Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

За Update на WIN-a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    За Update на WIN-a

    Днеска win-a на лаптопа(лицензиран) ми показа че има 4 нови ъпдейта за уина и почна да си ги тегли понеже беше включен ауто ъпдейта. Изтеглиха се, изнталираха се. Не помян поизка ли ми рестар , но това не е от значение. След това отварям IE и пиша адрес без "http://" и след като натисна ентер нищо неставаше. Пробвах с няколко адреса и не се отваряха. После пробха да ги нашиша с http:// и страниците ми се отвориха. Вече се забеляза един от проблемите с Уина. Отворих Windows explorer. Е хубаво отвори се, но острани не се виждаха всички дискове и не се отваряха като цъкканс мишката на плюса. Като се опитвам да затворя windows explorer-a даваше not responding. Съответно се изкаше да се затвори. Забелязах че дин процес като се затвори се затваря и екслоръра ама не му помня името(нещо с "v" беше). Понеже на този комп работех цял ден се веднага се сетих че проблема се появи след ъпдейтването. Дейсталирай йпдейтите и всикчо се оправи. Досега не бях имал пробле с вин-а след ъпдейт. След това веднага си изключих windows update-a. Ако на някой му се е появил същия проблем да каже или да си имате една на ум от къде може да е проблема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #2

    Re: За Update на WIN-a

    Същите симптоми с вин експлорър след упдейт. рестарт и работи без никви грижи.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: За Update на WIN-a

    Е и аз рестартирах няколко пъти ама все така. Нещо Microsoft този път се осраха с тези ъпдейти.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: За Update на WIN-a

    Аз ги свалям ръчно като файлове и ги инсталирам на няколко компютъра (става въпрос за Win2000 и XP). Не съм имал проблеми. Опитай да деинсталираш тези актуализации, които ти правят проблем, да ги свалиш ръчно и да ги инсталираш.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: За Update на WIN-a

    Ами да де, деинсталирах ги и се оправи. И аз досега не съм имал такива проблеми.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: За Update на WIN-a

    Значи става въпрос за security update for winXP(KB908531)
    От него е проблема. Процеса който се появява е verclsid.exe. Като се спре този процес windows explorer-a се затваря нормално. Пробвах пак да го инсталирам и да рестартирам компа след това, но ефекта беше същия.

  8.  
     
  9. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #7

    Re: За Update на WIN-a

    тази тема ми напомни да ви направя малкоофтопик...
    абе Genuine Advantage Validation Tool не ще да се деактивира като преди и не ми работи ауто упдейта... някой може ли да ми помогне ?
    в смисъл да го активирам - нали имало някакъв DLL дето се сменял.. че нямам време да търся по саитовет

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: За Update на WIN-a

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    тази тема ми напомни да ви направя малкоофтопик...
    абе Genuine Advantage Validation Tool не ще да се деактивира като преди и не ми работи ауто упдейта... някой може ли да ми помогне ?
    в смисъл да го активирам - нали имало някакъв DLL дето се сменял.. че нямам време да търся по саитовет
    Ако беше ползвал търсачката на форума, нямаше да отваряш offtopic....
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25573

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: За Update на WIN-a

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    тази тема ми напомни да ви направя малкоофтопик...
    абе Genuine Advantage Validation Tool не ще да се деактивира като преди и не ми работи ауто упдейта... някой може ли да ми помогне ?
    в смисъл да го активирам - нали имало някакъв DLL дето се сменял.. че нямам време да търся по саитовет
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25573.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25880.0.html



    ---
    опс, закъснях... оставям го заради втората тема, в която се доизясняват някои проблеми с "ъпдейта"

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: За Update на WIN-a

    Проблемния ъпдейто го инсталираш на друг winXP pro(преди беше на Home) и пак се е**ва, все същите проблеми. В windows explorer си прави същите проблеми. Не могат да се отвори дървото с папките и останалите устройства.

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: За Update на WIN-a

    При мен този файл (verclsid.exe) го има в
    C:\WINDOWS\$hf_mig$\KB908531\SP2QFE
    C:\WINDOWS\system32
    C:\WINDOWS\Prefetch
    но в Task Manager го няма, т. е. не е стартиран постоянно. Днес инсталирах още един компютър с WinXP Pro, обнових го и няма проблеми...

    Мога да те посъветвам следното:
    Деинсталирай проблемната актуализация и изтрий verclsid.exe от WINDOWS\Prefetch; след това инсталирай актуализацията ръчно (можеш да я свалиш от тук;
    Провери за актуализации на страницата на MS, виж и за актуализации на офиса (аз го обновявам и него);
    Виж дали този процес не се стартира заедно с Windows (Start - Run... msconfig или с Autoruns на Sysinternals - http://www.sysinternals.com/Utilities/Autoruns.html).

    Друго засега не се сещам, ако измисля нещо, ще пиша. Намерих публикуваната от MS информация за актуализацията (http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en), но не видях нищо особено.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: За Update на WIN-a

    Добре де, ама защо на два колпютъра го прави този проблем.


    Edit: Пробха пак да го инзталирам акто го изтегля ръчно. Ефекта беше същия. Фаила verslcid се пуска като се отоври windows explorer или IE. Бих склонен да вярва, че проблема ми е в скапан windows, но про положение, че проблема е на два компа работата на MS не е чиста.

    Edit2:
    Ето, проблем наистина има.
    http://support.microsoft.com/kb/918165

    Edit3:
    Така, оправих един пробле, но се появи нов. Сложих си два ъпдейтра от Software update на windows упдате + Microsoft .net framework 2.0 и ми изчена internet connection-a, а нали чреаз негио става далаверата с UpNP и ми се настройва автоматично firewall-a на рутера. Сега ако имате идеи и това как да оправя. Тез от Microsoft май трябва да си хвърлят дипломите за програмисти. Бахти некадърниците. За какъв х*й ще давам толкова пари за windows като ти го скапват с updatе-и.

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re: За Update на WIN-a

    Кое ти изчезна - иконките за връзката (до часовника) или нямаш връзка?
    Ако е първото - от Старт-а (или като отвориш My Computer) цъкаш с десен бутон на My Network Places - Properties. Оттам пак с десен бутон на съответната връзка, Properties, отмяташ Show icon... и готово.

    Ако е спряла връзката, не знам...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: За Update на WIN-a

    Не е това. Нали освен ланките има и едно internet connection. Чрез него става UPnP-то. Сега firewall-а на рутера не ми се настройва автоматично. Съответно като пусна ДС++ си казва, че неможе да направи port mapping. Както знаем това нещо с UPnP-то го има само winXP. Да ама аз вече и на winXP го нямам.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: За Update на WIN-a

    Провери някой ъпдеит да не е спрял тоя сервиз. Може да го направиш с xp-AntiSpy.3.95-2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Update za NEO M51 DivX ?
    От Emoo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-07, 19:39
  2. Firefox 2.0 Update !?
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 11-02-07, 12:01
  3. Update
    От abv във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-06, 21:43
  4. DHT - 790X - Update -да ама не!:(
    От Delta във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 20:48
  5. NAV i update = big bug
    От trastikata във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-02, 19:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе