Резултати от 1 до 13 от общо 13

Problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #1

    Problem

    Имам един тъп въпрос.
    от няколко седмици ми се бъгна нешто windowsa и ми зависва за около минута
    ако цъкна с десния бутон върху някоя икона или като си пускам ie explorera
    нормално нештата си вървят както трябва като има отделни нешта които просто зависват
    пробвах секви антивируси и секви програмки за чистене на компа ама не става
    та въпроса ми е има ли начин тва да се оправи или трябва да си преинсталирам windowsa
    и ако да трябва ли да си форматирам харда или би се оправило само с reinstall.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Problem

    така описан, "проблемът" е неясен
    "некви" програми зависват, "некви" "нешта" вървят нормално, пробвал си "секви" антивируси....

    опиши ТОЧНО кога се проявява зависването, на ТОЧНО кои програми, дали си сложил ВСИЧКИ драйвери, опиши си компютъра, windows-a, резидентните програми (кирилизатори, антивирусни, firewall-и и т.н., и т.н.)

    чак тогава ще можем да ти помогнем по КОНКРЕТЕН проблем, а не въз основа на общи приказки

    p.s. и вложи малко повече старание в правописа!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Problem

    @FEARME ако можеше точно да опише проблема , май и сам щеше да си реши проблема

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Problem

    techno:

    "дзърррр
    -добър ден, сервизът ли е?
    -да. кажете
    -колата нещо не е наред
    -каква марка е? какъв модел е? какъв точно е проблема?
    -не знам. абе нещо й има. кажете какво е"

    помагай


    smash, не се сърди. просто за да ти бъде помогнато трябва да знаем от какво лекуваме машината. така че дай информацията, за която съм те питал в предния си пост, а ние ще ударим 1-2-3 рамена

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Problem

    Ами може да ти се е скапала паметта. При мен се получи нещо подобно, но на компа бях с две банки памет. Махнах едната и компа се оправи.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: Problem

    Дефрагментирал ли си скоро харддиска. При голяма фрагментация на файловете може да се получи подобно зависване.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re: Problem

    Цитат Първоначално публикувано от Smash
    Имам един тъп въпрос.
    от няколко седмици ми се бъгна нешто windowsa и ми зависва за около минута
    ако цъкна с десния бутон върху някоя икона или като си пускам ie explorera
    нормално нештата си вървят както трябва като има отделни нешта които просто зависват
    пробвах секви антивируси и секви програмки за чистене на компа ама не става
    та въпроса ми е* има ли начин тва да се оправи или трябва да си преинсталирам windowsa
    и ако да трябва ли да си форматирам харда или би се оправило само с reinstall.
    Може и харда да ти се скапва - както и да е ... виж в БИОС дали ти е вкл. SMART for HDD и то ще си покаже след не толкова дълго време...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #8

    Re: Problem

    Така за да съм по точен компютърът ми е с 1024 рам и атлон на 2 гигахерца с Windows XP SP 2.
    Проблемът се появи без да съм правил каквото и да е или поне така си мисля.
    Нямам проблем с използването на каквито и да е програми които се предполага че биха натоварвали системата
    повече. Работя с Autocad, 3d Studio , играя примерно на Doom 3.
    Компютърът забива за известно време (около минута) когато правя следните неща- цъкам с десния бутон върху някоя икона, пускам си iexplorer, опитвам се да разархивирам нещо и така нататък. Доста неща които са без някава особена връзка по между.
    Сканирал съм го Norton 2005 i Xoftspy. Дефрагментирал съм с нормалния windowski дефрагментатор и с O&O Defrag.
    Чистил съм си регистрито с Regdoctor и незнам още с какво. Пробвал съм да restore-na системата и това не помогна.
    Ясно че примерно с едно форматиране и преинсталация би трябвало да се оправи , но въпроса ми е дали случаино няма
    друг начин.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Problem

    Ако влезеш с друг юзер прави ли го пак тоя номер?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Problem

    Или нещо да си качвал (вкл. и update)? Поразгледай и темата "Update na WIN-a" по- надолу...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #11

    Re: Problem

    Проверката с антивирус не гарантира 100%, че няма вирус, троян или някакъв друг нерегламентиран софтуер. Особено ако използваш IE . Ако си сигурен, че не е хардуерен проблем (тогава забавянето не би трябвало да зависи от пуснатата програма, а да го прави при всяка) и не ти е запълнен диска на който е инсалиран уиндоуса (за да не може да си прави paging file). Както разбирам си дефрагментирал и от там не би трябвало да има бавене.

    Предлагам ти да направиш следното( ако ти се играе, разбира се):
    Забелязваш коя точно програма прави проблема
    Спираш всички работещи в момента приложения, за да не влияят (много странна дума се получи на наблюдението
    Пускаш Task Manager-а или някое друго подобно приложение което ти дава въжможност да следиш натоварването на процесора и диска( аз предпочитам procexp от sysinternals.com).
    Пускаш приложение, което ти позволява да следиш активността по портовете (tcpview пак от Сисинтерналс)
    Стартираш проблемното приложение и следиш какво ще стане - кой процес евентуално те товари процесора, кой се опитва да прави връзка към света и т.н.т.
    Между другото си провери кои приложения ти се стартират с уиндоуса (може с autoruns пак на sysinternals)и махни ненужните, въобще ако искаш да търсиш има как
    Като си чета поста, стана малко като реклама на Марк Русинович и компания (www.sysinternals.com) но хората си го заслужават
    Успех в търсенето

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #12

    Re: Problem

    1. Виж в task menager-а какви процеси работят и кой колко ти товари проца;
    2. Виж device menager-а в какъв режим ти работи hdd-то (ata 100 /133), забелязал съм понякога, че има случай да превключва в ata 33.

    Докато пиша, ме изпревариха.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #13

    Re: Problem

    А случайно да си инсталирал MS06-015? http://support.microsoft.com/kb/918165. На 27.04 излезе и фикс на този проблем, така че ако ъпдейтваш редовно би трябвало да се е оправил проблема ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIG FAT PROBLEM :(
    От roL4xX във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 20-04-06, 14:49
  2. WD - problem
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-06, 08:58
  3. XP problem
    От paco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 13:18
  4. WIn XP Problem
    От LinuxLoader във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-03, 00:06
  5. problem s P4
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 29-04-02, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе