.
    Решението - занеси диска при няко(й/я) приятел(ка), чийто Windows работи коректно. Откопирайте всичко, което ти трябва и после инсталирай на чисто.
    Другият вариянт е с Linux, както вече беше посочено.

    НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА ОПРАВИШ "ПОВРЕДЕНИТЕ ФАЙЛОВЕ" С РАЗНИ ПРОГРАМИ (напр. НОРТОН ЮТИЛИТИС) ПОД СЪЩИЯ WINDOWS, ЗАЩОТО МОЖЕ ДА ГИ ЗАГУБИШ БЕЗВЪЗВРАТНО.

    Ако искаш да свършиш работата от същия компютър, инсталирай нов (втори) Windows, но на друг дял (партишън) или диск и копирай под него.


  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #22

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    На базата на моя опит мога да кажа че решението е трудно.. под дос не става (на база 98).Преди много години имах подобен проблем и инсталирах гадния FT после оправих фаиловете които не бяха "оправени"(разбирай скапани) от NortonU. Някаде от тогава мразя "Нортон Простотии" и FT

    ----едит - сега се сещам че имаше една програма за оправяне - от рода на скандиск, която слягаше някакви имена на фаиловете колкото да могат да се ренеймнат. Проблема по принцип е че не можеш да ренеймнеш фаила, защото има забранени символи....

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    2
    #23

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Novi4ka sym vyv foruma, v momenta pisha na latinica zashtoto ne iskam pak da ka4vam flex type, tazi programa skapva wina, daite mi predlojenie kakvo da ka4a koeto da nqma simulirana deinstalacia i da ti skape shriftovete........ pisha na foneti4na, znam 4e wina si ima strahotna kirilica no za syjalenie s 4ervenite bukvi4ki po klaviaturata sym skarana.
    ako niakoi ima link da mi go prati ili na ICQ 114725925

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    Цитат Първоначално публикувано от iron-maiden
    Novi4ka sym vyv foruma, v momenta pisha na latinica zashtoto ne iskam pak da ka4vam flex type, tazi programa skapva wina, daite mi predlojenie kakvo da ka4a koeto da nqma simulirana deinstalacia i da ti skape shriftovete........ pisha na foneti4na, znam 4e wina si ima strahotna kirilica no za syjalenie s 4ervenite bukvi4ki po klaviaturata sym skarana.
    ako niakoi ima link da mi go prati ili na ICQ 114725925
    Добре дошла!
    1. Относно писането на кирилица тук - не е нужно да имаш кирилизатор на самия компютър. Можеш да използваш " KREDOR" - горе в ляво - като пишеш тема или отговор по някоя тема.
    2. Относно фонетичната кирилизация, можеш да прочетеш тук : http://injinera.bgplus.com/na4alo.htm
    3. Ако искаш да ти пратим нещо готово - кажи с коя операционна система си.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #25

    Re: Проблем с файлове с имена на кирилица

    ...
    4. Ако искаш да останеш само "iron" - също се обади...

    Шегичка.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Файлове с еднакви имена
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-06, 10:59
  2. уникални имена на файлове
    От magda във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-05, 03:39
  3. Проблем с кирилица
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-04, 14:30
  4. проблем с кирилица
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-04, 01:20
  5. Скапани кирилски имена на файлове
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-04-04, 01:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе