Резултати от 1 до 13 от общо 13

Microsoft vs. Apple

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    7
    #1

    Microsoft vs. Apple

    Apple правят някакъв странен ход с позволяването на вин. да върви на тяхните машини, което на мен ми се струва доста ... абе не мога да си обясня какво точно целят.
    Четох две статии и двете бяха тотално различни. В едната пишеше, че било защото хакери вече са успяли да направят софт с когото е възможно да се инсталира вин. на епъл комп. и ..... (абе да не бил нелегарен софт, те сами си го пуснали)
    A другата статия: Имаме нов кръг от клиенти и ...... бла бла (за да си продават машините)
    Искам да чуя вие какво мислите или какви слухове сте чули!
    Би било доста интересно да разнищим случая м/у нас

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Microfort vs. Apple

    Аз имам две версии
    Първата: Баче Били има доста акции в Apple и именно той ги е подкокоросал да минат на Intel платформа, за да превземе и малкия пазарен дял на Macintosh
    Втората: Apple нарочно пускат Loader с който да може да се инстралира и Windows на техните компютри, за да сравнят Windows потребителите колко светлинни година напред е MacOS X и съответно след време да пуснат оригинална си версия на OS X-a която работи на всякакви Intel щайги и да изметат Windowsa
    ------------
    Ще ми се втората версия да е истинска, ама в живота не винаги става това което ни се иска

  4. XaugyTuH
    Guest
    #3

    Re: Microfort vs. Apple

    Аз подкрепям втората версия на Black adder с корекцията, че целта е да се покаже превъзходството на Мак пред самите Мак-потребители, а не пред уиндоус-потребителите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Microfort vs. Apple

    Аз пък не разбрах коя е тая фирма "Microfort"...

  6. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #5

    Re: Microfort vs. Apple

    Нека да не забравявяме,че "Майкрософт" обяви война на "Линукс".Това може и да е една от стъпките и за спечелване........Като обединение с "Макинтош"(колкото и да не ми се вярва...)http://linux-bg.org/cgi-bin/y/index....&key=378931421

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #6

    Re: Microfort vs. Apple

    В момента Апъл къртят мръвки защото само те предлагат и двете в едно...което ти е по на далавера него.... :Super: Тичам да си взема Мак.....

  8.  
     
  9. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #7

    Re: Microfort vs. Apple

    Smurfa
    Под " Linux"също можеш да подкараш "Уиндолски" програми,само ,че "Майкрософт" не ги кефи много това..........

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Microfort vs. Apple



    ggd, покажи ми къде в думата WINDOWS виждаш "L" , че пишеш "уиндоЛс"


  11. ggd
    ggd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #9

    Re: Microfort vs. Apple

    FearMe Грешка на пръстите

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #10

    Re: Microfort vs. Apple

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Аз имам две версии*
    Първата: Баче Били има доста акции в Apple и именно той ги е подкокоросал да минат на Intel платформа, за да превземе и малкия пазарен дял на Macintosh
    Втората: Apple нарочно пускат Loader с който да може да се инстралира и Windows на техните компютри, за да сравнят Windows потребителите колко светлинни година напред е MacOS X и съответно след време да пуснат оригинална си версия на OS X-a която работи на всякакви Intel щайги и да изметат Windowsa
    ------------
    Ще ми се втората версия да е истинска, ама в живота не винаги става това което ни се иска
    Имах възможността тия дни да подкарам Windows на MacBook Pro с двуядрен P IV. С официалния софтуер на Apple. Никакви проблеми при инсталацията и всичко стана за броени минути. И работи като пушка. Успях само един PCMark 2005 да му пусна набърже (не е мое бижуто) - 3370 точки.

    Самият Mac е чудесно направена машинка. Не говоря само за дизайн. Не можех да повярвам, но явно няма вентилатор на процесора - никакъв шум! Другите дребни, но впечатляващи детайли няма да споменавам. Чудя се само защо правячите на PC ноутбуци не прихванат поне малко?!* Като се има предвид, че и цената не е много различна от PC аналозите с подобни характеристики...

    Иначе хубавото на това да имаш 2 в 1 е плавното преминаване от Windows към MacOS X (или обратно). Колкото и да e хубав Тигъра (текущата версия на MacOS X) има неща, дребни, но полезни програмки за Windows, които нямат аналогични за него. Или поне не са същите. А обикновените потребители са много нещастни когато трябва да променят навиците си. И с право - те работят на компютъра, не се И забавляват както повечето от нас, пишещите тук.* За игрите да не споменувам...

    Та това ми е мнението за хода на Apple. И никой не трябва да си прави илюзии, че това не е съгласувано поне с Microsoft, IBM и Intel. На това ниво в бизнеса не се правят грандиозни експерименти вече.

    BTW, тази възможност (за поддържане на Windows инсталиране и зареждане) ще е вградена функция на новата версия на MacOs X.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re: Microfort vs. Apple

    Цитат Първоначално публикувано от ggd
    Smurfa
    Под " Linux"също можеш да подкараш "Уиндолски" програми,само ,че "Майкрософт" не ги кефи много това..........
    Да ама за игрички не става.....нямам нищо против Linux-a ама си нямам и идея как се работи на такова чудо... а Mac OS не е кой знае колко по различно,а и 'сериозните' програми си имат версии и за двете (не че и за Линукс няма). Може би наистина единствената спънка е в тези малките програмки споменати един два поста по нагоре...

    Лаптоп-ите на Апъл са 'истинските' лаптоп-и според мен.... превъзхождат Пц версиите в дизайн и не отстъпват по технически характеристики. В крайна сметка пазарания дял и на трите компании ще се увеличи. Апъл 'губят' само процесорите си....

  14.  
     
  15. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #12

    Re: Microsoft vs. Apple

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    ....
    Самият Mac е чудесно направена машинка. Не говоря само за дизайн. Не можех да повярвам, но явно няма вентилатор на процесора - никакъв шум! Другите дребни, но впечатляващи детайли няма да споменавам. Чудя се само защо правячите на PC ноутбуци не прихванат поне малко?!* Като се има предвид, че и цената не е много различна от PC аналозите с подобни характеристики
    ...
    Няма да крия че съм пристрастен: от 1992 работя на макове. Мисълта ми е че "тежката артилерия" - G5 машините са не по-малко впечатляващи - имам щастието да се трудя на такава. Тежи 35 килограма, кутията е 100% алуминий, има 9 вентилатора, които не можеш да чуеш. Пробавянето на памет, допълнителен хард или смяна на видеокарта е като дестка играчка.
    Винаги съм се чудил защо производителите на кутии не прихванат поне малко и не само от тях а и от всичките десктоп машини на Apple.

    Но не крия и че съм адски против Boot Camp-a (или с други думи стартирането на Windows върху Macintosh). Не виждам смисъла. Като искаш игри - пускай си ги на PC-то и това е. В къщи компютъра ми винаги е бил PC (с различните версии на Windows през годините), като една от причините е точно пускането на игри.

    А освен това съм убеден, че Mac OS X е по-добрата OS. Защо не реализираха и "реципрочен" проект - официално Mac OS X да върви на PC (неофициално това е факт)?

    Освен това се учудвам защо трябваше да се преминава на Intel - може би точно така е била идеята, за да могат да стартират Windows. Обаче с Windows идват и вирусите, троянците и т.н. Всеки сам си знае. Повтарям: Не виждам защо трябва да дадеш луди пари и да не се възползваш от машината такава, каквато е.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Re: Microsoft vs. Apple

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg
    ...
    Освен това се учудвам защо трябваше да се преминава на Intel...
    Изцяло споделям мнението ти за Mac-овете от всички видове и разцветки. Страхотно проектирани и направени машини. Като ги видиш само и имаш усещането за нещо класно. А като ги "пипнеш"...

    Колкото до Intel платформата - доколкото знам проблемът пак е на Big Blue. Казвам "пак" защото е имало и други подобни, свързани с IBM. В случая мисля, че не могат да се справят с увеличаване на производителността на PowerPC процесора.
    Както и да е, това не е просто приумица на Apple. По-скоро бяха принудени да сменят процесора. Според мен не е трагедия. Освен по фенски причини.

    Колкото до MacOS X на PC - ми тя си е FreeBSD в основата. Вече няма причини да не тръгва. Официално или не. Но очевидно (за мен), за сега това не влиза в плановете на Apple.
    И съм готов да заложа 2 стотинки, че официално това няма да стане преди излизането на Windows Vista...

    За Boot Camp-а не съм съгласен с теб. Не виждам нищо лошо в това да имаш правото на избор как да си ползваш машината, за която си дал "луди пари". Така ще можеш да я ползваш много по-пълноценно - и за работа и за игри. Един вид защита на инвестицията. Алтернативата е два компютъра, а колко могат да си позволят такова разхищение, а и място и т.н., и т.н.
    С две думи - смятам, че това ще разшири пазарния дял на Mac-овете. Което не е лошо, все пак. Да не говорим, че ще бъде реална конкуренция на PC производителите на техен терен и (дай Боже) ще ги принуди да поприхванат нещо от дизайна и "глезотиите" Ма(р)кови.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Macbook Pro/Air(11"13"15") + Apple iPad 2 + Apple TV2 - нови!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 21:24
  2. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 21:16
  3. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 23:41
  4. Отговори: 4
    Последно: 13-01-11, 20:06
  5. Отговори: 0
    Последно: 26-03-09, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе