Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с инсталиране на уиндоус

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #1

    Проблем с инсталиране на уиндоус

    здрасти на всички.проблема е следния:една приятелка ме помоли да и преинсталирам уина.сложих диска боотнах го ,след това форматирах с: и след като почне да инсталира копирва файловете и засича като ги копира и изписва че файлът от диска е повреден.има чисто нова двд записвачка и отделна записвачка и на двете цд-та един и същ проблем.имах уиндоуса на 3 различни диска и с трите стана така.също при многобройните опити единия път изписа че това не била нормална файлова система и тн..пробвах и на фат32 и на нтфс.отказах се и си тръгнах като взех хард диска и .в нас го форматирах и го разделих на ново.искам да попитам от какво може да е това.100% изключвам проблем с сд-тата ,защото просто е нелогично да не се четат 3 чисто нови диска от нови записвачки.съмнява ме нещо рамта , но не знам не съм запознат до там..

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем с инсталиране на уиндоус

    За харда вече си се сетил, друго което може да е (виждал съм подобно нещо) е проблем с паметта. Има и други възможности но тези според са най често срещаните при подобни симптоми.
    Ако има 2 банки памет - пробвай с всяка поотделно. Ако е с 1 само - намери от някъде за проба.
    Други по-малко вероятни причини - слабо или остаряло захранване, проблем с дъното - изсъхнали, раздути или потекли кондензатори. Огледай го - те си личат. Горната им част не трябва да е издута дори и малко.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #3

    Re: Проблем с инсталиране на уиндоус

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За харда вече си се сетил, друго което може да е (виждал съм подобно нещо) е проблем с паметта. Има и други възможности но тези според са най често срещаните при подобни симптоми.
    Ако има 2 банки памет - пробвай с всяка поотделно. Ако е с 1 само - намери от някъде за проба.
    Други по-малко вероятни причини - слабо или остаряло захранване, проблем с дъното - изсъхнали, раздути или потекли кондензатори. Огледай го - те си личат. Горната им част не трябва да е издута дори и малко.
    паметта е на 2 банки.2 х 128 сдрам.и аз това щях да правя.тя ми каза че е имала преди 2х64 мб обаче баща и купил рам , а мен изкрено ме съмнява да е чисто нова и откакто е сложена не е преинсталиран , а докато имаше още уин супер много забиваше.за кондензаторите точно с тях имам бая голям опит и нямаше такива по нейното дъно.утре ще му мисля.благодаря за отговора.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #4

    Re: Проблем с инсталиране на уиндоус

    а какъв уиндос се опитваш да инсталираш? Аз имах подобен проблем с ХР не искаше да се инсталира а 98 се инсталираше ( малко трудно но все пак тръгна ) и целия проблем дойде от рам паметта. Бяха се размърдали платките от транспорта и като изкарах и сложих наново всичко инсталацията на ХР-то си тръгна без проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #5

    Re: Проблем с инсталиране на уиндоус

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    а какъв уиндос се опитваш да инсталираш? Аз имах подобен проблем с ХР не искаше да се инсталира а 98 се инсталираше ( малко трудно но все пак тръгна ) и целия проблем дойде от рам паметта. Бяха се размърдали* платките от транспорта и като изкарах и сложих наново всичко инсталацията на ХР-то си тръгна без проблем.
    проблема и при мен се оказа рамта.обаче просто едната плочка беше скапана.след като я махнах сичко тръгна нормално.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #6

    Re: Проблем с инсталиране на уиндоус

    Да... и на мен се е случвал същият проблем и се оказа именно паметта! :knuppel2:
    Но по някога може, да има големи проблеми и с SATA HDD-то! Ако не му дадеш чрез флопито нужните драйвери Win или не разпознава HDD-то, или след инсталация супер яка система се държи едва ли не като.... PII ! че и по зле

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с инсталиране на сървис пак- Уиндоус 7
    От granity във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-12, 15:56
  2. странен проблем с Уиндоус ХП
    От getzov във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-09, 13:09
  3. Отговори: 7
    Последно: 06-12-06, 09:56
  4. Отговори: 7
    Последно: 23-11-06, 17:46
  5. Проблем с уиндоус
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-05, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе