Резултати от 1 до 11 от общо 11

Инсталация на win xp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    5
    #1

    Инсталация на win xp

    Моля за малко помощ имам дъно MSI к7турбо при копиране на фаиловете на ХП спира като ми казва че не може да продължи харда е 40гб seagate ,възможно ли е да има несъвместимост. Не съм сигурен дали дъното поддържа дма 100 и дали има логика в това да е проблема .При инсталация на вин 98 всичко е наред.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Инсталация на win xp

    Aз не разбрах нищо! Ако можеш да разделиш въпросите и/или проблемите ти и да ги кажеш ясно ще е чудесно, така поне някой ще ти каже смислено, какво да направиш.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    5
    #3

    Re: Инсталация на win xp

    Сложих харда от по новия ми комп.( харда е seagate 40 гб) на дъно MSI K7turbo 6330 при инсталация на WIN XP като копира фаиловете спира и казва,че ги нама пробвах 3 различни диска + win 2000 като ефекта беше същия,само 98 може да се инсталира.
    Проверих в книгата на дъното и там пише че поддържа DMA33/66 и не знам дали това е проблема и защо само при 2000 и XP. Не можах да намеря друга информация за харда.
    Много ще сам благодарен за мнение.

    Надявам се да съм се изразил малко по ясно от първия път, съжалявам за объркания въпрос!

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Инсталация на win xp

    Виж в BIOS дали устройството се разпознава правилно и с целия капацитет (в твоя случай - 40Gb).
    И напиши точното съобщение за грешка, което ти излиза; опиши точно какво правиш, стъпка по стъпка.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    5
    #5

    Re: Инсталация на win xp

    Да в биоса ми дава пълна информация за харда глави,сектори и тн.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    5
    #6

    Re: Инсталация на win xp

    Задал съм boot от cd тръгва инсталацията съвсем нормално , правя формат и започва да копира фаиловете , някаде към 12% спира и изписва, че не може да копира някои.
    Възможностите които ми дава са skip file but windows not work (esc) правилно или retry.(enter)
    f3 exit .
    При skip изрежда няколко фаила и забива.(син екран )
    при retry няма ефект.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: Инсталация на win xp

    Проблема е,че файловете не могат да бъдат прочетени от цд-то.
    Или заради самото устройство или компакт диска ти е заминал.
    Харда тук не е виновен в нищо

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    5
    #8

    Re: Инсталация на win xp

    След 20 мин зглабяне /разглабяне с дъно ASUS A7n8x-x,същия диск и същото cd asus cdrw и същия HDD няма проблем, аз питах за съвместимост между дъно и HDD и по точно DMA 33/66 при MSi дали може да е проблем при вин хп а при 98 не.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Re: Инсталация на win xp

    Цитат Първоначално публикувано от dantazz
    След 20 мин зглабяне /разглабяне с дъно ASUS A7n8x-x,същия диск и същото cd asus cdrw и същия HDD няма проблем, аз питах за съвместимост между дъно и HDD и по точно DMA 33/66 при MSi дали може да е проблем при вин хп а при 98 не.
    Не може

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Инсталация на win xp

    Цитат Първоначално публикувано от dantazz
    Задал съм boot от cd* тръгва инсталацията съвсем нормално , правя формат и започва да копира фаиловете , някаде към 12% спира и изписва, че не може да копира някои.
    Възможностите които ми дава са skip file but windows not work (esc) правилно или retry.(enter)
    f3 exit .
    При skip изрежда няколко фаила и забива.(син екран )
    при retry няма ефект.
    Кои- това може да те ориентира защо "забива"...

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: Инсталация на win xp

    Задал съм boot от cd тръгва инсталацията съвсем нормално , правя формат и започва да копира фаиловете , някаде към 12% спира и изписва, че не може да копира някои.
    Възможностите които ми дава са skip file but windows not work (esc) правилно или retry.(enter)
    f3 exit .
    При skip изрежда няколко фаила и забива.(син екран )
    при retry няма ефект.
    Възможностите според мен са лоши сектори на твърдия диск, повреден CD или прегряване на някой компонент (памет например).
    Провери първо дали CD-то се чете нормално - опитай да копираш файловете от инсталационния диск в някоя папка на друг компютър;
    Ако се чете, провери твърдия диск за лоши сектори, ако и там всичко е наред, трябва да видиш напреженията и температурите...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ел. инсталация
    От princesa8786 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-10, 05:47
  2. инсталация на win 3.1
    От iovkito във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 13-03-06, 18:30
  3. Инсталация на PHP
    От mmxmmx във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-05, 19:15
  4. Инсталация на Вин хп сп1
    От bursi във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 23-10-05, 13:16
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе