Резултати от 1 до 14 от общо 14

Загуба на дисково пространство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #1

    Загуба на дисково пространство

    Напоследък взе да ми се губи част от свободното дисковото пространство от дяла върху който съм инсталирал Widowsa(XP SP2), немога да установя каква е причината, имам някакви съмнения за вирус или че ми се е скапал харда но не съм сигурен. Деактивирал съм на абсолютно всички програми обновяванията, на операционната система също. От време на време Касперски ми извежда някакво съобщение, че е блокирал мрежова атака.
    Някой има ли си на идея каде може да е проблема ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Загуба на дисково пространство

    изключил ли си system restore?
    използваш ли hybernate/suspend to disk?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Загуба на дисково пространство

    дефрагментирай редовно (поне всеки месец)

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #4

    Re: Загуба на дисково пространство

    я дай на C един Disc Cleanup с всички отметки...
    изтрий след инсталацията на сп2 ако не ти е бил вграден папката i386 в сърча я намери (само, че изчакай някой да ти каже точно коя беше, че са няколко... а не си я спомням така като съм я изтрил какво пишеше и къде беше точно да се подсетя)... 500мб от там спадат на бързо
    като влезнеш в уиндоуса сигурно имаш едни таки светлосини имена на папки отпред с $ нещо подобно... търкай
    свали си System Mechanic 6 и ръчкай с него редовно всичко каквото предлага!!!
    изключваш систем рестора и хибернейшъна. Едното го намираш в пропертиса на йор компютър, а другото в пауър менеджметна от конролната зала!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Re: Загуба на дисково пространство

    Ако и тези мерки не помогнат може да прегледаш хард диска със Speedfan примерно какво казва S.M.A.R.T.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #6

    Re: Загуба на дисково пространство

    Благодаря за съветите.
    Тази сутрин вкиючвам компа и гледам все тъй липсваше ми част от сводното пространство, пускам един диск с музика на компа зареждам го в WinAmp, но пък програмата ми изведе съобщение за грешка и се изключи, оптивам се да я стартирам но пак същата история. Дейнсталирах я и качих версия 5.2, поиска рестарт и каво да видя след това, беше ми възтановено свободното пространство. Е те такова нещо не ми се беше случвало до сега!!!!????

  8.  
     
  9. XaugyTuH
    Guest
    #7

    Re: Загуба на дисково пространство

    С колко мега/гигабайта /приблизително/ е разликата???? И колко ти е свободното място????

    А, дефрагментацията също ще помогне, тя трябва да ти стане навик.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Загуба на дисково пространство

    да, чувал съм за подобни случаи, в които winamp-а решава да свали аудио диска на харда. това се случва когато му активираш wave output plug-in. ама де да знае човек, първо се гледат по-често срещаните причини....

    хайдутин, дефрагментацията не освобождава място. а за това колко е полезна, и най-вече с какво да се прави, няма еднозначно общоприето становище

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #9

    Ами temp файловете?

    Не е зле да провериш каква е хавата в:

    1. \windows\temp;
    2. \Documents and Settings\Името на потребител (и)\Local Settings\Temporary Internet Files;
    3. \Documents and Settings\Името на потребител (и)\Local Settings\Temp.
    Предварително задай да се виждат скритите файлове и папки!

    Обикновенно е мазало.

    ccleaner ще ти свърши страхотна работа. Настрой го да почиства пц-то при рестарт и тогава пиши какво е станало.
    Естестено опитай и съветите на колегите.
    Има и още тънкости за почистване на бозата от ненужни пълнежи, ама сега бързам да се ровя из архивите.
    Друг път. Засега това е достатъчно.


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #10

    Re: Загуба на дисково пространство

    Редовно си пускам ccleaner (поне веднъж на ден), но винаги остава по нещо за чистене ръчно.
    От няколко години за лесно намиране на големи файлове и папки ползвам една програмка, която показва визуално дисковото пространство. Просто няма как да не видиш някое "прасе" загнездило се в някоя под-под-под-поддиректория. До сега нищо не ми е убягвало с тази програма. Препоръчвам я горещо на всички.

    Програмката се казва SequoiaView и може да се изтегли от http://www.win.tue.nl/sequoiaview/



    P.S. Като се поразравих малко открих и друга подобна програмка, която много ме изкефи. Може да се дръпне от http://www.sm.luth.se/csee/csn/visua...filesysvis.php

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: Загуба на дисково пространство

    Редовно си пускам ccleaner (поне веднъж на ден), но винаги остава по нещо за чистене ръчно.
    От няколко години за лесно намиране на големи файлове и папки ползвам една програмка, която показва визуално дисковото пространство. Просто няма как да не видиш някое "прасе" загнездило се в някоя под-под-под-поддиректория. До сега нищо не ми е убягвало с тази програма. Препоръчвам я горещо на всички.

    Програмката се казва SequoiaView и може да се изтегли от http://www.win.tue.nl/sequoiaview/
    Аз използвам друга програмка със същата цел - Scanner от тази страница: http://www.steffengerlach.de/freeware/ . Според мен е по-удобна; ще я публикувам и в раздела за малките безплатни програми.

  14.  
     
  15. XaugyTuH
    Guest
    #12

    Re: Загуба на дисково пространство

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    xайдутин, дефрагментацията не освобождава място. а за това колко е полезна, и най-вече с какво да се прави, няма еднозначно общоприето становище
    В действителност не освобождава място, но когато информацията е фрагментирана, windows-кия брояч я изкарва с по-голям обем. Казвам го от личен опит, когато за един ден прочистих малко по малко 40GB mp3-ки, чичо бил ми ги надписа с около 5GB отгоре

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Загуба на дисково пространство

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    ...когато за един ден прочистих малко по малко 40GB mp3-ки, чичо бил ми ги надписа с около 5GB отгоре*
    това зависи от файловата система. на fat32, 40gb музика са ми 8700 файла, реално заемат 41 532 мб, а windows докладва 41 550 = разлика 18мб. не знам на колко парченца и на каква файлова система (fat16 може би ) трябва да са тези 8700 файла, че слепвайки ги нацяло да освободят 5gb

    на ntfs загубата би била още по-малка, така че най-вероятно ти си в грешка

  17. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #14

    Re: Загуба на дисково пространство

    това зависи от файловата система.
    По-скоро от размера на клъстерите. При форматирането на дял някои програми (вкл. Disk Management на Windows XP) дават възможност за избор на файлова система и големина на клъстерите; при малки по размер клъстери се пести място, но има спад в производителността.

    Конкретно по темата: кеша на браузерите понякога заема доста място; в папката \Widows\Prefetch\ също се натрупват доста неща; в самата папка Windows остават логове от актуализациите, които обикновено са излишни; някои програми за наблюдение (firewall, antivirus, etc.) също създават логове, които може да надхвърлят няколко мегабайта; офис пакета на MS създава папка MSOCache, която е излишна, ако диска на офиса ти е под ръка; в \WINDOWS\Minidump\ често остават "снимки" от паметта, направени, когато някоя програма е блокирала; след син екран/рестарт на Windows ми се е случвало да открия файл Memory.dmp с размер равен на размера на RAM паметта; ако много закъсам за място, пускам едно търсене за файлове Thumbs.db - има по един такъв във всяка папка с картинки, които са разглеждани в режим Thumbails под Windows XP. Ако се сетя още нещо, ще пиша...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 18-03-08, 21:46
  2. Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?
    От assenort във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 11
    Последно: 29-02-08, 17:42
  3. Отговори: 5
    Последно: 08-12-05, 13:49
  4. Търси се свободно FTP пространство!
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-04, 02:11
  5. Свободно пространство?
    От DPetrov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 25-07-02, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе